Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Avengers 2 » Ultimate Comics Avengers 2 #1

Ultimate Comics Avengers 2 #1

Ultimate Comics Avengers 2 #1

"Crime & Punishment" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Nick Fury przygotowuje swoją tajną grupę do kolejnej misji, która wymaga nowych członków. I tak oto do Avengers dołącza Punisher.

Cytat

Punisher: "Baby Guantanamo is a little interrogation unit I keep on the Lower East Side. It's rigged with a bunch of torture machines I liberated from an old pal who used to make this stuff for C.I.A. Of course, when I say "old pal" I mean "acquaintance". And when I say "acquaintance" I mean a "crooked former agent taking ten percent of half the coke coming in from Colombia". I cut off his head and mailed it to his brother as a warning to stay out of the family business."

Streszczenie

Od dwóch miesięcy Punisher wybija gangsterów ze wschodniej Europy, którzy działają w Nowym Jorku. Liczba ofiar staje się tak duża, że działania Franka zwracają uwagę najważniejszego rosyjskiego przestępcy nazywanego Czerwonym Młotem. Nie wierzy on jednak, że jego ludzie są zabijani przez samozwańczego mściciela, i sądzi, że to po prostu amerykańscy gangsterzy chcą się pozbyć konkurencji, więc umawia się z nimi na spotkanie, aby przedyskutować obecną sytuację. Dowiedziawszy się o tym, Punisher uderza w jedną z baz przestępców i zabija wszystkich oprócz jednego, którego zabiera na przesłuchanie. Po czterdziestu minutach Castle już wie wszystko, co potrzebuje, na temat wizyty Czerwonego Młota w Ameryce.

Manhattan. Po pozbyciu się szofera Rosjanina, Punisher udając go czeka, aż przestępca opuści hotel. Godzinę przed spotkaniem Czerwony Młot wychodzi na zewnątrz, ale kiedy Frank atakuje go, ten szybko sobie z nim radzi. Po chwili okazuje się, że Castle ma do czynienia z Kapitanem Ameryką, który w ten sposób zastawił pułapkę na niego, a prawdziwy Czerwony Młot znajduje się w rękach S.H.I.E.L.D.

Szpital S.H.I.E.L.D., podziemia pod Bronxem. Punisher dowiaduje się od Nicka Fury'ego i Black Widow, że Czerwony Młot został odesłany do Rosji, i mówi, że właśnie przez takie rzeczy woli rozprawiać się z przestępcami raz na zawsze. Fury wyjaśnia mu, że za liczne zabójstwa, których ofiary nie zawsze na to zasługiwały, powinien dostać karę śmierci, ale uważa, że jest zbyt cenny, i chce, aby dołączył do jego Avengers. Opowiada, że grupa zajmuje się mokrą robotą, która mogłaby się nie spodobać Ultimates, i chciałby, aby Castle stał się odpowiednikiem Kapitana Ameryki w tej drużynie.

Trzy godziny później. Punisher przymierza nowy uniform, który mu się nie podoba, ale Nick jest przeciwnego zdania i dodaje, że dzięki niemu zwiększą się jego możliwości. Jeden z agentów mówi Black Widow, że rano War Machine spotka się z Hulkiem, aby nakłonić do pomocy w kolejnym zadaniu. Frank dziwi się, że Fury chce zabrać Bannera na tajną misję, ale ten mówi, że nie chodzi tu o Bruce'a, lecz jego dawnego mentora, pierwszego Hulka.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Avengers 2 #1 Ultimate Comics Avengers 2 #1 Ultimate Comics Avengers 2 #1 Ultimate Comics Avengers 2 #1 Ultimate Comics Avengers 2 #1 Ultimate Comics Avengers 2 #1 Ultimate Comics Avengers 2 #1 Ultimate Comics Avengers 2 #1 Ultimate Comics Avengers 2 #1 Ultimate Comics Avengers 2 #1 Ultimate Comics Avengers 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.