Avalon » Serie komiksowe » World War Hulks: Hulked-Out Heroes » World War Hulks: Hulked-Out Heroes #1

World War Hulks: Hulked-Out Heroes #1

Postacie
Zapowiedź

Dzięki szokująco-wstrząsającemu finałowi Fall Of The Hulks uzyskamy najbardziej niewiarygodnego bohatera, jakiego kiedykolwiek w Marvelu widziano - Hulkpoola! Kto i jak się poświęci dla wyższych celów? Jakie potworne decyzje wpłyną na kształt całego świata? I co u licha mają z tym wszystkim wspólnego Devil Dinosaur, Rawhide Kid, Rama Tut oraz Bluebeard the Pirate?

Cytat

Hulkpool: "Now Bob send Hulkpool back in time... to kill puny Deadpool!"

Streszczenie

Osamotniony i wycieńczony Rulk stanął naprzeciw grupki zmutowanych gamma energią superbohaterów. A tymczasem Deadpool, po przekształceniu się w Hulkpoola, uciekł z Hellcarriera i wyruszył na poszukiwania maszyny czasu wraz z napotkanym kamratem Bobem [patrz końcówka Hulk vol. 2 #21 oraz ostatnia historia z one-shota World War Hulks pod tytułem "Stupid Champagne Room!" - BB]. Jego misją jest cofnięcie się w czasie i zabicie samego siebie. Bo dlaczego by nie? Plan równie trafny i akuratny, co szalony. Wszak nie od dziś wiadomo, co promieniowanie gamma robi z ludzką psychiką.

Dzięki wiedzy, jaką posiadł Bob, będąc chwilowo agentem A.I.M. i usługując Intelligencii, wraz z Hulkpoolem udało im się odnaleźć wehikuł czasu gdzieś na pustynnych terenach na południowym zachodzie USA. To ta sama maszyna, którą niedawno Rulk oraz Thundra wykradli z opuszczonego zamczyska Dooma, użyli i ukryli pośród skał [patrz Fall Of The Hulks: Red Hulk #2 - BB]. Bob nie za bardzo wiedział, jak cała ta aparatura działa, ale pod presją swojego zidiociałego i zmutowanego towarzysza pospiesznie wysłał go w przeszłość i zaczął obserwować jego poczynania na monitorach.

Oczywiście Hulkpool przeniósł się w czasie nie tam, gdzie chciał. Trafił do roku 1717, wprost na piracką galerę dowodzoną przez Blackbearda, którego udawał dobrze nam znany Thing [stare czasy, kiedy Doom cofnął w czasie część Fantastycznej Czwórki, a Ben Grimm chciał zostać piratem, patrz Fantastic Four #5 - BB]. Hulkpoolowi strasznie spodobały się owe czasy i postanowił wstąpić do pirackiej załogi. Wraz z Blackbeardem przegonili Mr. Fantastica oraz Human Torcha i na kilka miesięcy zaprowadzili swoje porządki na wszelakich morzach i oceanach. Świetnie się razem bawili, żyjąc z rozbojów i grabieży, aż w końcu inni żeglarze skrzyknęli się przeciw nim i dzięki mistycznym zaklęciom przywołali wielgachną, podwodną bestię, która o mało nie pożarła Blackbearda oraz Hulkpoola. Uratował ich Bob, który cały czas śledził na ekranach ich poczynania i w ostatniej chwili przeniósł ich w czasie za pomocą portalu.

Blackbeard oraz Hulkpool trafili do Savage Land, do teraźniejszości, ale wpadli wprost na Devil Dinosaura i Moon-Boya oraz grupkę małpoludów, więc myśleli, że to prehistoria. Zatem Bob ponownie przeniósł ich w czasie. Lecz tym razem na tę podróż, oprócz Blackbearda oraz Hulkpoola, zabrali się także Devil Dinosaur oraz Moon-Boy.

Cała czwórka trafiła na Dziki Zachód, do roku 1873. Prosto na Hawkeye'a i Two-Gun Kida oraz jego wiernego rumaka Thundera [było to już po pokonaniu Kanga, kiedy część Avengers została cofnięta w czasie, patrz miniseria Avengers Forever - BB]. Szybko wybuchła chaotyczna walka, w której ciężko było się komukolwiek połapać. Aż w końcu Bob pod wpływem wykrzykiwanych przez Hulkpoola gróźb zaczął działać. Już mniej więcej opanował machinę czasu. Prędko przeniósł Blackbearda z powrotem do 1717 roku, a Devil Dinosaura i Moon-Boy'a do prehistorii, chociaż nie tam było ich miejsce.

Hulkpool natomiast trafił do Europy, do 1945 roku. Tam oczywiście przypadkowo wpadł wprost na Captaina Americę oraz Bucky'ego, kiedy ci próbowali powstrzymać rakietę wystrzeloną przez Barona Zemo [to chwila tuż przed tym, jak Cap wpadnie do mroźnego oceanu i zamarznie na lata, a Bucky zginie w eksplozji, przynajmniej tak myślano przez dekady - BB]. I wówczas Hulkpool ze sobie tylko znanych powodów postanawia im pomóc.


[Uwaga: W komiksie znajduje się również galeria projektów Humberto Ramosa i Eda McGuinnessa dotycząca wyglądu poszczególnych zmutowanych gamma energią superbohaterów. Między innymi są tam szkice, na których widnieje Hulkpool, Mighty Thorr, Angry Spider-Man, No-Thing, Inhuman Torch, Wolverage, Icehulk, Hulklops oraz Namor the Hulkmariner - BB]
  

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

World War Hulks: Hulked-Out Heroes #1 World War Hulks: Hulked-Out Heroes #1 World War Hulks: Hulked-Out Heroes #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.