Avalon » Serie komiksowe » World War Hulks » World War Hulks

World War Hulks

Postacie
Zapowiedź

Po miażdżącej konkluzji Fall Of The Hulks, wszystkie sekrety i tajemnice zostaną ujawnione w tym przeolbrzymim wydaniu specjalnym pełnym A-Bomba, Robo-Hulka, Red She-Hulk, Doca Samsona i oczywiście Deadpoola, bo jakżeby inaczej! Co to za tragiczna decyzja, której musi dokonać Rick Jones? Czy w Samsonie pozostała jeszcze choć odrobina heroizmu? Czyje pojawienie się zszokuje i straszliwie rozwścieczy Red She-Hulk? Czy jedna maszyna może doprowadzić do zagłady całego świata? Nie przegapcie tego zbioru rewelacji dotyczących największego spisku w historii Marvela!

Cytat

A-Bomb: "I think... our team has reached the end of the season."
Marlo: "You've found an armadillo-lizard girl, haven't you."
A-Bomb: "I'm serious, Mars."

Streszczenie

Po tym, jak Rick oraz Marlo ponownie się spotkali i zjednoczyli [patrz Incredible Hulk #604 - BB], usunęli się lekko w cień, aby na spokojnie przedyskutować ostatnie wydarzenia. Przy okazji wyszło na jaw, że transformacja żony A-Bomba w Harpy była tylko tymczasowa i prawdopodobnie już jej to nie grozi. Teraz wspólnie zabawiają się oni w superbohaterów jak za starych dobrych czasów. Marlo nasłuchuje komunikatów na policyjnym skanerze, a Rick wykorzystuje swoje nowo zdobyte moce.

Tym razem natknęli się oni na Ulika, najpotężniejszego ze skalnych trolli, który gdzieś w Kolorado wywrócił po pijaku pociąg załadowany cysternami z łatwopalnymi substancjami. Po przybyciu na miejsce, A-Bomb oraz Marlo szybko opanowali sytuację. Uratowali kolejarzy, pomogli powstrzymać pożar i obezwładnili Ulika. Wszystko szło idealnie, lecz A-Bomb w końcu zdał sobie sprawę, że nie może narażać tak swojej żony i zostawić Bannera samego. To jeden z jego najlepszych przyjaciół i mimo że sam nie poprosi o pomoc, na pewno jej potrzebuje. Rick postanawia powrócić do centrum wydarzeń i stanąć przy boku Bruce'a w starciu z Intelligencią. Oznacza to ponowną rozłąkę z Marlo, ale ta rozumie i wspiera go w tej decyzji.


"Nobody Dies Forever"

Postacie:
  * Captain America/Winter Soldier [James Barnes], Ms. Marvel
  * Glenn Talbot, Jack Armbruster, Gremlin [Kondrati Topolov], Gregori Kronski

Brooklyn, kryjówka Avengers, zaraz po pogrzebie generała Rossa. Ms. Marvel zauważa, iż nowy Captain America cały czas jest czymś zaaferowany. Ten tłumaczy jej, że postać, którą widział w tłumie, nie daje mu spokoju [patrz Fall Of The Hulks Gamma - BB]. Po sprawdzeniu kilku starych akt przypomniał sobie jej nazwisko, a brzmi ono Talbot. Lecz to niemożliwe, bo jest on uważany od lat za zmarłego. Jednak z drugiej strony, z Buckym była podobna sytuacja. Co ciekawsze okazało się, iż Barnes oraz Talbot mieli okazję spotkać się już w dalekiej przeszłości.

Dawno temu, kiedy Talbot, Armbruster i oddział żołnierzy wybrali się do Związku Radzieckiego z nie do końca oficjalną misją, aby odbić z rąk Gremlina generała Rossa [patrz okolice Incredible Hulk vol. 2 #166 - BB], wszystko poszło jak z płatka, lecz Glenn został ranny i dostał się do niewoli. Wyszło na jaw, że to właśnie Winter Soldier go wtedy brutalnie przesłuchiwał i próbował wyciągnąć z niego jakiekolwiek informacje. Lecz Talbot okazał się nad wyraz twardy i niczego nie wyjawił, za to zaczął słownie podchodzić swojego oprawcę, bo rozpoznał w nim Bucky'ego, bohatera z czasów II Wojny Światowej. W końcu po kilkunastu dniach Talbot sprawił, że Winter Soldier przypomniał sobie, kim był i razem podjęli próbę ucieczki. Jednak zostali powstrzymani przez Gremlina i jego ludzi oraz Kronskiego. Barnes został odesłany do Departamentu X do Karpova na ponowną indoktrynację, a Talbotowi wymazano wspomnienia dotyczące tego spotkania. Skoro nie można go złamać i wyciągnąć siłą z niego informacji, to Gremlin znajdzie dla niego inne zastosowanie.

Opowiadając o tym wszystkim Ms. Marvel, nowy Cap stwierdza z rozżaleniem, że gdyby im się wtedy udało, wszystko mogło potoczyć się zupełnie inaczej. Teraz ma tylko nadzieję, że jeśli rzeczywiście Talbot powrócił zza grobu, to ma wyłącznie dobre intencje.


"RAM"

Postacie:
  * Glenn Talbot, Betty Ross
  * Cosmic Hulk

Podziemia tajnej bazy wojskowej, prawdopodobnie Fort Bowland, Arizona. Glenn pociesza Betty po stracie jej ojca i oprowadza po placówce, prezentując kolejne gadżety. Widać, że zna tam każdy szczegół i często tam bywał. W końcu zatrzymują się przy Cosmic Hulku, robocie imitującym zielonego olbrzyma. Betty aż wzdryga na sam widok. Talbot tymczasem ma mu zamontować specjalną kość pamięci, żeby w pełni go kontrolować. Nikt inny się nie odważył zbliżyć do mechanicznego potwora.

W tym samym czasie, kilka poziomów wyżej, naukowcy testują fikuśnie wyglądającą, zaawansowaną rakietę, która ma namierzać i niszczyć źródła kosmicznej energii. Pech chciał, że się ona aktywuje i rusza pędem w stronę Cosmic Hulka. Przebija się przez kilka ścian, podłóg i o mało nie zabija Glenna oraz Betty. Jednak jej eksplozja nie robi zbytniej krzywdy robotowi, tylko go uruchamia. Cosmic Hulk zaczyna szaleć i niszczyć wszystko dookoła, dopóki bohaterski Talbot ryzykując własnym życiem nie instaluje mechanicznemu molochowi wspomnianej powyżej kości pamięci. Sytuacja jest opanowana, a wdzięczna i zatroskana Betty wpada mu w ramiona. Widać, że jej uczucia i zaufanie do Talbota na powrót są wielkie.


"Heroic Efforts"

Postacie:
  * Samson, MODOK, Leader, Red Ghost
  * She-Hulk
  * Bill Davis

Hellcarrier, siedziba główna Intelligencii, jakiś czas temu. Samson walczy z czerwonym olbrzymem, lecz to nie Red Hulk, tylko niejaki Bill Davis. Szeregowy żołnierz A.I.M., którego wyselekcjonował sam Leonard do przetestowania na nim Cathexis-Ray. Intelligencia użyła do tego gamma energii z przetrzymywanej She-Hulk. Bill zmutował w potężnego olbrzyma, lecz zaczął tracić rozum, głównie z bólu, jaki odczuwał. Swoją frustrację chciał wyładować właśnie na Samsonie i stąd to mordobicie między nimi. We wszystko wmieszali się jeszcze żołnierze A.I.M. i chcieli pomóc Leonardowi, lecz tylko podrażnili tym jego ego. W końcu Samson sam dopadł swojego przeciwnika i skręcił mu kark, zadziwiając swym zacietrzewieniem i brutalnością nawet samego Leadera. Cały eksperyment się nie powiódł, ale będą z niego wnioski na przyszłość.

Bill Davis chciał zostać tylko bohaterem, zyskać moc i zmieniać świat. Trochę to dziwne słowa jak na członka A.I.M., ale Samson go rozumiał. On też uważa się za bohatera. Poza tym czuje się kimś lepszym niż wszyscy ci członkowie Intelligencii i wie, że jak dojdzie co do czego, to w ostatecznym rozrachunku rozum zawsze przegra z brutalną siłą i zawziętością. To nauka, jaką wyniósł ze swoich licznych potyczek z Hulkiem i którą zamierza się teraz kierować.


"Object Of Desire"

Postacie:
  * Leader, Samson, Mad Thinker, Gammadroid
  * Red She-Hulk
  * She-Hulk

Dwa tygodnie przed upadkiem Bannera oraz Rulka. Hellcarrier, siedziba główna Intelligencii. Na tarasie widokowym stoi Red She-Hulk i rozmyśla o tym, czym się stała. Szaloną morderczynią. Łatwo traci kontrolę nad sobą i ma na sumieniu prawdziwą She-Hulk [patrz dodatkowa historia w Incredible Hulk #606 - BB]. Wtedy uspokaja ją Leader, wyraźnie zafascynowany i zauroczony czerwoną olbrzymką. Jednak jego podchody zostają szybko i brutalnie przerwane. Przy okazji Red She-Hulk dowiaduje się, że wcale nie zgładziła oryginalnej gammazonki, że jest ona przetrzymywana w specjalnej komorze gdzieś w laboratoriach, a ona walczyła z jej LMD. To wszystko było kolejnym z testów Samsona. Wściekła, czerwona olbrzymka wyrusza na poszukiwania, aby potwierdzić te rewelacje.

Red She-Hulk w swych poszukiwaniach wpada na Mad Thinkera pracującego nad swoim Gammadroidem. Ponieważ chce ona swego za wszelką cenę, a jej rozmówcy nie pomagają, wywiązuje się gwałtowna walka, która kończy się wybebeszeniem robota. Mad Thinker nie ma wyboru i musi współpracować. Zdradza czerwonej olbrzymce, gdzie jest przetrzymywana jej zielona odpowiedniczka.

Red She-Hulk w końcu odnajduje pojemnik, w którym przetrzymywana jej zielona olbrzymka. Chyba nawet się cieszy z tego, że je była przeciwniczka żyje. W swym szaleństwie dochodzi do wniosku, że może tylko ona potrafi jej pomóc i chce razem z nią uciec. Lecz tuż przed zniszczeniem pojemnika i uwolnieniem She-Hulk powstrzymuje ją Samson. Leonard rozpoczyna swoje słowne igraszki i zaczyna się między nimi kolejne zwarcie. On też jakby miał chrapkę na względy czerwonej olbrzymki. Wszystko powstrzymuje Leader, który obezwładnia Red She-Hulk strzałem ze specjalnej broni. Po czym upomina on Samsona, aby nie przesadzał w tych swoich zabawach z psychiką czerwonej olbrzymki, bo ostatecznie jest ona ich największą bronią i może okazać się nader skuteczną sojuszniczką.


"Stupid Champagne Room!"

Postacie:
  * Deadpool/Hulkpool, Bob
  * Red Hulk
  * Samson

Nowy Jork, tydzień przed upadkiem Bannera oraz Rulka. Deadpool rozbija się i zabawia w klubie ze striptizem, do czasu, kiedy przychodzi do spłaty rachunków. Wtedy wywiązuje się strzelanina z właścicielami i Wade ucieka. Ale Deadpool nie chce rezygnować z cielesnym igraszek w ulubionym lokalu i postanawia w najbliższej przyszłości uregulować rachunek, tylko potrzebuje pieniędzy. Wówczas przypomina sobie, że Red Hulk świetnie płaci [mieli okazję już współpracować w historii "Code Red" - Hulk vol. 2 #14-17 - BB] i wyrusza na jego poszukiwania.

Trochę to zajęło, ale Deadpool w końcu odnalazł Rulka – i w samą porę, bo ten miał nawet dla niego zadanie i obiecał koleją górę pieniędzy. Jakiś czas później obydwoje wdarli się do Hellcarriera. Deadpool był zabezpieczeniem Rulka, uwolnił go ze specjalnej komory wysysającej gamma moc, pomógł powstrzymać Samsona, ale przy okazji wystawił się na promieniowanie i zmutował w tak zwanego Hulkpoola, po czym zaczął szaleć [patrz Hulk vol. 2 #21 - BB]. Podenerwowany z takiego obrotu spraw czerwony olbrzym trzepnął go, próbując uspokoić. A po chwili sam musiał stanąć naprzeciw zmutowanych superbohaterów. Tymczasem uderzony Hulkpool przeleciał przez kilka pokładów i wpadł na agentów A.I.M.. Niespodziewanie jednym z nich okazał się być Bob, jego stary kompan, który dorabia sobie na boku, zdradzając ideały Hydry. Hulkpool, nieco otępiały po przemianie, chciał miażdżyć. Niszczyć wszystko. A w szczególności swoje słabsze alter ego, Deadpoola. Bob ze strachu zapowiedział, że mu pomoże, mimo, iż plan zmutowanego olbrzyma jest wyjątkowo absurdalny. Po chwili obydwoje uciekają z Hellcarriera. Intelligencia wiedziała o maszynie czasu, której używała Thundra [patrz Fall Of The Hulks: Red Hulk #2 - BB], zatem wiedział o tym i Bob. Teraz prowadzi on Hulkpoola do owego wehikułu, aby wysłać go w przeszłość z misją zgładzenia Deadpoola. [bezpośredni ciąg dalszy tej historii nastąpi w World War Hulks: Hulked-Out Heroes #1 - BB]
    

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

World War Hulks World War Hulks

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.