Avalon » Serie komiksowe » Secret Warriors » Secret Warriors #15

Secret Warriors #15

Secret Warriors #15

"Wake the Beast" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Nick Fury staje twarzą w twarz z największym zdrajcą w swoim życiu. Dodatkowo sekretna historia Viper.

Cytat

Fury do Contessy, na odchodnym: "In the future when we see each other again … I want You to remember something. I brought you your damn flowers."

Streszczenie

Wojownicy, czekając na misję, grają w kuchni w karty. Kolejną partię z rzędu wygrywa Phobos i koledzy zaczynają go podejrzewać o oszustwo. Alex podczas kolejnego rozdania proponuje, aby porozmawiali o tym, co wszystkich gryzie, czyli o Druidzie. Quake odpiera, że Fury wyrzucił go, bo się nie dostosował. To proste. Reszcie grupy to się jednak nie podoba. Zwłaszcza Jerry ma z tym problem. Cieszy się, że jest w drużynie, ale nie chce na zawsze pozostać dysfunkcyjnym dzieckiem superprzestępcy. Jeśli mają osiągnąć sukces, muszą być rodziną i w ten sposób nie traktuje się rodziny. Quake, jeśli ma się wstawić za Sebastianem u Nicka, musi wiedzieć, czy popiera ją cała drużyna. W głosowaniu przeciwni są J.T. i Alex. Ten pierwszy pod groźnym spojrzeniem koleżanki zmienia zdanie. Alex nie da się przekonać – jest pragmatykiem i wie, że nie przekonają ich szefa. Daisy postanawia i tak spróbować.

Do bazy Leviathana docierają oddziały Hydry. Po przeszukaniu okazuje się, że jest pusta. Ich wróg uciekł kilka godzin temu. Znajdują jedynie ciało Viper. Pochyla się nad nią Hive i kładzie na niej swojego robaka. Tymczasem do Struckera przybiega jeden z żołnierzy z hologramem, który znaleźli. To wiadomość od Oriona. Proponuje on zawieszenie broni oraz spotkanie. Ponieważ zabili Viper sugeruje miejsce, gdzie Hydra będzie miała przewagę. Proponuje spotkanie za trzy dni w The Crown.

Viper wspomina swoje życie. Była sierotą przygarniętą przez Hydrę. Całe dzieciństwo była szkolona w walce, gdzie wykazała się determinacją i ambicją. Dzięki temu została przywódcą, walczyła z S.H.I.E.L.D., poślubiła Wolverine'a, a swoją prawdziwą miłość – Silver Samuraia – zdradziła. Wczoraj została zamordowana. Ale Hydra tak łatwo nie odpuszcza. Żyła dla niej, umarła dla niej i teraz żyje po raz kolejny. Viper powstaje z martwych, a na jej głowie żyje wielki robak The Hive. Każe nazywać się Madame Hydra.

Ośrodek wypoczynkowy Tamara, Nowy Meksyk. Contessa czeka w restauracji na Nicka. Ten pojawia się po chwili z kwiatami. Kobieta zaczyna flirtować, ale Fury prosi, aby przestali udawać i przeszli do rzeczy. Ona pyta się, że skoro wie o jej podwójnej grze, to dlaczego tu przyszedł. W tym momencie połowa gości w sali wstaje i mierzy do agenta z broni. On odpiera, że kiedyś w takiej sytuacji zrobiłby to, co najlepsze dla niego – czyli zabiłby ją. Teraz jednak odczuwa potrzebę zrozumienia, czym niektórzy ludzie się kierują. Chce, aby Contessa udzieliła mu kilku informacji. W tym momencie drugie pół sali wstaje i mierzy do niej z broni. Kobieta w chwili szczerości zapewnia go, że zależy jej na nim, ale oboje przedkładają ideologię nad własne uczucia i to ich kreuje. Słysząc to Nick wstaje i wychodzi wraz ze swoimi ludźmi.

Kiedy samolot z Furym ląduje, czeka na niego Quake. Prosi o chwilę rozmowy. Kiedy ta zaczyna mówić o Sebastianie, agent od razu odmawia. Nie interesuje go, że to nie fair. Świat jest brutalny i ma gdzieś, co jest fair, a co nie. Daisy wraca do kuchni, gdzie jej koledzy bawią się w zgadywanie, ile cukierków jest w paczce. Ona podchodzi do J.T. i radzi mu, aby to, co mówił wcześniej, nie było żartem. Po tych słowach dziewczyna całuje go.

Autor: Spell

Galeria numeru

Secret Warriors #15 Secret Warriors #15 Secret Warriors #15 Secret Warriors #15 Secret Warriors #15 Secret Warriors #15 Secret Warriors #15 Secret Warriors #15 Secret Warriors #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.