Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Enemy » Ultimate Comics Enemy #4

Ultimate Comics Enemy #4

Postacie
Zapowiedź

Aby schwytać tytułowego wroga, Spider-Man i jego przyjaciele muszą wykonać tajną misję, której amerykański rząd nie chce się podjąć. Ponadto, Ben Grimm przechodzi zaskakującą przemianę.

Cytat

Hawkeye (po uszkodzeniu jednego z organów różowego stwora): "Now you know why God gave you two of almost everything. It's so you get a second chance to answer the question."

Streszczenie

Queens. Carol Danvers nakazuje, aby wszyscy trzymali się z daleka od Bena, który przechodzi dziwną przemianę. Sue wciąż utrzymuje różowego stwora w polu siłowym i nie może pomóc Grimmowi, który w końcu traci przytomność.

Więzienie S.H.I.E.L.D., Reading, Pensylwania, później. Carol Danvers próbuje nakłonić unieruchomionego stwora do powiedzenia jej, kto go stworzył i jaki jest jego cel, ale ten wciąż milczy. Widząc, że w ten sposób nic nie osiągnie, wzywa do pomieszczenia Nicka Fury'ego, który zaczyna tłuc więźnia kijem bejsbolowym. Danvers i strażnicy pozostawiają ich samych, a Nick stwierdza, że kiedyś miał do dyspozycji oddział telepatów, którzy błyskawicznie zdobyliby potrzebne informacje. Kolejne ciosy nie skutkują i wtedy przychodzi Hawkeye, który zastępuje Nicka. Fury wychodzi do Carol, której nie podoba się, że Barton pozostał z więźniem sam. Clint zabiera się za organy rozrodcze stwora i po chwili na zewnątrz słychać jego wrzask. Następnie mówi on, że został stworzony przez kogoś, kto uważa, że ludzkość znajduje się obecnie w takim stanie, że należy ją zniszczyć i zbudować świat od nowa. Dodaje, że proces już się rozpoczął i nie ma od niego odwrotu, po czym zmienia się różową masę podobną do tej, która wcześniej zniszczyła Budynek Baxtera, i zaczyna pochłaniać budynek. Danvers i agenci S.H.I.E.L.D. uciekają na zewnątrz, ostrzeliwują stwora i w końcu udaje się im go zniszczyć. Fury mówi, że to dopiero początek ich zmagań z tajemniczym wrogiem.

Dom Parkerów. May uważa, że Gwen, Peter i Bobby nie powinni iść do szkoły, tylko odpocząć po ataku. Spider-Man wie jednak, że to jeszcze nie koniec i skoro ktoś wiedział, gdzie go znaleźć, nie może wrócić do domu, dopóki zagrożenie nie zostanie wyeliminowane. Ciotka chce go powstrzymać, ale chłopak czuje, że musi się dowiedzieć, kto za tym stoi. Radzi May, aby dla bezpieczeństwa na razie zamieszkała z resztą dzieci w jakimś hotelu pod fałszywym nazwiskiem, po czym żegna się z nią i wychodzi. Spider-Woman zauważa go lecącego między budynkami i podąża za nim.

Triskelion. Sue monitoruje stan Bena w ambulatorium. Kiedy na jej prośbę Johnny zostawia ich samych, mówi Grimmowi, że nie ma nikogo takiego jak on na całym świecie i nie może teraz zginąć, zwłaszcza po tym, jak jej powiedział, że ją kocha. Żałuje, że nie potrafiła odpowiednio zareagować, ale teraz zamierza go uratować i pokazać, że zasługuje na jego uczucie. Nagle Ben budzi się i zaczyna znów się świecić i dymić. Sue wzywa na pomoc Johnny'ego, który wraca w samą porę, aby zobaczyć nową ludzką postać Grimma.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Enemy #4 Ultimate Comics Enemy #4 Ultimate Comics Enemy #4 Ultimate Comics Enemy #4 Ultimate Comics Enemy #4 Ultimate Comics Enemy #4 Ultimate Comics Enemy #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.