Avalon » Serie komiksowe » Siege: Young Avengers » Siege: Young Avengers

Siege: Young Avengers

Siege: Young Avengers

"Underneath It All"

Postacie
Zapowiedź

Young Avengers trafiają na pierwszy front podczas Siege. Dla Patriota i Wiccana będzie to wyjątkowo trudne wyzwanie.

Streszczenie

Wiccan i Hulkling patrzą na gruzy Asgardu. Szczególnie ten pierwszy jest wstrząśnięty tym widokiem, ponieważ dla niego mitologia nordycka była bardzo bliska. Podbiega do nich Speed, który w błyskawicznym tempie przekazuje informacje o pozostałych członkach zespołu. Vision i Stature są bezpieczni, ale nigdzie nie widać Hawkeye i Patriota. Następnie speedster odbiega pomagać innym.

Gdzieś pod gruzami Asgardu Hawkeye odzyskuje przytomność. Opiekuje się nią Patriot. Ostrzega koleżankę, że może mieć wstrząs mózgu i powinna uważać. Są w pomieszczeniu, które przygniecione jest tonami gruzu. Próbował stąd uciec, ale nie ma jak.

Wiccan znajduje kolejnego martwego Asgardczyka. Dzięki swojej wiedzy o nordyckiej mitologii identyfikuje go jako Angantyra. Hulkling pospiesza go, aby szli dalej w poszukiwaniu osób, które przeżyły. Kiedy lecą nad gruzowiskiem Billy czuje, że jest to dla nich prawdziwy sprawdzian. W takim sytuacjach człowiek dowiaduje się, na co go naprawdę stać.

Speed wynosi z bitwy kolejnych rannych. Ci nawet nie wiedzą, co się dzieje z powodu prędkości, z jaką działa bohater. Ten potrafi myśleć tylko o tym, aby biegać jeszcze szybciej.

Patriot próbuje przepchnąć ogromny kamień, ale nie idzie mu dobrze. Eli strasznie się zamartwia tym, co robi, ponieważ boi się, że wszystko się zaraz zawali. Kate uświadamia kolegę, że wszystko i tak może się zaraz zawalić, nawet jak nic nie zrobią. Nie poznaje przyjaciela, który zwykle dobrze się znajdował w trudnych sytuacjach, a teraz sobie nie radzi.

Wiccan i Hulking słyszą hałas i idą to sprawdzić. Niedaleko widzą, jak Wrecking Crew demolują pozostałości po sali tronowej. Skrull radzi nie przejmować się nimi i wrócić do poszukiwania rannych, ale Billy rusza do akcji. Złoczyńcy wyśmiewają podniosłą przemowę chłopaka i atakują.

Speed z zawrotną szybkością usuwa gruz, aby dokopać się do rannych. Niestety, nikogo nie znajduje. Denerwuje się, że zmarnował cenny czas.

Hawkeye chce wystrzelić eksplodującą strzałę, aby ich uwolnić. Eli uważa to za zbyt niebezpieczne. Kate stwierdza, że lepszego pomysłu nie mają i nakłada strzałę na cięciwę. Patriot podbiega do niej i łapie ją za ramiona. Dziewczyna dziwi się, co w tej sytuacji jest takiego, że chłopak zachowuje się tak dziwnie. Następuje krępująca cisza, która kończy się pocałunkiem. Po chwili bohaterka odpycha kolegę. Nagle ziemia zaczyna się trząść. Kiedy przestaje dostrzegają, że zrobiła się mała szczelina. Hawkeye prosi Patriota, aby ją lekko powiększył.

Wiccan walczy z Wreckerem i próbuje go przekonać do pomocy Asgardowi, podczas gdy Hulkling dostaje baty od Piledrivera i Bulldozera. Po małej kłótni Billy'emu puszczają nerwy i poraża wszystkich przeciwników.

Speed siedzi na kamieniu i użala się nad sobą. Wyrzuca sobie, że nie jest dość szybki i nie jest w stanie pomóc większej liczbie osób. Podchodzi do niego Ronin i pociesza go. Najważniejsze, aby dać z siebie wszystko, nikt nie oczekuje niemożliwego.

Wiccan i Hulkling przytulają się po walce. Billy cały czas wspomina swoje błędy z dzieciństwa. Jego chłopak pociesza go i prosi, aby zostawił przeszłość za sobą. Błędy są po to, aby się na nich uczyć. Postanawiają ruszyć na poszukiwanie zaginionych przyjaciół.

Patriot poszerza wyrwę, a Hawkeye po sprawdzeniu dokąd sięga wystrzeliwuje przez nią strzałę. Jej wybuch oraz wzburzoną ziemię widzą Wiccan i Hulkling. Nagle przez gruzy przebija się Eli. Koledzy pomagają im wyjść. Po chwili dociera do nich Speed. Vision i Stature walczą u boku Captaina i Avengers. Drużyna rusza do boju.

Autor: Spell

Galeria numeru

Siege: Young Avengers Siege: Young Avengers Siege: Young Avengers Siege: Young Avengers Siege: Young Avengers Siege: Young Avengers Siege: Young Avengers Siege: Young Avengers Siege: Young Avengers

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.