Avalon » Serie komiksowe » Guardians Of The Galaxy vol. 2 » Guardians Of The Galaxy vol. 2 #25

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #25

Postacie
Zapowiedź

Thanos powraca! Jak, dlaczego i co to oznacza dla Strażników Galaktyki?

Cytat

Cosmo: "Comrade Raccoon."

Rocket Raccoon: "Mister Cosmo"

Cosmo: "Is pleasure to be seeink you."

Rocket Raccoon: "Glad you're not too dead."

Streszczenie

Sobota, 14 stycznia 3010 roku. Starhawk stwierdza, że Błędu nadal nie można wytłumaczyć. Według Martinexa i Charliego w ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin wszystko zostało naprawione. Starhawk mimo wszystko obawia się, że ten stan rzeczy nie utrzyma się długo. Zamierza udać się do Rady.


Rada Strażników Wszystkich Galaktyk. Większość zebranych Strażników była przekonana, że wojna się zakończyła. Wojna, która toczyła się w okresie od roku dwa tysiące ósmego do roku dwa tysiące dziesiątego. Był to okres o znaczącym charakterze, co podkreśla Major Victory. Przypomina on, że to właśnie wtedy powstała koncepcja utworzenia Strażników Galaktyki. Niektórzy uważają, że to zawsze mógłby być inny Peter Quill, w innym okresie, formujący swój zespół. Starhawk podkreśla, że właśnie tak nie może być. Drużyna zaczęła się formować w okolicach dwa tysiące dziesiątego roku, w tym też okresie pojawiły się zakłócenia w linii czasowej i to nie może być przypadek. Rok temu, licząca tysiąc lat historia zaczęła zanikać. Coś w przeszłości spowodowało zapaść w przyszłości. Początkowo wydawało im się, że winnym tego jest Major Victory. Okazało się jednak, że był on ofiarą zakłóceń, a prawdziwym powodem była Wyrwa. Udało im się nawet ostrzec Star-Lorda, by zapobiegł temu wydarzeniu. Jednak jak wspominał Kang, zażegnanie jednego zagrożenia powoduje drugie. Tym zagrożeniem stał się Adam Magus. Firelord podkreśla, że to właśnie Kang pomógł im go pokonać [patrz: GotG vol. 2 #19 - [przyp. Sc0agar4k]. Starhawk uważa, że zostali oszukani. Faktem jest, że wszyscy żyją, ale według niego to cisza przed burzą. Informuje ich, że przeglądał nagrania z roku dwa tysiące dziesiątego i znalazł kilka, których nie było wcześniej.


"Według Moondragon Magus wcale nie zginął. Choć go zastrzeliłem, uważa, że nas oszukał. Chciał byśmy przestali się nim interesować, gdy on będzie zbierał siły. Podobno Phyla, którą także uważam za zmarłą, próbowała ją ostrzec telepatycznie. Wtedy też zaczęło się robić jeszcze gorzej. Heather otrzymała kolejne ostrzeżenie. Kolejna postać się pojawiła. Jest tak zła, że nie chcę nawet myśleć o jej imieniu. Jednak jeśli to prawda, to zmienia wtedy wiele rzeczy. Udaliśmy się więc do Sacrosant."


Guardians pojawiają się wśród ognia i zgliszczy. Choć Sacrosanct było stolicą Uniwersalnego Kościoła Prawdy, nie znajdują żadnych oznak życia na planecie. Drax dziwi się reszcie, że nie czują Go. Dziwi się jak mógł powrócić. Zabicie Go było jedynym celem w jego życiu. I zrobił to, wyrywając mu jego serce [patrz: Annihilation #4 - przyp. Sc0agar4k]. Nagle potężny wybuch zwraca ich uwagę. Kiedy udają się w to miejsce, odnajdują resztę Strażników. Mantis ląduje szczęśliwa w ramionach Star-Lorda. Nawet Raccoon cieszy się, że widzi żywego Cosmo. Gamora powiadamia Moondragon, że Phyla była Jego pierwszą ofiarą, a oni powinni się przegrupować, jeśli chcą pozostać żywi. W tym właśnie momencie z ruin wyłania się On. Thanos. Mantis informuje Petera, że Kościół przywrócił go do życia i że planowali to od miesięcy, jeśli nie lat. Wygląda na to, że Thanosowi się to nie podoba. Obserwują, jak zrozpaczona Heather stara się go zaatakować, jednak bezskutecznie. Z ratunkiem przychodzi jej Major Victory, który zasłania ją swoją tarczą. Guardians ostrzeliwują go. To go jeszcze bardziej rozdrażnia i muszą się ratować ucieczką. Nawet Groot nie ma z nim większych szans i zostaje powalony. Gamora mówi Draxowi, że jej miecz, który mógłby zabić nawet Bogów, złamał się na skórze Thanosa. Według niej, powrócił on niezniszczalny. Drax w to nie wierzy i atakuje go. Quill zastanawia się, dlaczego Kościół wskrzesił Thanosa, co chciał osiągnąć Magus. Mantis uważa, że nie tego spodziewał się Adam, który wcześniej opuścił planetę. Według niej muszą powstrzymać Thanosa, nim ten zacznie zagrażać całej galaktyce. Wspomina również o Phyli. Zginęła na samym początku. Cosmo przeprasza, że nawet z pomocą Heather i Mantis nie może obezwładnić go telepatycznie. Peter choć tego nie chce, decyduje się na desperacki krok. Wykorzystując Cosmic Cube zwabia do siebie Thanosa. Wie, że ten rozpoznaje ją, bowiem sam kiedyś taką posiadał. Choć zużył część jej mocy na walkę z Magusem, Peter wie, że wystarczy jej na jedno, ostatnie użycie. Po czym strzela. Thanos zostaje pokonany. Pobity oznajmia, iż za to, że został przywrócony do życia, wszystkich innych czeka śmierć.


Starhawk kończy odtwarzanie zapisu nagrania. Oznajmia, że Thanos powrócił i że to on jest Błędem. Czas zostaje zmieniony, historia przeżyje szok. Los przeszłości i przyszłości zdecyduje się w roku dwa tysiące dziesiątym. A jedynymi, którzy stoją pomiędzy galaktyką a ostateczną anihilacją, są Peter Quill i jego oryginalni Guardians of the Galaxy.


Bar Sterlina, Knowhere. Sobota, 14 stycznia 2010 roku. Star-Lord wznosi toast za tych, którzy powrócili oraz tych, którym się nie udało. Wznosi toast za Phyla-Vell, odważną członkinię rodu Mar-Vell, która zginęła, by utrzymać pokój. Podczas rozmowy z Szopem Quill stwierdza, że bez Phyli i Adama kosmos wydaje się biedniejszy. Rocket cieszy się z powrotu wszystkich, nawet Cosmo. Pyta Petera, czy żałuje sformowania drużyny. Na co ten odpowiada, że nie. Przecież właśnie pokonali Thanosa i kto wie, co może stać się jutro. Wspólnie wznoszą toast za przyszłość. Bo co gorszego może ich jeszcze spotkać?

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #25 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #25 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #25 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #25 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #25 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #25 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #25 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.