Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man » Ultimate Comics Spider-Man #10

Ultimate Comics Spider-Man #10

Ultimate Comics Spider-Man #10

"Tainted Love" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Czy Spider-Man i jego przyjaciele pomogą aresztowanej Kitty Pryde? Poza tym, J. Jonah Jameson i Daily Bugle powracają, a nowy złoczyńca rozpoczyna działania, które namieszają w życiu Petera Parkera na wszelkie możliwe sposoby.

Cytat

Kitty Pryde: "Magneto was right!!"

Streszczenie

Midtown High. Kiedy agenci powtarzają Kitty, żeby poszła z nimi, Kong uderza jednego z nich. Podczas gdy drugi pomaga partnerowi obezwładnić Kenny'ego, Bobby i Johnny zastanawiają się, czy również nie stanąć w obronie Pryde. Mary Jane i Gwen mówią im, że tylko pogorszą sytuację, a Peter podchodzi do Kitty i przekonuje ją, że powinna "odejść", żeby to zakończyć. Dziewczyna zgadza się, ale mówi agentom, że najpierw chce się pożegnać z Kongiem. Następnie chwyta go i fazuje z nim przez podłogę ku uciesze Parkera i reszty. W kanałach Pryde dziękuje Kenny'emu, że stanął w jej obronie i przyznaje, że nie powinna była z nim zrywać. Kong jest gotów znów z nią chodzić i para całuje się, po czym uciekają w głąb tuneli.

Później. Na naprędce zwołanym zebraniu rodziców licealistów dyrektor Siuntres przekrzykując wszystkich wyjaśnia, że to, co miało dzisiaj miejsce, jest dla niego niedopuszczalne i nie wiedział, że przybyli agenci doprowadzą do takiej sytuacji. Mówi, że jego praca polega na nauczaniu dzieci, ale nie tego, że należy karać tych, którzy są od nich inni. Siuntres uważa, że zamiast się denerwować, wszyscy powinni się zastanowić, co zrobić, aby nikt inny nie podzielił losu Kitty Pryde, która chciała normalnie żyć, ale jej na to nie pozwolono. On sam, uprzedzając swoje zwolnienie, zrezygnował z pracy, ponieważ czuł, że zawiódł, a rodzice muszą pamiętać, że to nie koniec, i może się zdarzyć, że następnym razem to ich dziecko stanie się ofiarą.

Dom Parkerów. Chłopcy są na siebie źli, że nie mogli nic zrobić w szkole, aby wesprzeć Kitty, więc postanawiają znaleźć ją teraz i pomóc jej, jeżeli będą mogli. Po przebraniu się w kostiumy postanawiają zacząć od domu Pryde'ów, przed którym znajdują tłum reporterów. Nagle pojawia się Shroud, który niszczy jeden z wozów transmisyjnych i rozpędza wszystkich. Spider-Man rzuca się na niego, ale ku swojemu zdziwieniu przenika przez niego. Trójka bohaterów odkrywa, że pod kapturem kryje się Kitty, która uderza Icemana i krzyczy, że teraz jest już za późno na ich pomoc i ona jej nie potrzebuje. Peter próbuje ją przekonać, że robiąc to, co robi teraz, pokazuje to, co ludzie chcieli zobaczyć: kolejnego Magneto. Shroud krzyczy, że on miał rację, po czym mocnym uderzeniem posyła Parkera przez okno swojego domu, gdzie Theresa Pryde prosi go, aby pomógł jej córce. Na zewnątrz Iceman zamraża Kitty i chłopcy postanawiają ją zabrać i uspokoić, jednocześnie zastanawiając się, jak dziewczyna stała się tak silna. Pryde fazuje z bryły lodu, uderza Bobby'ego głową w twarz i wyjaśnia, że nauczyła się zwiększać gęstość swojego ciała. Potem dodaje, że była naiwna sądząc, że może na nich liczyć, i znika pod ziemią. Chłopcy znajdują właz, podążają za nią do kanałów i próbują ją znaleźć, ale Shroud nie odpowiada na ich wezwania, więc decydują się na razie zostawić ją w spokoju.

Midtown High. Mary Jane ogląda starcie z agentami, które odruchowo zarejestrowała za pomocą kamery. Jessica Jones mówi jej, że to wydarzenie na skalę krajową, a ona ma jedyne nagranie, które uczyni ją sławną reporterką.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man #10 Ultimate Comics Spider-Man #10 Ultimate Comics Spider-Man #10 Ultimate Comics Spider-Man #10 Ultimate Comics Spider-Man #10 Ultimate Comics Spider-Man #10 Ultimate Comics Spider-Man #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.