Avalon » Serie komiksowe » World War Hulks: Hulked-Out Heroes » World War Hulks: Hulked-Out Heroes #2

World War Hulks: Hulked-Out Heroes #2

World War Hulks: Hulked-Out Heroes #2

"All The Pretty Little Hulkpools!"

Postacie
Zapowiedź

Dzięki szokująco-wstrząsającemu finałowi Fall Of The Hulks uzyskamy najbardziej niewiarygodnego bohatera, jakiego kiedykolwiek w Marvelu widziano - Hulkpoola! Kto i jak się poświęci dla wyższych celów? Jakie potworne decyzje wpłyną na kształt całego świata? I co u licha mają z tym wszystkim wspólnego Devil Dinosaur, Rawhide Kid, Rama Tut oraz Bluebeard the Pirate?

Cytat

Bob: "So, what now?"
Hulkpool: "Hulkpool feel... pretty good. Me think go find Red Hulk. Thank him for fixing me. Me go help him crack skulls!"

Streszczenie

Europa, rok 1945. Hulkpool rzuca się z pomocą Capowi i Bucky'emu. Wszyscy troje opanowują lecącą rakietę i powstrzymują ją przed eksplozją. Ameryka jest już bezpieczna, tak jak i Barnes oraz Rogers, ale jeszcze trzeba zrzucić gdzieś ten pocisk. Za pomysłem Kapitana rakieta zostaje przekierowana wprost na zamczysko Red Skulla gdzieś w Niemczech. Tam czerwonogłowy złoczyńca w towarzystwie Hitlera akurat opijali swój sukces, jak to udało im się zwieść przeciwników i w znanym wszystkim z lekcji historii bunkrze podrzucić ciało sobowtóra führera. Wtedy nagle spadł na nich potężny pocisk i po zamczysku pozostał jedynie dymiący krater. Wojna definitywnie skończona.

Hulkpool, Cap i Bucky powrócili do USA i przejechali triumfalnie ulicami stolicy, odbierając gromkie gratulacje od rozradowanego tłumu. Wszyscy się świetnie bawią, kiedy pojawia się portal i Bob wciąga zmutowanego Deadpoola, nim ten jakoś znacząco wpłynie na historię świata. Cap oraz Bucky żegnają się z nim i dziękują za pomoc, a po wszystkim oddają honory przed pomnikiem pierwszego prezydenta wolnej Ameryki, którym okazał się być Blackbeard, udowadniając tym samym, że już trochę za późno na uniknięcie zmian w przeszłości...

Tymczasem Hulkpool przemieszcza się po czasoprzestrzeni. Bob znalazł sposób na przeniesienie go do pożądanego okresu. Muszą tylko przeskoczyć przez kilka kluczowych momentów historycznych. I stąd prośba Boba, aby Hulkpool wyjątkowo uważał i nie wpływał po raz kolejny na bieg dziejów. Niestety nic to nie dało. Zmutowany Deadpool przez swoją głupotę nieświadomie zmienił życie Matta Murdocka, Stephena Strange'a, Reeda Richardsa, Bena Grimma, Susan Storm, Johnny'ego Storma, Donalda Blake'a, Petera Parkera, Tony'ego Starka, Bruce'a Bannera oraz Ricka Jonesa i nie dopuścił do powstania niemal wszystkich największych i najważniejszych superherosów w uniwersum Marvela. Bob o mało nie dostał zawału patrząc na to wszystko, ale w końcu udało mu się przenieść niesfornego towarzysza do znanego z poprzednich przygód baru ze striptizem [patrz historia "Stupid Champagne Room!" w wydaniu specjalnym World War Hulks - BB]. Tam Hulkpool wpadł wprost na swoje jeszcze niezmutowane alter ego i od razu wywiązała się między nimi walka na śmierć i życie.

Tymczasem, w teraźniejszości. Bob oglądał te krwawe i brutalne zmagania na monitorach w kryjówce Thundry, kiedy nagle znikąd naszedł go szeregowy agent A.I.M.. Nie wiadomo, kim on był, gdyż twarz miał zasłoniętą, ale najwidoczniej znał się na rzeczy i wiedział, co się dzieje. Najpierw zrugał Boba za zniszczenie przeszłości, a potem z miejsca doskoczył do konsoli i zabrał się za naprawę zmienionych, alternatywnych rzeczywistości. A natworzyła ich się cała masa po wizytach Hulkpoola.

W przeszłości natomiast walka między Poolami miała się już ku końcowi. Wreszcie Hulkpool zabił swoje niezmutowane alter ego argumentując to tym, ze był on złym i niegodziwym człowiekiem. Jednak w żaden sposób to na niego nie wpłynęło, mimo że zgładził samego siebie w przeszłości. Szybko okazało się, że był to jeden z nowostworzonych, alternatywnych światów, o czym mogły świadczyć wszędobylskie pomniki wysławiające imię Boba, obrońcy continuum czasoprzestrzennego. Brzmiało absurdalnie i niedorzecznie, ale nikt nawet nie zwrócił na to uwagi i Hulkpool został wciągnięty przez portal i przeniesiony do teraźniejszości w regularnym uniwersum Marvela.

Tam czekał na niego już Bob, a obok leżało martwe ciało zamordowanego przez niego agenta A.I.M.. Hulkpool nie za bardzo wiedział, co się dzieje, ani jak to możliwe, że wciąż istnieje, ale postanowił kontynuować swoją, we własnym pojęciu, drogę dobra i pomóc Red Hulkowi. Czym prędzej ruszył on z powrotem w stronę Hellcarriera, pozostawiając Boba na środku pustyni.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

World War Hulks: Hulked-Out Heroes #2 World War Hulks: Hulked-Out Heroes #2 World War Hulks: Hulked-Out Heroes #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.