Avalon » Serie komiksowe » Fall Of The Hulks: Red Hulk » Fall Of The Hulks: Red Hulk #4

Fall Of The Hulks: Red Hulk #4

Postacie
Zapowiedź

Fall Of The Hulks chyli się ku końcowi, więc dołączmy w świętowaniu do Intelligencii, grupy najprzebieglejszych złoczyńców, która to wszystko zaczęła. To oni stworzyli Red Hulka, a on w końcu zdał sobie sprawę z tego, że zdradzenie ich było największą pomyłką w jego życiu. Czy czerwonemu olbrzymowi uda się przechytrzyć swoich twórców, a może polegnie i będzie musiał uznać ich wyższość? To wszystko w tym prowadzącym bezpośrednio do World War Hulks ostatnim numerze!

Cytat

MODOK: "YOU DARE?!"
Red Hulk: "Yeah... That's my point. Some don't calculate. Some dare."

Streszczenie

Jakiś czas temu, Gamma Base. Intelligencia planuje podbój świata, zamierzając wykorzystać najnowsze osiągnięcia techniki w dziedzinie manipulacji do zapanowania nad państwami azjatyckimi. Nagle na zebraniu pojawia się Red Hulk, który oświadcza, że geniusze zachowują się tak, jakby planowali partię szachów, a nie wojnę. Na tej bowiem ludzie nie będą rozważali wszystkich za i przeciw, a jedynie będą bronić swoich domów przed atakującymi, uciekając się do wszelkich możliwych środków. Stwierdza, że teraz, gdy ich ostrzegł, członkowie grupy nie będą mogli już ignorować tego faktu, bo świadczyłoby to tylko o ich głupocie. Zdenerwowany tą uwagą MODOK atakuje Czerwonego psi-blastem, a gdy ten, choć powalony na kolana, nadal obstaje przy swoim zdaniu, zostaje uderzony drugi i trzeci raz. Ten pokaz mocy wyczerpuje jednak Tarletona, który zostaje wyprowadzony przez agentów AIM. Po jego odejściu Leader przyznaje Rulkowi rację i obiecuje, że od teraz będzie mógł uczestniczyć w ich naradach. W zamian Czerwony zapewnia, że pomoże mu w stworzeniu odpowiedniej strategii, przypomina jednak, że dotychczas wszystkie plany Sternsa niweczył zielony półgłówek, Stwierdza, że jeśli tym razem nie uwzględni Hulka, to równie dobrze może poddać się bez walki.

Jakiś czas później. AIMarines zdobywają Waszyngton, zabiwszy przy tym Korga i Skaara. Nagle atakuje ich wściekły A-Bomb, przeciwko niemu staje jednak Leader. Uderza on w Ricka promieniem ze swojego pojazdu, zamieniając go tym samym z powrotem w człowieka, po czym kończy dzieła strzałem w głowę. Odchodząc obiecuje, że pochowa go razem z jego przyjacielem i udaje się do głębokiego krateru, na dnie którego leży martwy i poprzebijany ostrzami Hulk. Gdy Sterns chełpi się ostatecznym zwycięstwem rozumu nad siłą, Zielony Goliat nagle powstaje i atakuje go.

Wściekły Leader opuszcza wirtualną rzeczywistość, przeklinając kolejną, czterysta pierwszą już symulację, podczas której Hulk koniec końców go zabił. Wściekły przyznaje, że Rulk miał rację i że muszą uwzględnić w swoich planach oryginalnego Hulka.

Wiele dni później. Sterowany przez Thinkera Gammadroid odnajduje wehikuł czasu ukryty przez Thundrę na pustyni [patrz FotHs: Red Hulk #2 – przyp. S_O] i uruchamia go. Po chwili oczom oglądających przekaz członków Intelligencii ukazuje się wizja oddalonej o rok przyszłości. Tam, na zamienionych w bujnie kwitnący raj pustyniach południowego zachodu Stanów Zjednoczonych, jeden z mieszkańców pyta Betty Ross, czy jej mąż nie byłby w stanie wykorzystać maszyn kontrolujących pogodę do wywołania deszczu. Jak się okazuje, chodzi mu o Samuela Sternsa, władcę półkuli zachodniej, który obiecuje coś z tym zrobić. Leader wita się z ukochaną i Rickiem Jonesem, znajdującym się w stanie katatonicznym po tym, jak sugestie posthipnotyczne Samsona zmusiły go do zabicia Bruce'a [patrz poprzedni numer – przyp. S_O]. Obiecuje Rickowi, że wkrótce znajdzie sposób, by mu pomóc i zabiera go i Betty do stolicy. Tam otrzymuje od Igora, jednej z małp Red Ghosta, najnowsze informacje o odbudowie zdobytych terenów i walce z powstańcami. W następnym momencie przed Sternsem pojawia się MODOK, władca półkuli wschodniej, znacznie bardziej upodobniony do człowieka i w towarzystwie Dooma, całkowicie ogłupiałego i zdegradowanego do roli błazna. Dwóch przywódców dyskutuje na temat nowej akcji edukacyjnej, która pomoże społeczeństwu lepiej zrozumieć ich motywacje i plany, po czym razem z Betty wychodzą na balkon. Stamtąd spoglądają na posąg przedstawiający ich poległych sprzymierzeńców – Super-Małpy Mikhlo i Peotra, Wizarda, Klawa i, przede wszystkim, Red Hulka, którego powrót na ich stronę był zdaniem Sternsa punktem zwrotnym w walce. Betty przyznaje, że równie ważnym wydarzeniem było zabicie Bruce'a przez Ricka i dodaje, że mimo dobrych chęci jej były mąż przyniósł Ziemi tylko zniszczenie, podczas gdy Intelligencia ją uratowała.

W teraźniejszości Leader oznajmia, że zobaczył wystarczająco dużo i każe Thinkerowi wyłączyć maszynę i ponownie ją ukryć. Opuszczającego pustynię Gammadroida obserwują Banner i Rulk. Bruce stwierdza, że złoczyńcy uwierzyli w jego symulację i będą nią zbyt zaaferowani, by zastanawiać się, skąd przyszła wiadomość o wehikule czasu. Ziarna dezinformacji zostały zasiane.
      

Autor: S_O

Galeria numeru

Fall Of The Hulks: Red Hulk #4 Fall Of The Hulks: Red Hulk #4 Fall Of The Hulks: Red Hulk #4 Fall Of The Hulks: Red Hulk #4 Fall Of The Hulks: Red Hulk #4 Fall Of The Hulks: Red Hulk #4 Fall Of The Hulks: Red Hulk #4 Fall Of The Hulks: Red Hulk #4 Fall Of The Hulks: Red Hulk #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.