Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #143

Thunderbolts #143

Postacie
Zapowiedź

Trzecia runda starcia Thunderbolts z Mighty Avengers. Wydarzenia, które otworzą nowy rozdział w serii.

Streszczenie

Zbroja Iron Patriota przestaje działać, a Iron Man informuje go, że to jego sprawka. W desperacji Osborn wzywa do siebie swoich Thunderbolts. Potrzebuje natychmiast otrzymać włócznię Odyna. Scourge odpiera, że zaraz będzie na miejscu. Nuke woła resztę drużyny, aby go osłaniała. Kiedy przebiega koło Paladina, ten strzela mu w twarz.

Niedaleko Ghost obezwładnił Visiona i zbliża się do Amadeusa. Ten każe mu się zatrzymać. Przestępca odpiera, że jest jego sojusznikiem. To on wysłał do chłopaka wiadomość o kradzieży włóczni. Dziwi się, że przybyło tak mało członków Avengers. Cho mówi mu o śmierci Herculesa. Do tego Quicksilver jest na drugim końcu świata, a jego sprzęt jest za słaby, aby przesłać wiadomość do speedstera. Ghost przesyła energię ze swojego kostiumu do palmtopa bohatera. Dzięki temu sygnał alarmowy zostaje wysłany. W Transii Pietro dostaje wiadomość od kolegi z zespołu i rusza do akcji.

Paladin strzela, póki jego były dowódca nie pada na ziemię. Grizzly atakuje najemnika jako zdrajcę. Zaczyna go dusić przy pomocy włóczni. Na ratunek koledze przybywa Ant-Man. Grizzly wyśmiewa go. Ma go za tchórza, który zawsze zmniejsza się, aby przeczekać walkę. Eric rzeczywiście maleje, ale tym razem ma zamiar walczyć. Wchodzi do ucha przeciwnika i tam niszczy mu bębenek. To eliminuje Grizzly'ego z walki. Magiczna broń zostaje przejęta przez Mr. Xa. Uważa się teraz za niepokonanego. Przeciwko niemu staje Vision. X odbija jego promień wystrzelony z oczu, a następnie uderza włócznią o ziemię. Wstrząsy i fala uderzeniowa powalają wszystkich Avengers. Morderca chce ich wszystkich wykończyć, ale powstrzymuje go przybycie Qucksilvera. Pietro wie, z kim ma do czynienia. Wie, że przeciwnik przewiduje jego ruchy, ale mu to nie przeszkadza. Jest najszybszym człowiekiem na Ziemi i X po prostu nie zdąży użyć uzyskanej wiedzy. Speedster biega wokół przeciwnika i uderzeniami kija łamie mu palce, ręce, nogi, aby ostatecznie pozbawić go przytomności. Po chwili Avengers pokonują także Ghosta i Grizzly'ego. Kiedy nie ma już z kim walczyć, grupa postanawia dołączyć do głównej bitwy. Ich odejście z ukrycia oglądają Ant-Man i Paladin. Po chwili najemnik odchodzi. Zabiera ze sobą włócznię, aby nie dostała się w niepowołane ręce.

Po bitwie wszyscy pozostali Thunderbolts zostają zatrzymani przez armię. Tymczasem Paladin w cywilnych ciuchach idzie szosą w nieznane.

Luizjana, dwa tygodnie później. Eric odwiedza brata Headsmana. Opowiada on o bohaterskiej postawie zmarłego kolegi oraz streszcza późniejsze dzieje grupy. Przybył tu, ponieważ wie, że Cleavon chciałby tego. Dodatkowo przywiózł osobiste rzeczy zmarłego – jego kostium i topór.

Do więzienia The Raft zmierza statek z Cagem na pokładzie. Jest z nim Jessica i ich dziecko. To będzie nowe miejsce pracy bohatera. Dzięki temu nie będzie musiał podróżować po całym kraju i będzie wracał na kolację do rodziny. Dodatkowo miał dość tego, że złoczyńcy ciągle wracają. Ma nadzieję, że dzięki tej pracy kilku z nich uda się nawrócić na jasną stronę mocy.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #143 Thunderbolts #143 Thunderbolts #143 Thunderbolts #143 Thunderbolts #143 Thunderbolts #143 Thunderbolts #143 Thunderbolts #143 Thunderbolts #143 Thunderbolts #143

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.