Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #630

Amazing Spider-Man #630

Amazing Spider-Man #630

"Shed" - part 1

Postacie
Zapowiedź

"Pół człowiek, pół gad... Lizard podbije Ziemię, chyba że Spider-Man go powstrzyma"! Tymi słowy Dr Curt Connors, który był Lizardem, przepowiedział nowy rodzaj zła w życiu Spider-Mana. Wdowiec bez prawa opieki nad synem z podrzędną posadą w przemyśle farmaceutycznym; Connors jest wrakiem człowieka... ile czasu minie, zanim Lizard przejmie kontrolę? Jak to wpłynie na randkę Petera Parkera z Carlie Cooper? Jaki ma w tym udział Black Cat?

Streszczenie

Spider-Man i Black Cat zatrzymują uciekających furgonetką przestępców. Kiedy jest po wszystkim, Felicia proponuje by uczcili to spędzając trochę czasu "na osobności". Pająk odmawia, mówiąc, że nie jest w nastroju, co prowadzi do rozmowy na temat natury ich związku. Peter zapewnia, że nie umówiłby się z żadną dziewczynę w sytuacji, gdy on i Felicia "wspólnie się bawią". Black Cat rozwiewa jego wątpliwości, mówiąc, że po pierwsze nie są parą, po drugie - jeśli kogoś pozna nie powinien oglądać się na nią, i po trzecie - ona w podobnej sytuacji nie przejęłaby się nim.

Curt Connors spotyka się ze swoim synem, Billym. Są pod czujnym okiem pracowniczki opieki społecznej, która ingeruje za każdym razem, gdy doktor Connors łamie zasady, na których odbywa się spotkanie. Wreszcie informuje go, że spotkanie dobiegło końca. Kiedy urzędniczka wyprowadza Connorsa, w jego umyśle rozlega się cichy głos Lizarda, wypowiadający imię jego syna.

Peter siedzi w chińskiej restauracji, rozmawiając przez telefon z ciocią May. Mówi jej, że ma kłopoty z dziewczyną. May - którą targają negatywne emocje, odkąd padła ofiarą zdolności Mr Negative'a - nabija się z Petera i wylicza kłopoty które ją nękają do momentu, gdy Peter sam kończy rozmowę. W restauracji zjawia się Harry. Peter mówi mu, że "wspólnie się bawi" z pewną dziewczyną, która oznajmiła mu wprost, że nie chce się angażować w poważny związek. Jednocześnie ta dziewczyna jest jedynym powodem dla której nie zaprosił Carlie na randkę. Harry w tym czasie zabiera mu telefon i zaczyna pisać esemesa zapraszającego ją na randkę w imieniu Petera. Ten wyrywa mu telefon. Harry tłumaczy mu, że Carlie jest dla niego idealna, a Harry nie wie, czy Peter "bawi się" z tamtą dziewczyną bo tego nie zauważa, czy może wręcz przeciwnie.

Laboratorium Phelcorp Industries. Doktor Connors tłumaczy swojej asystentce, Marissie, że legwan, którego trzyma na rękach, jej nie lubi, ale tuli się do niej ze względu na ciepło bijące z jej ciała. Doktor zachowuje się, jakby chciał ją dotknąć, jednak powstrzymuje się. W tym samym czasie w jego umyśle Lizard żąda, by Connors umożliwił mu rozmnożenie się. Do laboratorium wchodzi Brian King, na co Connors reaguje agresywnie. Lizard sugeruje, by przegryźć mu szyję. Connors w pierwszej chwili mówi nawet, że King wszedł na teren Jaszczura, by następnie wyjaśnić, że jaszczurki robią się niespokojne w jego obecności. King przypomina mu, że jest jego szefem i że Connors powinien skupić się na wynalezieniu czegoś, co Phelcorp Industries będzie mogło sprzedać. Następnie zabiera Marissę, mówiąc, że ma dla niej zlecenie, jednak wychodząc, pyta ją, czy była kiedyś w operze.

Madame Web przepowiada przyszłość. Miłość obudzi bestię. Lizard zmierzy się ze Spider-Manem, jednak krzyki syna uspokoją bestię. Sasha Aleksandra Nikolaievich mówi, że to zakończenie jej nie pasuje. Rozkazuje swojej córce, Anie, popchnąć graczy w innych kierunkach.

Piąty posterunek. Peter przynosi Carlie lunch. Dziewczyna podejrzewa, że Peter czegoś od niej chce. Parker tłumaczy, że umówili się na lunch a on ją wystawił do wiatru. Był jej zatem winien lunch, który właśnie przyniósł. Carlie mówi, że w takim razie zje z Parkerem, ale to tylko wspólny lunch, a nie randka. Peter przytakuje, by po chwili oznajmić, że pewnie i tak powie wszystkim, że to była randka. Carlie z uśmiechem wyraża zgodę.

Laboratorium Phelcorp Industries, następny ranek, siódma czterdzieści. Doktor Connors przychodzi do pracy. Marissa już tu jest - nocowała na mieście. Lizard mówi Connorsowi, że ją stracił. Curt obwąchuje dziewczynę. Według Jaszczura pachnie Kingiem. Connors informuje ją, że spanie z Kingiem było złym pomysłem. Lizard mówi, że King rzucił mu wyzwanie i domaga się, by Connors go wypuścił. Curt biegnie do swego biura. Tam nachodzi go Brian King. Jaszczur domaga się jego krwi. Connors jest wściekły. Nieskładnie mówi Kingowi, że podkradł mu samicę i tylko pokaz siły rozstrzygnie ich konflikt. King sądzi, że Connors ukrywa przed nim jakieś odkrycie. Mówi mu, że nie chciałby tego robić. Curt wściekle odpowiada, że King nie chciałby wiedzieć, co on chciałby zrobić. King chwyta go za krawat, żądając, by Connors na niego spojrzał. Curt uderza go a następnie bierze ze swojego biurka fiolkę z serum. Jaszczur krzyczy, by Connors go wypuścił. Brian King powala doktora na podłogę, mówiąc, że nie pozwoli, by ten przemienił się w potwora. Connors wściekle krzyczy, że serum powstrzymuje tę przemianę, jednak jest już za późno. Lizard rzuca Kingiem o ścianę a następnie zatapia w nim kły.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #630 Amazing Spider-Man #630

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.