Avalon » Serie komiksowe » New Avengers: Luke Cage » New Avengers: Luke Cage #1

New Avengers: Luke Cage #1

New Avengers: Luke Cage #1

"Town Without Pity"

Postacie
Zapowiedź

Kiedy stary przyjaciel Cage'a trafia do szpitala po bestialskiej napaści, Luke zostawia sprawy Avengers i rusza z pomocą. Z jakiego powodu jednak w tym samym miejscu pojawił się Hammerhead?

Cytat

Hammerhead do Cage'a: "Aren't you supposed to be in New York fighting Klingons?"

Streszczenie

Ronin i Spider-Man walczą z Hippo, który ich wyśmiewa. Bohaterowie nie mogą sobie z nim poradzić. Zastanawiają się, gdzie jest Cage, który miał im pomagać. On chodzi właśnie po parkingu wielopoziomowym i rozmawia z Jessicą. Dostaje od niej informację, że dzwoniła matka Leodisa Dysona. Cage pamięta ją i prosi o telefon za pięć minut. Jess ma dzwonić na telefon Clinta, ponieważ jego może zaraz przestać działać. Bohater skacze z parkingu i ląduje na głowie Hippo. To kończy walkę. Po chwili Barton daje koledze telefon. To Jessica, a Clint pyta się, czemu dzwoni na jego numer.

W domu państwo Cage kłócą się. Luke pakuje swoje rzeczy, podczas gdy Jessica ma do niego pretensje, że znów wyjeżdża. Ma teraz ją i córkę i nimi powinien się zajmować. Przykro jej, że jego stary przyjaciel został pobity, ale to nie jego sprawa. Mężczyzna opowiada jej, skąd zna chłopaka. To było w czasach, kiedy był bohaterem do wynajęcia w Harlemie. Ludzie cieszyli się, że zajmował się ich sprawami. Dla wielu z nich był wzorem do naśladowania. Jedną z takich osób był Leodis. Luke pomógł jego mamie i nie wziął za to pieniędzy. Teraz nie został tylko pobity. Jest podłączony do respiratora i walczy o życie. Wszystko przez to, że został detektywem i chciał pomagać ludziom jak Luke. Jess jest trudno się z tym pogodzić. Przez ostatni rok przeszli przez wiele i chce, aby byli rodziną. On obiecuje jej, że jak rozwiążę tę sprawę, spędzą dużo czasu razem.

Cage przyjeżdża do Filadelfii pociągiem. Okolica wygląda gorzej niż Harlem w dawnych czasach. Idzie do biura przyjaciela, które jest kompletnie zdemolowane. Domyśla się, że nie chodziło tylko o powstrzymanie detektywa. To była wiadomość, aby nikomu nie przyszło do głowy, aby zajmować się tą sprawą. Do pokoju wchodzi Hammerhead. Rozpoczyna się walka. Walczący przebijają ścianę i spadają na ulicę. Luke podnosi się z ziemi zaczyna okładać przeciwnika. To będzie jego wiadomość do bandziorów. Leodis i jego rodziną są pod ochroną. Gangster jednak nie ma zamiaru być workiem treningowym. Wyprowadza cios, który ciska bohaterem w pobliski samochód. Bohater jest zdziwiony, że drugoligowy przestępca dysponuje teraz taką siłą. Złoczyńca zaczyna okładać przeciwnika resztkami samochodu. Jeśli chce walczyć o Leodisa to nie ma problemu, ale musi się liczyć z tym, że jest na terenie Mr. Negative'a. Cage ma dość lania, które dostaje i przechodzi do kontrataku. W końcu wyrzuca przeciwnika na kilkanaście metrów do góry. Kiedy Hammerhead się podnosi, walka musi zostać przerwana, ponieważ zbliża się policja.

Hammerhead dzwoni z dworca do swojego szefa. Negative każe wracać swojemu człowiekowi do domu. Chcieli przejąć Filadelfię, ponieważ nie ma tu żadnych herosów. Poczekają, aż Cage wyjedzie. Filadelfia nie zając, nie ucieknie.

W szpitalu Luke wita się z Panią Dyson, po czym wchodzi do pokoju jej syna. Pociesza go, że skoro przetrwał spotkanie z Hammerheadem to jest twardzielem. Bohater ze zdziwieniem przyjmuje odpowiedź rozmówcy. Leodis uważa, że zasłużył na to, a nawet na coś gorszego.

Autor: Spell

Galeria numeru

New Avengers: Luke Cage #1 New Avengers: Luke Cage #1 New Avengers: Luke Cage #1 New Avengers: Luke Cage #1 New Avengers: Luke Cage #1 New Avengers: Luke Cage #1 New Avengers: Luke Cage #1 New Avengers: Luke Cage #1 New Avengers: Luke Cage #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.