Avalon » Serie komiksowe » Hercules: Fall Of An Avenger » Hercules: Fall Of An Avenger #2

Hercules: Fall Of An Avenger #2

Postacie
Zapowiedź

Hercules poległ. A jego najlepszy przyjaciel, Amadeus Cho, musi walczyć o przyszłość greckiego panteonu z najbardziej przerażającym bogiem na naszej planecie. Lecz nie będzie sam. Do tego konfliktu zostaną wciągnięci również Banner, Skaar, Thor oraz Namor! Nowi championi zostaną wybrani, a mitologiczny świat Marvela ulegnie nieodwracalnej zmianie. Rozpoczyna się nowa, szokująca era w dziejach Herculesa!
Plus historia dodatkowa o czarującej Venus z Agents of Atlas.

Streszczenie

Athena opowiada swoją ulubioną historię o Herculesie. Kiedy Augiasz odmówił zapłaty za posprzątanie jego stajni, heros wypowiedział mu wojnę. Athena jako jedyna go wspierała, podczas gdy reszta bogów wspierała króla. Teraz to w jej świątyni zebrali się śmiertelnicy, aby oddać hołd wielkiemu bohaterowi. Ona dzierży teraz władzę i posiada piorun Zeusa. Jako swój pierwszy rozkaz wyznacza nowego przywódcę Olympus Group, którym ma zostać Amadeus. Bogini czeka na ewentualne sprzeciwy. Jako pierwszy zgłasza się Cho, ale zostaje zignorowany. Po nim odzywa się Apollo. Uważa, że działania jego siostry przyniosły jedynie zniszczenie i trzeba ją powstrzymać. Proponuje, aby spór rozstrzygnąć w typowy dla bogów sposób – wybrać śmiertelników, którzy będą ich reprezentować i to oni będą musieli odbyć pojedynek. Athena od razu wybiera Amadeusa, który jednak na to się nie zgadza. Wygarnia bogini, co o niej myśli, ale przerywa mu Apollo. Został wybrany i musi walczyć albo zginie. Tak postępują bogowie. On na swojego przedstawiciela wybiera Phobosa. Nie jest jeszcze pełnoprawnym bogiem, bo nie umarł i nie zmartwychwstał. Posejdon wspiera Athenę i wystawia swojego czempiona - Namora. Artemis wspiera za to swojego brata i wystawia do walki Skaara. Banner chce się sprzeciwić, ale jego syn od razu wychodzi do walki. Nagle na miejsce przybywa bogini nocy Nyx, która wystawia swojego przedstawiciela po stronie Apolla. Jest nim Nightmare. Ostatnia swojego kandydata przedstawia Hebe - to Banner.

Walka się rozpoczyna. Skaar i Namor zaczynają się okładać, podczas gdy do Bruce'a i Amadeusa podchodzi Nightmare. Geniusze zastanawiają się, czego szukać, ale w torbie Bannera nie ma nic przydatnego. W końcu Cho bierze samą torbę i kiedy przeciwnik rzuca się na niego, zasłania się nią i Nightmare w niej znika. Do akcji wkracza Phobos. Używa swoich mocy i wszyscy przeżywają swoje największy koszmar. Niespodziewanie podnosi się Amadeus, którego największy koszmar już się ziścił - Hercules nie żyje. Chłopcy zaczynają rozmawiać. Athena i Apollo zastanawiają się, co się dzieje. Wyjaśnia im to Thor. Natrafili na przeszkodę nie do pokonania, więc postanowili zmienić zasady gry. Bohaterowie stają do walki z bogami. Skaar i Namor zajmują się Apollem, a Amadeus boginią mądrości. Ta bez problemu go pokonuje. Każe swojemu czempionowi przyjąć swoją rolę. Ten odmawia. Nie ufa jej i nie lubi jej. Ma inny plan. Skaar powala Pluto, a Phobos używa na nim swoich mocy. Przerażony wizją pluszowych zabawek i innych śliczności obiecuje bezpieczne przejście przez Hades i otwiera do niego portal. Cho przechodzi na drugą stronę.

W Hadesie zostaje otoczony przez potwory. Chłopak woła Herculesa, ale odpowiada mu tylko Persephone. Amadeus nie boi się jej i zgodnie z obietnicą jej męża, żąda bezpiecznego dojścia do Herculesa. Ta odpiera, że bohatera tu nie ma.

Poniedziałek, budynek New Olympus Group. Athena chce wejść do gabinetu prezesa, ale system bezpieczeństwa nie chce zaakceptować jej karty. Po chwili do pokoju wchodzi Hebe, niosąc kawę dla szefa. Athena wchodzi za nią. W fotelu siedzi Amadeus. Bogini jest zadowolona, że jej wybranek przyjął pracę. Ten jednak odpiera, że zamierza użyć wszystkich środków do odnalezienia Herculesa.

[Uwaga: Ciąg dalszy nastąpi w miniserii Heroic Age: Prince Of Power. - BB]


"Greek Tragedy" - part 2

Postacie:
 * Namora, Venus
 * Minette, Cadille

Pnącza, które atakowały kobiety, płoną. Namora kiepsko sobie radzi z ogniem, więc Venus chce jej pomoc. Niestety sama zostaje pochwycona i wciągnięta do lasu. Porwała ją dziewczyna, która zamiast nóg ma smoki. Atlantydka chce ją zaatakować, ale nadbiega jakaś kobieta i ją powstrzymuje. Bohaterka chciała zaatakować dziecko. 10 minut później okazuje się, że Hercules ufundował tu szpital dla dzieci-potworów. Kobieta, którą spotkały, kieruje tym ośrodkiem od 20 lat. Bohater spotkał kiedyś dziecko Minotaura – Minette. Przyniósł dziewczynkę do kobiety i wybudował ten szpital. Nie wie, jak teraz powiedzieć dziewczynce o jego śmierci. Ma tylko 500 lat i nie zrozumie tego. Hercules przynosił później coraz więcej dzieci i rozbudowywał kompleks. Ten ośrodek przynosi tylko wydatki i żadnych zysków, więc dyrektorka boi się o ich przyszłość. Pokazuje bohaterkom salę przeznaczoną na hospicjum. Nie wszystkie dzieci da się uratować. Dla nich śmierć herosa będzie wielkim ciosem, dlatego im o tym nie powie. Namora prosi koleżankę na stronę i zaczyna przekonywać ją do niezamykania szpitala. Venus przerywa jej. Nie trzeba jej przekonywać. Okłamią Athenę i tyle. Utworzą jakiś tajny fundusz i utrzymają tę placówkę. Przekazują dobrą wiadomość dyrektorce, która przedstawia je dzieciom.
 

Autor: Spell

Galeria numeru

Hercules: Fall Of An Avenger #2 Hercules: Fall Of An Avenger #2 Hercules: Fall Of An Avenger #2 Hercules: Fall Of An Avenger #2 Hercules: Fall Of An Avenger #2 Hercules: Fall Of An Avenger #2 Hercules: Fall Of An Avenger #2 Hercules: Fall Of An Avenger #2 Hercules: Fall Of An Avenger #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.