Avalon » Serie komiksowe » New Avengers: Finale » New Avengers: Finale

New Avengers: Finale

Postacie
Zapowiedź

New Avengers się kończy, ale seria zrobi to ze stylem! Świat się zmienił i wielu Avengerów nie widzi w nim swojego miejsca. Jednak zanim uporzadkują swoje sprawy, muszą zakończyć kilka starych. Krótko mówiąc: czas zapłaty!

Cytat

Wolverine: "Thanks for the call."
Luke Cage: "Nice to have you back, Logan."
Wolverine: "I was on the coast. Anything to get away from Cyclops. The guy was driving me nuts."

Streszczenie

Osaczona i zdesperowana Madame Masque udaje się po ratunek dla siebie i dla Parkera Robbinsa do swojego ojca, Hrabiego Nefarii. Ten przyjmuje marnotrawną córkę i obiecuje jej pomóc. Będzie ją to jednak słono kosztować.

Jessica Jones karmiąc Danielle ogląda w telewizji wiadomości na żywo, podsumowujące oblężenie Asgardu. Nagle dzwoni telefon. Na wyświetlaczu pojawia się numer podpisany jako Armia Stanów Zjednoczonych. Pełna jak najgorszych obaw Jessica odbiera telefon. Dzwoni Luke Cage. Uspokaja żonę, że nic mu nie jest i że czeka go jeszcze trochę pracy na miejscu. Jones każe mu jak najszybciej wracać do domu. Cage rozłącza się w tym momencie.

New Avengers wykończeni po walce zastanawiają się nad swoją przyszłością. Ich status pozostaje niejasny. Nie wiedzą, czy uciekać w obawie przed aresztowaniem, czy zostać i pomóc posprzątać po bitwie. Asgardczycy tymczasem przesłuchują superprzestępców z armii Hooda celem ustalenia obecnej lokalizacji ich niedawnego przywódcy. Ci nie mają zamiaru dłużej kryć Robbinsa, sami jednak nie bardzo wiedzą, gdzie go szukać. Wrecker sugeruje, by zapytać Johna Kinga. To kuzyn Parkera i powinien coś wiedzieć.

New Avengers odwiedzają Kinga w jego mieszkaniu. John zostaje zmuszony, by zadzwonić do kuzyna. Informuje go, że chciałby się z nim spotkać. Parker mówi mu, gdzie ma przylecieć. Każe też wziąć ze sobą całą dostępną gotówkę.

W trakcie lotu do Kalifornii, gdzie przebywa Hood, Avengers dowiadują się o Nefarii i relacjach łączących go z Whitney Frost. Sytuację komplikuje nieco fakt, że koleś jest prawie nieśmiertelny. Cage ma jednak pewien pomysł, musi tylko wykonać jeden telefon.

Parker tymczasem przygotowuje się do procesu odzyskania utraconych mocy. Proces ten nie zapowiada się ani na miły, ani tym bardziej na przyjemny. Sam widok aparatury niezbędnej do jego przeprowadzenia sprawia, że w Parkerze narastają wątpliwości. Podczas gdy Robbinsem targają wewnętrzne obawy, przeszklona ściana, przy której siedzi, zostaje spowita oślepiającym światłem, by po chwili eksplodować. New Avengers atakują. Niespodziewane uderzenie całkowicie zaskakuje przeciwnika. Count Nefaria nie przejmuje się tym zbytnio i skutecznie stawia opór przeważającym liczebnie wrogom. Szalę zwycięstwa przeważa pojawienie się Wolverine'a, który robi użytek ze swoich pazurów. Okrutnie poszatkowanym Nefarią zajmuje się Ms. Marvel, która wieńczy dzieło. New Avengers odnoszą pełne zwycięstwo, a ich związani przeciwnicy lądują na pokładzie samolotu.

Oklahoma, Asgard. Nad pobojowiskiem pojawia się samolot Avengers. Z pokładu wprost pod nogi Marii Hill zostają zrzuceni Nefaria, Hood, Madame Masque i John King. W kraju tymczasem zaszły wielkie zmiany, o których Cage i spółka nie mają jeszcze zielonego pojęcia.

Nowy Jork, dzień następny. Prezydent Stanów Zjednoczonych odwołał ustawę nakazującą rejestrację wszystkich superludzi. Avengers odnoszą ostateczne zwycięstwo. Pora zatem na spokojnie zdecydować, co dalej. Luke wygłasza płomienną mowę podsumowującą ich dotychczasową działalność, w trakcie której pada mnóstwo wielkich słów na tle równie wielkich wydarzeń, jakie stały się ich udziałem. Póki co udało im się odnieść niewątpliwe zwycięstwo, którego idealnym zwieńczeniem jest wspólny spacer po Central Parku.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers: Finale New Avengers: Finale New Avengers: Finale New Avengers: Finale

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.