Avalon » Serie komiksowe » PunisherMax » PunisherMax #7

PunisherMax #7

PunisherMax #7

"Bullseye" Part 2

Postacie
Zapowiedź

Frank Castle jest ranny, krwawi i musi uciekać. Wszystko przez psychotycznego zabójcę znanego jako Bullseye. Do czego posunie się ten szaleniec, aby dorwać swój cel? Jak daleko Frank posunie się, aby pozostać przy życiu?

Streszczenie

Bullseye znęca się nad przywiązanym do krzesła mężczyzną. Morderca przed zadaniem jakichkolwiek pytań połamał nieszczęśnikowi nogi przy pomocy kija. Więzień prosi o zaprzestanie tortur i szybką śmierć. Dopiero teraz zabójca chce porozmawiać na temat Punishera. Jego rozmówca opowiada, że handlował z bohaterem bronią, ponieważ Frank zabił morderców jego rodziców. Nie pomoże mu go znaleźć. Castle ma kryjówki w całym mieście, a on nie może go zaprowadzić do żadnej. Bullseye odpiera, że nie interesuje go, gdzie znaleźć bohatera. Chce wiedzieć wszystko inne. Jaki on jest, jak wygląda, jak się ubiera, co je itp. Całą rozmowę obserwuje Fisk. Kingpin jednocześnie słucha relacji policjanta, którego skorumpował. Gliniarz zebrał informacje o mordercy. Naprawę nazywa się Shelton Pendergrass. Służył w wojsku, ale większość jego akt jest utajniona. To co nie jest utajnione, nie ma sensu. Według nich, szaleniec był wojskowym prawnikiem, który nie potrafił nawet trafić w słonia. Jako Bullseye wypłynął jakieś 5 lat temu. Zasłynął jako zamachowiec, który dostanie każdego – magnata naftowego, księdza, dyktatora – każdego. W zeszłym roku we włoszek szkolna wycieczka była światkiem mafijnej egzekucji. Bullseye zagazował całą szkolę, a na pogrzebie zaminował wszystkie trumny i posłał całe miasteczko do piekła. Podczas gdy morderca zabija swoją ofiarę, gliniarz ostrzega swojego szefa przed tym szaleńcem. Kingpin zbywa go jednak.

Frank spotyka się ze swoim lekarzem. Medyk przyszedł sprawdzić stan rany na szyi bohatera. Okazuje się, że szwy znów puściły. Frank przeprasza starego przyjaciela za to, że zakrwawiony przyszedł do jego domu. Ten w rewanżu przeprasza, go za to, co powiedział mu ostatnim razem.  Po chwili milczenia Castle zwierza się mu, że nie słyszy już w głowie głosu swojej żony. Zapomniał, jak on brzmi. Doktor postanawia nie mówić tego, co myśli naprawdę. Według niego kobieta była bardzo smutna i czuła, jak jej mąż oddala się od rodziny. Na głos mówi tylko kilka ciepłych słów pokrzepienia.

Bullseye i sierżant Dulohery wysiadają z samochodu. Zabójca żąda, aby policjant pokazał mu wszystkie miejsca, w których Punisher zabijał swoje ofiary. Nie obchodzi go, że to oznacza połowę miasta. Musi poznać i wczuć się w swoją ofiarę. Gliniarz na początek zaprowadza go do kryjówki bohatera, w której zginał Mennonite. Znaleźli tu tylko martwe ciało z rozgniecioną głowę. Castle zabrał wszystko rzeczy oprócz materaca. Bullseye każe policjantowi wykupić ten budynek. Sam zostanie tu na noc i od stąd będzie tu mieszkał. Kiedy zostaje sam, rozbiera się do naga i zasypia na zostawionym materacu.

Frank nie może zasnąć. Czuje, że jego ciało go zawodzi i nie podoba mu się to. Doktor zostawił mu proszki nasenne i przeciwbólowe, ale postanawia spuścić je w toalecie. Nie może sobie pozwolić nawet na chwilę dekoncentracji.

Bullseye cały swój czas spędza w dawnej kryjówce swojego przeciwnika. Tam studiuje mapy miasta, aby dysponować tą samą wiedzą, co Punisher. Czyta także akta wrogów i przyjaciół Franka. Aby w pełni się z nim utożsamić, czyta książkę "Valley Forge, Valley Forge…", zakłada rzeczy Franka, które były w posiadaniu policji, a nawet nocuje na cmentarzu obok grobu rodziny bohatera.

Lekarz, który leczy Franka, wraca zmęczony do domu. Tam w ciemności widzi mężczyzn, noszącego koszulkę z narysowaną czaszką. Myśli, że to jego dawny przyjaciel. Niestety to Bullseye. Później w kuchni złoczyńca chce przesłuchać doktora. Ten odpiera, że 5 lat spędził w niewoli i się nie złamał. Jemu tez nic nie powie. Szaleniec sięga po kuchenny nóż.

Punisher ogląda w telewizji relację z morderstwa. Jego lekarz został znaleziony martwy. Jego ciało zostało zmasakrowane. Castle zdejmuje bandaże i wychodzi.

Sierżant Dulohery podchodzi do dziwek na ulicy. Większość z nich wyśmiewa policjanta. Jedna z nich jednak postanawia go obsłużyć. Odchodzą do zaułka, gdzie kobieta podciąga kieckę i wypina się. Kiedy Gliniarz zaspokaja swoje potrzeby zachodzi go od tyłu Punisher. Bohater wsadza mu strzelbę w tyłek i przyciska do ściany. Chce wiedzieć wszystko o Fisku.

Kingpina dzwoni do Bullseye'a. Dopytuje się o Dulohery'ego. Zabójca nie widział go dziś. Powoli, ale skutecznie, posuwa się do przodu i niedługo zabije bohatera. Teraz chce spróbować czegoś nowego. Aby zrozumieć Punishera musi poczuć jego ból. Szaleniec siedzi w samochodzie zaparkowanym przed domem na przedmieściu. Mama woła właśnie dzieci, aby przyszły na kolację. Bullseye podchodzi do ojca rodziny, który strzyże żywopłot. Chwali piękny dom, zadbany ogród i kochająca rodzinę. Morderca następnie strzela do mężczyzny, po czy wchodzi do domu po resztę rodziny.

Autor: Spell

Galeria numeru

PunisherMax #7 PunisherMax #7 PunisherMax #7 PunisherMax #7 PunisherMax #7 PunisherMax #7 PunisherMax #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.