Avalon » Serie komiksowe » Heroic Age: Prince Of Power » Heroic Age: Prince Of Power #1

Heroic Age: Prince Of Power #1

Heroic Age: Prince Of Power #1

"Blasphemy Can Be Fun"

Postacie
Zapowiedź

Lew Olimpu poległ, lecz wraz z nadejściem Ery Herosów jego dziedzictwo i maczuga zostały przekazane godnemu następcy, jego młodemu przyjacielowi, Amadeusowi Cho, nowemu Prince of Power. Jednak kiedy Amadeus wyjawi swoje plany i to, co zamierza zrobić ze swoją nową mocą, zatrzęsie całymi niebiosami, a boski panteon będzie szczerze oburzony. Nawet Thor będzie miał tu coś do powiedzenia.

Streszczenie

Zebranie Rady Bogów. Zebrani dyskutują o nowej erze, w jaką wszedł świat. Nowa era wymaga nowego czempiona. Hercules nie żyje i ludzkość potrzebuje nowego obrońcy. Jako kandydaci są wymieniani Iron Man, Captain America oraz Thor. O głos w dyskusji prosi najnowsza członkini Rady – Athena. Według niej wybór jest prosty. Nowym czempionem będzie chłopak.

Amadeus Cho walczy w centrum handlowym z Griffinem. Jest to chłopaka test osłony, którą dostał od Bannera. Po przyjęciu na siebie potężnego ciosu, Cho wygrzebuje się z gruzów i oznajmia pozytywny wynik testów. W rewanżu strzela promieniem energii z maczugi Herculesa. Spada na fundamenty diabelskiego młyna, który zaczyna się przewracać. Amadeus dokonuje szybkich obliczeń i rzuca maczugą. Ta uderza w słup, który przewraca się i podtrzymuje koło. Griffin widząc, że jego przeciwnik jest bezbronny, nabiera pewności siebie. Podczas zadawania ciosów przechwala się, że nadchodzi Chaos King. Ponieważ Hercules nie żyje, nikt go nie powstrzyma. On i inne potwory z mitów będą mogły robić, co chcą pod rządami nowego króla. Cho tymczasem robi serię uników, a maczuga, którą wcześniej rzucił, odbija się od ścian. Ostatecznie chłopak łapie broń w locie i nokautuje nią monstrum. W tym momencie objawia się Athena, mająca za sobą Radę Bogów. Ma ona pretensje do swojego czempiona za sposób, w jaki załatwił sprawę. Od kilku godzin przekonuje inne bóstwa, że nowa era wymaga nowego podejścia do problemów, a tymczasem Cho załatwia sprawę przy pomocy brutalnej siły niczym Hercules. Amadeus ma to gdzieś. Musi wyładować gniew. Podejrzewa zresztą, że Griffin był testem zorganizowanym przez boginię. Athena temu zaprzecza.

Gammaworld w Nowym Meksyku. Do laboratorium należącego do Olympus Group teleportuje się Amadeus wraz z pokonanym potworem, którym natychmiast zajmują się pracownicy laboratorium. Hebe informuje swojego szefa, że zarząd chce się z nim spotkać w sprawie ogromnych wydatków. Podejrzewają, że jakiś haker mógł złamać zabezpieczenia na kontach. Cho jakby tego nie słyszał i idzie w głąb kompleksu do laboratorium. Tam spotyka Bannera. Od razy dowiadujemy się, gdzie znikają pieniądze – na urządzenie, które Bruce właśnie ukończył, wydał pół biliona dolarów. Hebe jest zszokowana takim marnotrawstwem i naskakuje z pretensjami do młodego dyrektora. Ten jednak odpiera, że robi to, aby ratować jej męża. Kiedy był w Hadesie okazało się, że herosa tam nie ma. To oznacza, że gdzieś żyje, tylko nie wiadomo, gdzie. Trzymał tę informację w tajemnicy, ponieważ nie ufa Athenie. Według niego Herc żyje w jakimś równoległym świecie. Problem w tym, aby go znaleźć i po to im to urządzenie. Tutaj Banner ma jednak złą wiadomość.

Budynek Olympus Group w Nowym Jorku. W piwnicach mieści się więzienna sekcja o nazwie New Tartarus. Cho siedzi pod celą Delphyne i chce z nią porozmawiać. Wie, że dziewczyna jest na niego obrażona, ale to on ma prawo w tym związku się obrazić. Chłopak jest jednak załamany i musi się komuś zwierzyć. Okazało się, że aby przeszukać wszystkie alternatywne światy, maszyna Bannera potrzebuje na to bilionów lat. Tak czy siak, zapewnia dziewczynę, że będzie na nią czekał, jak tylko będzie w stanie mu udowodnić, że jest już poczytalna. Delphyne w swojej celi wraca do lektury książki o wdzięcznym tytule "Jak zabić boga".

Później Cho siedzi w swoim biurze. Hebe wchodzi, aby zapowiedzieć gościa umówionego na czwartą. To wygnany Asgardczyk i przywódca grupy o nazwie Pantheon – Vali Halfling. Cho łapie swoją maczugę i strzela do gościa. Okazuje się, że jest to tylko projekcja, a materialni są tylko dwaj ochroniarze. Amadeus doskonale wie, kto jest jego gościem. Agamemnon jest odpowiedzialny za śmierć kilku tysięcy osób na przestrzeni mileniów. Daje mu 30 sekund, zanim jego urządzenia nie namierzą źródła sygnału hologramu. Vali proponuje układ. Został wygnany z Asgardu, ponieważ rzucił wyzwanie bogom i chciał, aby zapłacili za swe uczynki. Rada Bogów zainteresowana jest tylko utrzymaniem swojej władzy. Mają gdzieś zwykłych śmiertelników. Dlatego jego działania mają na celu sprawienie, aby on sam stał się prawdziwym bogiem. I wie, jak to osiągnąć. Do tego potrzebnych będzie kilka składników. Ambrozja, której opiekunką jest Hebe. Trzeba ją połączyć ze złotymi jabłkami Asgardu, księgą Thota i świętą czarą Dhanvantariego. Cho ma dostęp do ambrozji, a Vali może wskazać, gdzie ukryta jest reszta. Pytanie, co na to Amadeus. W tym momencie w hologram trafia wiązka energii, która poprzez satelitę poraża też oryginał. Dodatkowo Cho obezwładnia ochroniarzy. Chłopak nie ma zamiaru wchodzić w żadne układy, ale tę teorię warto sprawdzić. Każe Hebe odwołać wszystkie spotkania i teleportuje się.

Przed ruinami Asgardu stoi Heimdall. Przyjmuje on dary od okolicznych mieszkańców. Nagle odwraca się, wyczuwając jakieś zamieszanie. To Amadeus teleportował się, po czym od razu zniknął. Heimdall wraca do swoich obowiązków. Cho podkrada się pod jabłoń, ale okazuje się, że wszystkie jej owoce zniknęły. Do pnia przybita jest kartka z pozdrowieniami od Vali Halflinga. Chłopaka dostrzega Idunn, która wzywa wszystkich, aby łapali złodzieja. Na miejsce przybywa Thor, który każe Amadeusowi oddać, co ukradł lub przypłaci to życiem.

Autor: Spell

Galeria numeru

Heroic Age: Prince Of Power #1 Heroic Age: Prince Of Power #1 Heroic Age: Prince Of Power #1 Heroic Age: Prince Of Power #1 Heroic Age: Prince Of Power #1 Heroic Age: Prince Of Power #1 Heroic Age: Prince Of Power #1 Heroic Age: Prince Of Power #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.