Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #2

Captain America vol. 5 #2

Captain America vol. 5 #2

"Out of Time" - part 2

Postacie
Cytat

Captain America (o Red Skullu): "...I was created because of him…"

Streszczenie

Godzina 1:15, gdzieś w kanałach pod Manhattanem. Jeden z kilku agentów A.I.D. czekających na sygnał od Red Skulla, niecierpliwi się. Przeczuwa, że coś poszło nie tak, gdyż Skull miał zadzwonić już godzinę temu. Z ciemności wyłania się Crossbones, który przywołuje agenta do porządku, grożąc śmiercią za zwątpienie.

Jedna z bitew Drugiej Wojny Światowej we Francji. Captain America i Bucky są pod ostrym obstrzałem nazistów. Nagle, nadlatuje dwóch sprzymierzonych super bohaterów, którzy promieniami z rąk, oczyszczają teren. Wówczas, Cap i Bucky z furią rzucają się na wrogich żołnierzy. Gdy Captain załatwia już paru ostatnich, zza pleców słyszy wołanie Bucka. Dostał kulę w brzuch i jest z nim kiepsko. Steve nie jest w stanie nic zrobić i chłopak umiera na jego rękach...Wtedy, Captain budzi się przerażony już w swoim mieszkaniu. To był tylko zły sen, lecz czemu wydawał mu się tak znajomy, jeśli taka sytuacja nigdy nie miała miejsca? Rozmyślania zakłóca mu sygnał komunikatora S.H.I.E.L.D. To Agent Thirteen, która ma mu coś ważnego do przekazania.

Niedługo później, Cap jest już z Sharon na pokładzie Helicarriera, czyli ogromnej, latającej kwatery S.H.I.E.L.D. Towarzyszy im również szef tej organizacji, Nick Fury. Steve wie już o śmierci Skulla [która miała miejsce w Captain America#1-przyp. Jim], lecz wątpi, że w to uwierzy nawet po zobaczeniu ciała. Po wejściu do gabinetu, w którym leżą zwłoki kryminalisty, zapada chwilowa cisza. Potem, Fury tłumaczy Rogersowi jak i gdzie zginął jego największy wróg. Bohater chce udać się na miejsce śmierci kryminalisty.

Już w mieszkaniu, w którym zginął Red Skull, Nick wyjawia, że pomimo, iż szyby były kuloodporne, ktoś użył specjalnej amunicji. Captain wciąż jednak wątpi w prawdziwość tego wydarzenia. Widząc zarys ciała kredą na podłodze, przypomina sobie, gdy pierwszy raz usłyszał o Skullu. Było to czasie Drugiej Wojny Światowej i któryś z jego przełożonych przedstawiał mu sylwetkę tego zbrodniarza. Wówczas Cap dowiedział się, że poniekąd został stworzony właśnie by zgładzić Red Skulla. Z powrotem na miejscu zbrodni, jeden z agentów S.H.I.E.L.D. znalazł coś ciekawego. To pokrywa Cosmic Cube, do której są przyłączone różne, dziwne odbiorniki energii. Jak ustalono, punkt skąd energia miała być wysłana, znajduje się pod Manhattanem.

Captain America i Agent Thirteen przemierzają kanały, kierując się w kierunku punktu namierzonego przez S.H.I.E.L.D. W przeciwieństwie do swego towarzysza, agentka nie jest pewna, czy to dobry pomysł iść tylko we dwoje, bez żadnego wsparcia. Dziewczyna wyjawia też, że towarzyszy Steve’owi, gdyż Fury kazał jej dowiedzieć się, czy to nie on zabił Red Skulla. Captain jest zszokowany tą wiadomością, lecz agentka uspokaja go, zapewniając, że wie, że przecież nie jest mordercą. Chwilę później, Steve dostrzega jednego z agentów A.I.D., doskakuje do niego, powala i przyciskając twarzą do ziemi otrzymuje potrzebne informacje. Przestępca wyznaje, że należy do A.I.D. i pracuje dla Red Skulla. Wtedy zauważa ich kolejny agent, który zaczyna strzelać z karabinu maszynowego, a to oznacza nici z "cichej" misji. Wkrótce Captain i agentka walczą już z całą zgrają uzbrojonych najemników Skulla. Gdy Sharon wzywa posiłki, Steve prze do przodu, nokautując przeciwników jednego za drugim. Zadymę zauważa Crossbones, który jednak nie włącza się do akcji. Jeden z najemników biegnie do pomieszczenia gdzie znajduje się detonator, krzycząc drugiemu, aby uruchomił bombę. Captain dogania go i wymierza potężnego kopa w twarz, a rzutem tarczą powala agenta przy detonatorze. Ten upada na mechanizm, aktywując licznik i powodując wybuch ognia. Steve następnie dezaktywuje bombę prostym sposobem-uderzeniem tarczą w mechanizm. Bohater domyśla się, że najemnicy, z którymi walczył to odłam A.I.M., a ci zawsze potrzebowali ogromnych ilości energii do działania ich wymyślnych bomb. Plan z podłożeniem ogniowej bomby w centrum miasta jak najbardziej pasuje do Red Skulla, lecz jaki miał w tym cel oprócz spowodowania masowej zagłady? Jakby w odpowiedź na to pytanie, do Agent Thirteen dzwoni Nick Fury z nowym odkryciem. Pod tajemniczą pokrywą wykryty został ślad termiczny jakiegoś dziwnego przedmiotu, który po skanowaniu okazał się być potężnym, kosmicznym artefaktem zwanym Cosmic Cube. Ktokolwiek zabił Skulla zrobił to właśnie, by przejąć ten przedmiot. Rozmowę podsłuchuje Crossbones, który do tej pory nie wiedział nic o śmierci jego szefa. Przestępca wychodzi następnie z kanałów na powierzchnię, znajduje budkę i dzwoni do oddziału w innym mieście, w którym też czekają na sygnał do detonacji bomby. Przekazuje, że Skull został zabity, lecz i tak każe im, oraz oddziałowi w Paryżu, uruchomić liczniki bomb. Świat stanie dziś w nocy w płomieniach, na cześć ich poległego dowódcy...

Autor: Jim Jaspers

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.