Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #12

New Mutants vol. 3 #12

New Mutants vol. 3 #12

"Second Coming" - Chapter 03

Postacie
Zapowiedź

X-Men ścierają się z Williamem Strykerem i jego armią Purifiers, podczas gdy New Mutants atakują Camerona Hodge'a. Ale pokonanie jego i jego doborowego oddziału to coś ponad siły młodych mutantów - i jeden z nich zginie.

Streszczenie

St. Louis. New Mutants odkrywają, że będą musieli się zmierzyć z setkami żołnierzy Right. Sunspot pyta się Cannonballa, czy to dobry pomysł, ale ten stwierdza, że taki dostali rozkaz od Cyclopsa.

Motel. Wolverine każe Magik zabrać Hope w bezpieczne miejsce. W odpowiedzi Purifierzy przygotowują się do wdrożenia ustalonych wcześniej sposobów eliminacji teleporterów w szeregach X-Men. Kiedy Illyana dobiega do dziewczyny, zostaje trafiona z broni złoczyńców, nad którą odprawiono odpowiedni rytuał. Magik po chwili zostaje wciągnięta do Limbo przez demoniczne siły, a Wolverine posyła Nightcrawlera, aby dokończył jej zadanie. Kurt zostaje ostrzelany przez Purifierów ładunkami wstrząsowymi, które osłabiają jego koncentrację i Niemiec może tylko patrzeć, jak Cable i Hope wsiadają do samochodu i odjeżdżają. Logan widzi, że ich przeciwnicy są przygotowani do walki z nimi, więc każe wyeliminować dowodzącego nimi Strykera, który wzywa posiłki.

St. Louis. Cypher przechwytuje transmisję do Right, którzy przygotowują się wyruszenia Purifierom na pomoc. Cannonball powiadamia o tym Cyclopsa, który każe mu do tego nie dopuścić. Sam nie jest pewny, czy powinien atakować przeważającego liczebnie przeciwnika, ale Scott mówi mu, że to rozkaz i jeżeli tego nie zrobi, stracą Hope. Guthrie poleca Cypherowi i Warlockowi zebrać jak najwięcej informacji z komputerów Hodge'a, a reszta rusza do akcji. Karma rozpoczyna walkę, przejmując kontrolę nad jednym z żołnierzy Right i ostrzeliwując pozostałych, a Magma pokrywa podłogę pod nimi lawą. Cannonball, Sunspot i Moonstar dołączają do przyjaciół, a Hodge cieszy się, że będzie miał wymówkę, aby wykorzystać ponownie cybernetyczne ciało, które kiedyś używał ["X-Tinction Agenda"]. Po chwili metalowe monstrum kontrolowane przez głowę Camerona atakuje New Mutants.

Motel. Wolverine uznaje, że należy szybko skończyć tę walkę, więc Angel przybiera postać Archangela, obrzuca Purifierów metalowymi piórami, a wreszcie dopada Strykera i rozcina go skrzydłami na pół. Logan powiadamia Cyclopsa, że pokonali przeciwników, ale stracili głównego teleportera, więc Summers przysyła mu Ariel.

Gdzie indziej. Hope nie podoba się, że zostawili X-Men, ale Cable wyjaśnia, że coś tu nie gra i dopóki nie wie, jak Bastion tak szybko go wytropił, woli działać na własną rękę.

Utopia. Pilnująca więźniów Danger zauważa podekscytowanie u Donalda Pierce'a. Towarzysząca robotowi Rogue wyczuwa myśli Hope i postanawia porozmawiać z Cyclopsem. Danger mówi, że poradzi sobie sama i ma wszystko pod kontrolą, ale złowieszczy uśmiech Pierce'a może oznaczać, że się myli.

St. Louis. New Mutants mają problemy z Hodgem, więc Karma próbuje przejąć nad nim kontrolę. Cyborg jednak odpiera telepatyczny atak, znajduje jego źródło, rzuca się na Shan i przebija jej nogę.

Autor: Ozz

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #12 New Mutants vol. 3 #12 New Mutants vol. 3 #12 New Mutants vol. 3 #12 New Mutants vol. 3 #12 New Mutants vol. 3 #12 New Mutants vol. 3 #12 New Mutants vol. 3 #12 New Mutants vol. 3 #12 New Mutants vol. 3 #12 New Mutants vol. 3 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.