Avalon » Serie komiksowe » Siege: Secret Warriors » Siege: Secret Warriors

Siege: Secret Warriors

Postacie
Zapowiedź

Poznajcie plany Nicka Fury'ego.

Streszczenie

Alex ogląda na monitorach w bazie relację z oblężenia Asgardu i śmierć jego ojca. Kiedy po jego policzku spływa łza, wspomina rozmowę z Aresem. Uprzedził on syna, że kiedyś do tego dojdzie. Są bogami. Można ich zabić, ale nigdy tak naprawdę nie giną. Prędzej czy później udaje im się opuścić Hades. Obiecuje synowi, że zawsze go odnajdzie. Informuje go też, że po jego śmierci będzie musiał kontynuować wojnę ojca i znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego zginął i co Ares zrobiłby z tą odpowiedzią. Phobos idzie do pokoju Nicka i włamuje się do jego komputera. Z niego pobiera dane o Białym Domu.

4 godziny wcześniej. Avengers i przyjaciele szykują się do odlotu do Asgardu. Fury prosi jeszcze o kilka minut. Agent zakłada okulary, a drugą parę wręcza Rogersowi. Dzięki nim łączą się z Normanem Osbornem. Nick uprzedza przeciwnika, że nadchodzą, aby przerwać to szaleństwo. Iron Patriot bagatelizuje go. Według jego źródeł Fury jest na drugim końcu świata i walczy z Hydrą. Nie zdąży przybyć tu na czas, ale serdecznie go zaprasza. Po skończonej rozmowie Cap stwierdza, że niegrzecznie byłoby odrzucić takie zaproszenie.

Biały Dom, teraz. Phobos dostaje się do budynku poprzez tajne wejście. Wychodzi z anonimowego gabinetu na korytarz. Tam natrafia na dwójkę agentów. Jeden z nich łączy się z centralą, podczas gdy drugi wypytuje dzieciaka. Chce wiedzieć gdzie idzie i czy nie odłączył się od wycieczki. Kiedy pyta się o to, czy nie zgubił rodziców, Alex atakuje go mieczem.

Asgard. Nick i Steve walczą ramię w ramię przeciwko U-Foes. Fury musi poradzić sobie z Vectorem, podczas gdy Rogers ma na głowie resztę. Agent szybko pozbywa się swojego przeciwnika i stwierdza, że robi sobie przerwę. Podczas gdy Cap walczy, Nick otwiera piersiówkę i zaprasza starego przyjaciela na spotkanie wspominkowe oryginalnych Howling Commandos. Ten z radością przyjmuje zaproszenie i wykańcza złoczyńców.

Biały Dom. Phobos przedziera się przez oddziały Secret Service. Dzieciak ma tylko Grasscuttera, ale i tak agenci nie mają z nim szans. Jeden z nich nakazuje ewakuację prezydenta. W odpowiedzi słyszy, że muszą jeszcze chwilę wytrzymać, ponieważ helikopter jeszcze nie dotarł. Kiedy Alex pozbywa się jednego oddziału, kawałek dalej staje drugi, który z dystansu otwiera ogień. Phobos chroni się za pobliską ścianą. Agenci wzywają go poddania się. On ma tylko miecz, a oni są uzbrojeni po zęby. Bóg strachu zabiera broń poległych przeciwników i z nią rusza do ataku. Wpada na ochroniarzy i razem przebijają się przez szybę na zewnątrz. Tam Alex widzi start prezydenckiego śmigłowca. Celuje do niego, ale nie strzela. Po chwili pozostali przy życiu agenci rzucają się na niego. Po walce, otoczony przez ciała poległych, Alex pisze list w Gabinecie Owalnym. Adresatem jest głowa państwa. Pisze go, aby uzmysłowić mu wszystkie konsekwencje jego decyzji. Przez to, że powierzył Normanowi bezpieczeństwo państwa, zginął bóg. Jeśli nie wyciągnie z tego odpowiednich wniosków, to inny bóg go dopadnie.

Autor: Spell

Galeria numeru

Siege: Secret Warriors Siege: Secret Warriors Siege: Secret Warriors Siege: Secret Warriors Siege: Secret Warriors Siege: Secret Warriors Siege: Secret Warriors Siege: Secret Warriors Siege: Secret Warriors Siege: Secret Warriors

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.