Avalon » Serie komiksowe » Daredevil » Daredevil #506

Daredevil #506

Daredevil #506

"The Left Hand Path" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

Ciąg dalszy przygody Daredevila w Japonii, gdzie dowiaduje się, że jeden z jego najbliższych podwłanych może służyć innemu władcy.

Cytat

Ninja: "Mercy--!"

Bakuto: "That word has no meaning here!"

Streszczenie

Daredevil i Bakuto walczą z wojownikami The Hand. Japończyk w dalszym ciągu myśli, że walczy z demonami. DD stara się go przekonać, że ktoś używa magii i przez to ma halucynacje. Bakuto oskarża Śmiałka, iż chce on jego śmierci, nie zważając na to, że ninja starają się zabić ich obu. Odpierają kolejne ataki. Daredevil próbuje obezwładniać przeciwników, chce się dowiedzieć, kto stoi za tym atakiem, natomiast Daimyo zabija przeciwników tłumacząc, że tak właśnie postępuje The Hand. Ninja widząc, że nie mają szans, używają bomb błyskowych i wycofują się. Murdock rusza w pościg za jednym z nich. Bakuto próbuje go powstrzymać, tłumacząc, że to pułapka. Jak się jednak okazuje, pułapka była zastawiona na niego, bowiem nie wszyscy ninja uciekli. Jeden z nich właśnie przyłożył mu miecz do gardła.

Pogoń odbywa się na dachach pobliskich budynków. DD udaje się zatrzymać uciekającego przeciwnika. Domaga się od niego odpowiedzi. Dowiaduje się, że za atak odpowiadają ci, którzy podążają "Ścieżką Lewej Dłoni" [ang. Left Hand Path - przyp. Sc0agar4k], pochodzą z cienia i do cienia powrócą. Po tych słowach ninja w magiczny sposób odbiera sobie życie i rozpływa się.

Bakuto udaje się obezwładnić rywala, jednak potężne kopnięcie powala go na ziemię. Ninja szykuje się do decydującego cięcia. Zostaje jednak powstrzymany przez powracającego Daredevila. Po raz kolejny próbuje przekonać Japończyka, że to nie on chce go zabić i że oboje są po tej samej stronie. Dla Bakuto są to nadal tylko słowa, jest przekonany, że to był udawany atak na niego, by z wdzięczności za uratowane życie poprzeć DD i jego przywództwo.

Później. Podczas rozmowy z Angelą Matt dowiaduje się, że cała ochrona Bakuto zamieniła się w popiół. Pozostali Daimyo zostali wezwani do Sali Wielkiej. Murdock nakazuje wymieszanie ochrony tak, by ludzie pilnowali siebie nawzajem. Jest przekonany, że atak był zlecony z wewnątrz. Ktoś najwyraźniej uznał, że wyświadczy mu przysługę, zabijając Bakuto. Mężczyzna nie chce pozwolić, by The Hand znów się rozpadła i powróciła do starej działalności. Angela sugeruje, że może to wszystko jest właśnie sprawką Bakuto, by pokazać Shoguna w złym świetle. Matt nie zgadza się z tą sugestią, uważając, że Japończyk prędzej użyłby broni niż magii. Tłumaczy dziewczynie, co usłyszał wcześniej na dachu.

Sala Wielka. Podczas zebrania Matt wspomina o zamachu na Bakuto, równocześnie mianuje White Tiger na szefa ochrony zamku. Próbuje przekonać Daimyo, że zostanie im wybaczone, jeśli któryś z nich zorganizował zamach myśląc, że działa w jego interesie. Bakuto jest tym oburzony. Twierdzi, że Matt domaga się od nich nie jedności, a ślepego posłuszeństwa. Murdock z pomocą swoich zmysłów stara się wybadać, czy któryś z Daimyo czegoś nie ukrywa. Niczego jednak nie odkrywa.

Bakuto dziwi się, że inni wierzą w kłamstwa Murdocka. Jego zamach się nie udał i teraz szuka winnych jak tchórz. To on zesłał wizje, które przesłoniły mu właściwy osąd, ale teraz widzi już wyraźnie i zamierza nauczyć Matta, że on też ma ukrytą tajną broń.
Matt leży w swoim łóżku. Nie może się skupić. Zbyt wiele niewiadomych i tajemnic. Sen w końcu przychodzi, tuż przed świtem, jednak nie trwa długo. To nie dźwięk go obudził, ona nigdy nie wydawała dźwięku, dopóki tego nie chciała. To był jej zapach. Jak cmentarna wiązanka, jak słodka trucizna. Zapach, którego nie zapomni nawet, gdyby chciał. Tuż przed nim pojawia się Elektra. Mówi mu, że ma coś dla niego. Nie mają wiele czasu, więc dziewczyna wbija mu w brzuch swoje sai i tłumaczy, że to coś ma w sobie. Murdock budzi się z krzykiem. Uważa, że to kolejny koszmar. Zauważa jednak świeżą, krwawiącą ranę dokładnie w tym miejscu, w którym było wbite sai.

W podziemiach zamku Yutaka gani Takashiego za zbyt pośpieszny atak. Ten tłumaczy, że Bakuto już dawno by nie żył, gdyby nie interwencja Murdocka. Makoto uważa, że trzeba użyć silniejszych metod. Yutaka dziwi się, że Murdock w ogóle stanął w obronie Bakuto. Daimyo Japonii przypomina, że to właśnie jego mylne poczucie przyzwoitości uczyniło go idealnym naczyniem dla ich planów. Ta jego dziwna alchemia duszy, dzięki której zamienią złoto w najczarniejszy ołów. I okazuje się, że to działa, co pokazały jego czyny w Nowym Jorku. Pojawia się tajemnicza postać, która twierdzi, że Matt Murdock zawsze działał pod wpływem impulsu i dlatego tak łatwo nim manipulować. Dziwi się jednak, dlaczego wybrali go na przywódcę. Jest on co prawda wojownikiem, ale nie zabójcą. Daimyo zwracają jej uwagę, by nie kwestionowała ich poczynań i skupiła się na swojej misji. Pytają się, czy Murdock zaczyna coś podejrzewać. Postać ściąga kaptur i oznajmia, że według Matta jest ona nieskazitelna jak padający śnieg. Tajemniczą postacią okazuje się być White Tiger.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Daredevil #506 Daredevil #506 Daredevil #506 Daredevil #506 Daredevil #506 Daredevil #506 Daredevil #506 Daredevil #506 Daredevil #506 Daredevil #506

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.