Avalon » Serie komiksowe » Dark Avengers » Dark Avengers #16

Dark Avengers #16

Postacie
Zapowiedź

W ostatnim numerze najlepiej sprzedajacej się serii Marvela zobaczymy pogrzeb i okaże się, co dalej stanie się z Normanem Osbornem.

Streszczenie

Na dziedzińcu więzienia the Raft ląduje śmigłowiec. Wysiada z niego zakuty w kajdany Norman Osborn. Wita go Steve Rogers. Dostał on rozkaz od prezydenta, aby osobiście nadzorować jego uwięzieniem. Jego nowym domem stanie się poziom -7 tego więzienia, gdzie będzie jedynym lokatorem.

Dzień wcześniej. Członkowie Dark Avengers klęczą aresztowani przed bohaterami. Fury informuje ich, że są oficjalnie jeńcami wojennymi i jeśli ktoś spróbuje ucieczki, zostanie zastrzelony. Victoria Hand jest pewna siebie. Ona służyła swojemu krajowi. Dołącza do nich Captain America, który doprowadza Normana Osborna z twarzą pomalowaną a'la Green Goblin. Ten moment wybierają Moonstone i Bullseye na ucieczkę. Za pierwszą rusza w pościg Ms. Marvel. Karla powstrzymuje ją wybuchem energii, ale z zaskoczenia łapie ją Iron Man, który potężnym ciosem posyła ją na ziemię. Za Lesterem rusza Captain. Rzuca w niego tarczą, ale morderca wykorzystuje ją jako pocisk i zwraca ją do nadawcy. Na szczęście znikąd pojawia się Luke Cage, który powala uciekiniera. W takich okolicznościach Hand prosi o adwokata. Rogers odpowiada jej, że wie, kim ona jest.

Po ulicach Broxton chodzą żołnierze US Army. Ogłaszają stan wojenny na terenie miasta i aresztują wszystkich żołnierzy H.A.M.M.E.R.. Obserwuje to Daken. Zabija on jednego z żołnierzy i zabiera jego uniform. Następnie oszukuje mały oddział, mówiąc, że widział przeciwników w budynku kina. Wolverine zabiera ich samochód, a kino po chwili eksploduje.

Avengers Tower. Na dachu czekają Phobos i Fury. Podlatuje do nich Thor. Przekazuje on młodemu bogowi rzeczy jego ojca – topór i hełm. Oferuje mu także możliwość zabrania go na Olimp do jego ziomków. Chłopak jednak odmawia. Thor próbuje go pocieszyć. Opowiada mu o swoich przeżyciach związanych ze śmiercią ojca i deklaruje, że jeśli zmieni zdanie, zawsze chętnie zabierze go do domu bogów. Później Nick tłumaczy chłopakowi, że to właśnie dlatego nie wziął go ze sobą na tę misję. Jego obecność nie powstrzymałaby tej śmierci.

Victoria Hand jest przesłuchiwana przez Rogersa. Ten prosi ją o podanie jej motywacji w działaniach. Kobieta twierdzi, że niczego nie żałuje. Działała dla dobra kraju. S.H.I.E.L.D. zawiodło i Osborn wydawał się właściwą osobą na właściwym stanowisku w danym momencie. Sama nigdy nie zrobiła niczego nielegalnego. Steve nazywa ją patriotką. Każe jej wziąć weekend wolnego i stawić się do jej nowego przydziału w poniedziałek. Wychodzi, zostawiając zdumioną Victorię w pokoju.

Iron Man i Thor odprowadzają Normana do jego celi. Kiedy ten zostaje sam, zaczyna monolog, w którym stwierdza, że działał słusznie. Świat niedługo się skończy. Mutanci, Hulk czy Punisher są takim zagrożeniem, które doprowadzi do zagłady. Tylko on mógł temu zapobiec. O wszystkie porażki obwinia swoje alter ego, które wchodziło mu w drogę. Wizja Green Goblina nic sobie z tego nie robi. Norman żąda, aby sobie poszedł, ale ten odpiera, że jest tu uwięziony razem z nim.

Autor: Spell

Galeria numeru

Dark Avengers #16 Dark Avengers #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.