Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Weapon X » Wolverine: Weapon X #12

Wolverine: Weapon X #12

Wolverine: Weapon X #12

"Tommorow Dies Today" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Przeciwko armii Deathloków staje dwóch Wolverine'ów - w teraźniejszości Logan chroni Captaina Americę przed atakami, a w przyszłości prowadzi rozpaczliwy atak na wytwórnię zabójczych cyborgów.

Cytat

Miranda: "The Deathloks are from the future, and their mission is to kill."

Streszczenie

Dwadzieścia pięć lat w przyszłości. Pewna dziewczyna przechadza się ulicami pełnymi reklam różnorakich produktów Roxxonu i w końcu wchodzi do małej księgarenki "Howlett's". Widząc ją, kasjer wciska ukryty pod ladą, razem ze sporą ilością broni, guzik. Dziewczyna następnie uruchamia tajne przejście i wchodzi do bazy ruchu oporu. Zdejmując maskę i ujawniając swoje fioletowe włosy, informuje zebranych, że nie udało jej się dostać do celu przed Deathlokami i na ścianie pełnej zdjęć superbohaterów przyczepia kartkę z napisem "zabity" przy podobiźnie Punishera. Zostaje następnie poinformowana o nietypowych odczytach energii w jednej z siedzib Roxxonu i domyśla się, że korporacja przygotowuje swoją "maszynę". Każe zebrać swój oddział i poinformować Generała, oba te rozkazy wykonano już jednak przed jej przybyciem – jej żołnierze są gotowi do akcji, Generał jednak nie może im towarzyszyć. Przysłał im za to ochotnika, który pomoże w ataku. W następnej chwili z fioletowowłosą dziewczyną wita się stary, bezręki, ale nadal bojowo nastawiony Wolverine.

Teraźniejszość. Fioletowowłosa dziewczyna, Miranda, tłumaczy Loganowi, że trzy dni temu zaczęła mieć wizje przyszłości, w której światem rządzi Roxxon, a wszyscy superbohaterowie są martwi. Wyjaśnia, że Deathloki przeniosły się w czasie, by znaleźć i zabić Generała, przywódcę ruchu oporu. Problem w tym, że wiadomo o nim tylko tyle, że był superbohaterem z czasów niedługo po zmartwychwstaniu Steve'a Rogersa. Roxxon stworzył więc listę jego najbardziej prawdopodobnych tożsamości, a Deathloki likwidują ich po kolei. W tej chwili poszukują swojego głównego celu – Captaina America. Nie chodzi jednak o Steve'a, tylko tego drugiego.

Tymczasem, w opustoszałym barze "Cafe Kiev", Bucky gratuluje właścicielowi doskonałego szczi [zasadniczo kapuśniak z bajerami – przyp. S_O], gdy nagle słyszy jakiś podejrzany dźwięk. W następnej chwili do baru wpada oddział Deathloków, które otaczają Barnesa i zaczynają do niego strzelać. Po kilku salwach zaprzestają ostrzału i odkrywają, że ich cel nie został wyeliminowany. Captain tymczasem spada na stację metra poniżej. Podnosząc się każe zebranym nowojorczykom uciekać.

Przyszłość. Jeden z ludzi Mirandy, Wakowski, wyraża swoje wątpliwości co do zdolności Wolverine'a. Chwilę później jednak Logan obezwładnia jednego ze strażników, po czym wymienia wszelkie przeszkody, które mają na swojej drodze i każe podążać za sobą.

Teraźniejszość. Logan i Miranda idą ulicami Nowego Jorku, szukając Deathloków, gdy nagle zauważają tłumy uciekające ze stacji metra. Wewnątrz Bucky walczy z cyborgami. Rzuca w ich stronę swoją tarczą, ale ta, powaliwszy jednego ze zmechanizowanych zabójców, trafia w ręce kolejnego robota, który przygotowuje się do strzału. Nagle jednak jego ramię zostaje odcięte przez Wolverine'a. Zaczyna on walczyć z cyborgiem, zostaje jednak postrzelony przez jego nadal funkcjonującą rękę. Gdy to spowalnia mutanta, Deathlok z powrotem przyczepia swoją kończynę i łączy się z bazą danych, by znaleźć odpowiedni sposób poradzenia sobie z Loganem. Ta odradza mu likwidację celu, więc cyborg po prostu strzela Wolverine'owi w korpus i zwraca się w kierunku Mirandy. Przypierając ją do muru, ponownie łączy się z bazą danych, gdy jednak jakiś wewnętrzny głos każe mu ją zabić, Deathlok zająkuje się i, ni z tego, ni z owego, pyta dziewczynę o naturę samopoświęcenia. Zaskoczona dziewczyna zostaje odciągnięta przez młodego chłopaka, w którym rozpoznaje Wakowskiego.

Przyszłość. Wewnątrz bazy Roxxonu Wakowski melduje, że wehikuł czasu został uruchomiony. Miranda zamierza poprowadzić swoich ludzi do ataku, jednak Logan zatrzymuje ją, po czym atakuje pierwszy.

Teraźniejszość. Deathlok, obserwując uciekającą Mirandę, zostaje postrzelony przez Capa, który odbiera mu swoją tarczę. Tymczasem fioletowowłosa dziewczyna przystaje przy regenerującym się Loganie, który zastanawia się, czemu Deathlok go nie zabił. Miranda tłumaczy więc, że Deathloki muszą być precyzyjne, jeśli chodzi o likwidowane cele, bo inaczej ryzykowałyby zmianę historii. Jeśli więc nie miały zabić Wolverine'a, najprawdopodobniej już to zrobiły w swoim czasie.

Przyszłość. Logan jest ostrzelany przez grupę Deathloków. Gdy w końcu pada na ziemię, zostaje oblany silnie żrącym kwasem, który w kilka chwil pozostawia z niego tylko szkielet. Widząc to, Miranda wzywa swój oddział do ataku. Tymczasem w bazie Generał zostaje poinformowany o śmierci Wolverine'a.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine: Weapon X #12 Wolverine: Weapon X #12 Wolverine: Weapon X #12 Wolverine: Weapon X #12 Wolverine: Weapon X #12 Wolverine: Weapon X #12 Wolverine: Weapon X #12 Wolverine: Weapon X #12 Wolverine: Weapon X #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.