Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #64

New Avengers #64

Postacie
Zapowiedź

Hood, Norman Osborn i dodatkowo zobaczymy, co stanie się z Mockingbird.

Cytat

Scarecrow: "So, first you got us hunting Avengers all over the city..."
Wrecker: "Oh, and bravo to all of you on a job well done there. And I'm being sarcastic, if you can't tell."
Living Laser: "Hey, I was really close. Cage sucker-punched me."

Streszczenie

Dwa dni wcześniej, Wieża Avengers. w zdewastowanym pomieszczeniu Norman Osborn czeka na swojego gościa. Po chwili materializuje się postać Parkera Robbinsa. Osborn nie może powstrzymać ciekawości, co stanowi źródło nowych mocy Hooda. Ten pokazuje mu Norn Stones. Norman próbuje podnieść je z dłoni Parkera, kamienie jednak ani drgną. Robbins tłumaczy, że artefakt sam wybiera, komu służy. Osborn wydaje się być zaintrygowany. Proponuje też Robbinsowi udział w planowanym oblężeniu Asgardu. W zamian gwarantuje jemu i jego ludziom wyczyszczenie kartotek i członkostwo w Thunderbolts, którymi zastąpiłby Dark Avengers. Jednym słowem Norman proponuje Parkerowi swoje dotychczasowe stanowisko.

Później. Hood na spotkaniu z członkami swojej niedawnej armii przedstawia nową sytuację, w jakiej się znaleźli. Poza Mandrillem wszyscy wydają się być zainteresowani. On sam boleśnie przekonuje się, czym grozi odejście, gdy Parker odbiera mu jego moce. Mandrill korzy się przed nim i zobowiązuje zostać, byle tylko ich nie utracić.

Oblężenie Asgardu. Bitwa osiągnęła swe apogeum, gdy nagle wszystko wokół zaczyna drżeć: ziemia, powietrze, budynki – uniemożliwiając kontynuowanie walki. Siła żywiołu lawinowo rośnie, obracając wszystko w perzynę. W ślad za niszczycielskim żywiołem nadlatuje jego sprawca, Sentry. Skutkiem trzęsienia dwu istotnych uczestników bitwy traci z oczu swoje kobiety: Hood i Ronin. Szczęśliwie udaje im się je odnaleźć i uratować, jednak zbiegiem okoliczności dwie wrogie pary wpadają na siebie. Bez żadnych konsekwencji, gdyż właśnie do świadomości dochodzi zamieszkujący w pokręconym umyśle Roberta Reynoldsa abstrakcyjny byt, The Void. Niemal jednocześnie Loki doznaje upokorzenia ze strony ojca, co skutkuje utratą mocy przez ludzi Parkera, jak i samego Robbinsa. Na niego teraz obraca się wściekłość superprzestępców. Madame Masque strzela do dwu stojących najbliżej, łapie Parkera za rękę i oboje bez zwracania na siebie uwagi ewakuują się z pobojowiska. U podnóża Asgardu Whitney zabija żołnierza i pracownika cywilnego i zarekwirowanym wozem pośpiesznie odjeżdża z Robbinsem.

Później w mieszkaniu Frost i Parker oglądają w wiadomościach pogrążonego w szaleństwie Normana Osborna. Ostatecznie zdyskredytowany zostaje odwołany z funkcji przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Hood jest załamany. Gdy zaczyna lamentować, Whitney częstuje go uderzeniem z otwartej ręki Parker utracił swą moc, ścigają go Avengers, dlatego zdaniem Frost powinien zrobić co w jego mocy, by się do tego odpowiednio przygotować i nie dać przeciwnikowi najmniejszych szans.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #64 New Avengers #64 New Avengers #64 New Avengers #64 New Avengers #64 New Avengers #64 New Avengers #64 New Avengers #64 New Avengers #64

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.