Avalon » Serie komiksowe » Siege: Loki » Siege: Loki

Siege: Loki

Postacie
Zapowiedź

Odwiedźmy umysł najbardziej przebiegłej postaci związanej z Siege.

Streszczenie

Loki poprzez magiczny portal kontaktuje się z Doomem. Victor kończy rozmowę stwierdzeniem, że Loki zawsze pozostanie Lokim. Bóg zgadza się z tym. Asgard został wyrwany ze szponów przeznaczenia i cyklu Ragnarok. Jednak mimo to pozostały schematy. Balder jest dobry, Thor szlachetny, a Loki pozostał Lokim. On ma tego dość. Aby naprawdę przerwać cykl, aby naprawdę wszyscy byli wolni, on musi wpierw zniszczyć wszystko.

Avengers Tower. Normanowi wydaje się, że jego maska Green Goblina rozmawia z nim i namawia do ataku na Asgard. W rzeczywistości to tylko kolejna sztuczka Lokiego. Cel jednak zostaje osiągnięty. Osborn zaatakuje.

Latveria. Loki odnajduje duchy ludzi, których wysłał, aby zabili Billa. Zjawy są zagubione i nie rozumieją, dlaczego nie trafiły do piekła. Ich były szef ma swój pogląd na ten temat. Tworzy magiczne drzewo, które więzi duchy w swoich konarach. W nocy, po długim oczekiwaniu, na miejscu zjawiają się Disir. Loki był bardzo ciekaw, czy te demony istnieją naprawdę. Pozwala on pożywić się im duchami swoich byłych podwładnych. Disir to duchy walkirii, które za życia pożywiły się mięsem bogów i zostały przeklęte. Ich kara polega na tym, że mogą się pożywiać tylko duchami bogów. Przez wieki głodowały, ponieważ bogowie byli albo w Asgardzie, albo w Hel. Dopiero teraz mogą się pożywić. Teraz Loki chce, aby mu służyły. Zjawy nie zgadzają się z tym i rzucają się do ataku. Bóg intryg szybko się z nimi rozprawia i zmusza do złożenia przysięgi wierności.

Wiele tygodni później, Las Vegas. Loki odwiedza swoją córkę, Helę. Pyta się jej, co ma zamiar robić z duchami poległych, którzy właśnie giną w trakcie ataku na Asgard. Hel nie istnieje, więc duchy będą musiały błąkać się po świecie ludzi. Ojciec pyta Helę, czy nie martwi się o Disir, które istnieją naprawdę. Jako dowód przedstawia resztki duchów, które ostatnio pożarły te demony. Pyta się bogini, co dostanie w zamian, jeśli załatwi jej piekło. Hela jest w stanie zapłacić każdą cenę.

Piekło Mephisto. Loki wraz z gospodarzem oglądają pojedynek najlepszego wojownika piekła i jednej z Disir. Przeklęta Walkiria szybko zabija przeciwnika. Jeśli władca piekła użyczy Heli część swojego wymiaru na 1001 lat, on odda mu na usługi wszystkie Disir na 101 dni. Mephisto zgadza się bardziej z ciekawości o to, jak się sprawy potoczą, niż z potrzeby posiadania wojowniczek na swoich usługach.

Nad oblężonym Asgardem spotykają się Loki, Mephisto i Hela. Podpisują kontakt, dzięki któremu bogowie mają swoje piekło. W zamian Loki zostaje skreślony z listy piekła. Każdy bóg po śmierci musi tam iść. Od teraz Loki nie ma na sobie tego obowiązku. Jest całkowicie wolny.

Autor: Spell

Galeria numeru

Siege: Loki Siege: Loki Siege: Loki Siege: Loki Siege: Loki Siege: Loki Siege: Loki Siege: Loki Siege: Loki Siege: Loki

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.