Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics New Ultimates » Ultimate Comics New Ultimates #2

Ultimate Comics New Ultimates #2

Ultimate Comics New Ultimates #2

"Thor Reborn" - chapter 2: "Lost"

Postacie
Zapowiedź

Pierwszym testem Nowych Ultimates jako obrońców Ameryki będzie starcie z Lokim i Helą oraz smokami i trollami, które ze sobą sprowadzili. Bohaterowie będą również musieli sobie poradzić z obdarowanymi nadludzkimi mocami Defenders i zdrajcą we własnych szeregach.

Cytat

Danvers: "Not so cocky now, Barton. Maybe you should've given it some thought before you dismissed me as "that bitch"."
Hawkeye: "You're right. I meant "that crazy bitch"."

Streszczenie

Podczas, gdy Ka-Zar, Shanna i Black Panther walczą z trollami i smokami na Manhattanie, w kwaterze Valkyrie w Triskelionie Kapitan Ameryka mówi jej, że dziewczyna będzie musiała opuścić Ultimates, jeżeli nie powie mu prawdy na temat Defenders. Barbara wyjaśnia, że ona i jej przyjaciele byli zwykłymi ludźmi bawiącymi się w super-bohaterów, ale Hank Pym dał im zrobioną przez siebie wersję serum super-żołnierza. Rogers uważa, że to kłamstwo, zwłaszcza że Giant Man nie żyje i nie może potwierdzić tej wersji. Valkyrie atakuje Steve'a, kiedy ten wspomina Thora, a kiedy nie może sobie z nim poradzić, wyskakuje przez okno. Zarda śmieje się, że Kapitan ma dziwny sposób na przesłuchiwanie podejrzanej, a ten odpowiada, że Barbara uciekła wiedząc, że przeżyje upadek, po czym dodaje, że nie musi się jej tłumaczyć. Po jego odejściu do Zardy pochodzi do niej Enchantress, która mówi jej, że na jej Ziemi była boginią, i pyta się, czy nie pora o tym przypomnieć wszystkim śmiertelnikom.

Kwatera Iron Mana. Hawkeye wpada do środka, aby powiedzieć Tony'emu o bitwie na Manhattanie, i znajduje go z Carol Danvers. Kobieta wychodzi, mówiąc, że Barton powinien pukać, a on oznajmia Tony'emu, że od początku nie chciał dla niej pracować, a fakt, że Stark z nią sypia, ostatecznie przesądził sprawę i po odparciu ataku potworów opuści Ultimates. Danvers tymczasem spotyka Enchantress, która mówi jej, żeby odłożyła broń, ponieważ przyszła z nią tylko porozmawiać i coś jej zasugerować.

Liberty Island. Amora znajduje płaczącą Valkyrie i mówi jej, że jej łzy są zbędne, ponieważ Thor jej nie kocha i miło spędza czas w Valhalli, po czym pokazuje jej go w objęciach Heli. Barbara uważa, że to nieprawda, ale Enchantress przypomina jej, że to Valkyrie okłamała Ultimates, kiedy zataiła, że swoje zdolności otrzymała od niej. Teraz Amora oczekuje, że wywiąże się z ich umowy i będzie walczyć po jej stronie.

Manhattan. Enchantress dołącza do Lokiego i razem obserwują zmagania Ultimates z ich armią. Amora pyta się swojego towarzysza, czy nie boi się on powrotu Thora na Ziemię, na co ten, przebierając się w garnitur dostarczony mu przez jednego z trolli, mówi, że właśnie na to liczy. Na ulicach Iron Man mówi, że teraz przydałaby im się pomoc Zardy i Valkyrie, kiedy ta pierwsza pojawia się na polu walki, atakuje go i bez problemu niszczy jego pancerz. Kapitan każe Barbarze pomóc Tony'emu, ale dziewczyna zamierza się na niego mieczem. Rogers osłania się tarczą, która zostaje zniszczona pod ciosem Valkyrie, a chwilę później traci przytomność po uderzeniu rękojeścią jej broni. Hawkeye próbuje coś zrobić, ale zostaje powalony na ziemię przez Danvers, która każe mu błagać o życie. Barton mówi jej, że powinna zauważyć, iż coś tu nie gra, ale Carol w odpowiedzi strzela do niego. Enchantress oznajmia, że pora rozpocząć drugą fazę planu.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics New Ultimates #2 Ultimate Comics New Ultimates #2 Ultimate Comics New Ultimates #2 Ultimate Comics New Ultimates #2 Ultimate Comics New Ultimates #2 Ultimate Comics New Ultimates #2 Ultimate Comics New Ultimates #2 Ultimate Comics New Ultimates #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.