Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #36

Mighty Avengers #36

Mighty Avengers #36

"Salvation" - part 2 of 2: "WWJVDD (What Would Janet Van Dyne Do?)"

Postacie
Zapowiedź

W czasie, gdy Mighty Avengers walczą na linii frontu, Hank Pym i Jocasta muszą stawić czoła Ultronowi. Czy Pym-Space stanie się początkiem cybernetycznego ataku na całą rzeczywistość? Zobacz Siege oczami Avengers, którzy mają najwięcej do stracenia. Nadchodzi Era Bohaterów, ale zanim to się stanie, zobaczymy... ślub? I więcej niż jeden bohater myśli, "co by zrobiła Janet Van Dyne?"

Cytat

Wasp: "Avengers Assemble!"

Streszczenie

Underspace. Hank tłumaczy zebranym, że podczas Secret Invasion ciało Janet zmieniło się w jedną, wielką cząsteczkę Pyma i właśnie tutaj, w nieskończonej pustce Underspace, może nadal rosnąć. Infinite Mansion działa w tym wypadku jako uprząż, która pozwala utrzymać jej formę w całości, a dziesięć miliardów robocich ciał Jocasty spełnia rolę taką, jak neurony w ludzkim ciele, w tym wypadku mając za zadanie nieustannie utrzymywać jej umysł w całości. Wściekła Jocasta, rozumiejąc, że była tylko narzędziem, nokautuje Pyma. Muszą jednak przerwać sprzeczkę, gdyż do pomieszczenia dostaje się Ultron i jego narzeczone.

Broxton, Oklahoma. Trwa właśnie walka między Thunderbolts a osłabionymi szeregami Mighty Avengers [rozpoczęta w Thunderbolts #142 - dop. Gamart]. Nuke używając włóczni Odyna odcina ramię U.S.Agenta. W tym czasie Ghost tłumaczy Cho, że to on zwrócił jego uwagę na wydarzenia w Asgardzie i doładowuje jego Game Boy'a, przez co chłopak może skontaktować się z Quicksilverem. Pietro, słysząc, co się dzieje, momentalnie przerywa swoją podróż do Transii i rusza na pomoc.

Underspace. Przed Pymem staje jego "syn". Ultron tłumaczy, że zasymilował całą Posiadłość, a w tym momencie zrobił to samo nawet z ciałem Janet. Wasp odpowiada, że aby to zakończyć, wystarczy, że zniszczy Dimensional Wave Device i wszyscy zostaną uwięzieni w tym miejscu. Tłumaczy również androidowi, że ten mógł już dawno wysłać swoją armię narzeczonych na podbój świata, ale za bardzo boi się "ojca". W tym momencie Hank zaczyna zwiększać swoje rozmiary, a wściekły Ultron każe atakować go miliardom ciał Jocasty. Pym zajmuje Ultrona walką, każąc Jocaście, Ace'owi i One-Eyed Jackie udać się do pokoju kontrolnego, aby zamknąć posiadłość na dobre. Na miejscu Jocasta podłącza się do urządzeń, a Ace postanawia skorzystać ze znalezionego hełmu Ant-Mana.

Nagle Jocasta odłącza Ultrona od rezydencji i narzeczonych. Przejmując ciało Janet mówi Ultronowi, który nadal pozostaje niebezpieczny, że ma wrócić do rezydencji, ponieważ ma dla niego propozycję. Na miejscu, ku zaskoczeniu Waspa, kobieta tłumaczy androidowi, że jeśli się podda, to ona zrobi to, czego Ultron pragnie od zawsze - z własnej woli zostanie jego żoną.

Zdenerwowany Wasp przeprowadza ceremonię swoistego techno-ślubu. Po wszystkim Ultron pyta, co może go teraz powstrzymać, skoro odzyskał kontrolę nad Rezydencją i dostał żonę. Uśmiechnięty Pym tłumaczy, że Ace właśnie go powiadomił, iż w czasie "ślubu" udało mu się uruchomić najnowszy wynalazek Waspa - The Assembler, który wysyła wiadomość w czasie i przestrzeni, docierającą do każdego Avengera i informującą o tym, aby zebrać się w Infinity Mansion. Ultron odpowiada, że takiej technologii nie da się stworzyć. Nagle zaczynają się otwierać drzwi w rezydencji, a w pomieszczeniu pojawia się coraz większa liczba Mścicieli. Pym odpowiada, że dla niego nic nie jest niemożliwe. Tłumaczy też androidowi, że może uciec jednymi drzwiami, które prowadzą do odosobnionej części kosmosu, gdzie nie będzie mógł nikogo zniewolić. Jocasta odchodzi razem z Ultronem, tłumacząc, że będzie miała na niego oko. Po tym wszystkim zasmucony Wasp każe Ace'owi wyłączyć umieszczone na mrówkach hologramy, które udawały Avengers i gratuluje mu pomysłu.

W tym czasie do rezydencji powraca Jarvis, który dostarczył walizkę ze zbroją Iron Mana [Siege #2 - dop. Gamart], a Jocasta uruchamia jedno ze swoich ciał, tłumacząc, że może być w dwóch miejscach naraz. Niestety jest za mało "jej", aby znowu zarządzać ciałem Wasp. Każe też Hankowi zacząć zachowywać się jak Avenger. Pym mówi, że wie, gdzie zacząć i każe jej otworzyć drzwi do Asgardu.

Na miejscu Mighty Avengers, którzy już tu byli, z niedowierzaniem przyglądają się śmierci Lokiego [Siege #4 - dop. Gamart], stwierdzając, że Wasp miał rację i to Loki od zawsze był katalizatorem. Nagle obok nich pojawia się Hank, który mówi, że jeszcze będzie czas na "a nie mówiłem". Teraz jednak jako Mściciele muszą uporać się z tym problemem. Mighty Avengers rzucają się do walki z Sentrym.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #36 Mighty Avengers #36 Mighty Avengers #36 Mighty Avengers #36 Mighty Avengers #36 Mighty Avengers #36 Mighty Avengers #36 Mighty Avengers #36 Mighty Avengers #36

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.