Avalon » Serie komiksowe » Secret Warriors » Secret Warriors #14

Secret Warriors #14

Secret Warriors #14

"Wake the Beast" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Sekretna historia Contessy Valentiny Allegry de Fontaine. Jak to się stało, że zaufana przyjaciółka Fury'ego skończyła w HYDRZE?

Streszczenie

W nowej bazie Daisy wścieka się na Nicka za wyrzucenie Druida z drużyny. Ponieważ awantura ma miejsce przy pozostałych wojownikach, Fury wyprasza ich, aby samemu porozmawiać z ich dowódcą. Quake jest zdenerwowana, bo to do niej należała ta decyzja. Jej dowódca zgadza się z tym, ale to był także sprawdzian dla niej. Pozwolił jej podjąć tę decyzję, bo Druid się nie nadawał, ale ostatecznie dziewczyna zmiękła i chciała mu dać jeszcze jedną szansę. Zaoszczędził jej tylko rozterek moralnych i zdecydował za nią. Daisy wychodzi wkurzona. Na zewnątrz czeka na nią J.T., który zaprasza ją w ramach relaksu na drinka.

W bazie Leviathana Madame Hydra wręcza pudełko dowódcy bazy – Magadanowi. Viper głośno protestuje, ale Rosjanin ucisza ją i ciska kobietą o ziemię. Contessa traktuje to jako prezent, a nie żadną wymianę. Viper jest zszokowana, nie rozumie, jak ona może zdradzać swoją organizację. Ta odpiera, że zawsze była lojalna i strzela do Ophelii. Magadan jest zadowolony z obrotu sytuacji. Wkrótce będą gotowi do odrodzenia. Contessa w takim razie zdąży się jeszcze przebrać.

15 lat temu, Rzym. Contessa umówiła się w jednej z kafejek ze swoimi rodzicami. Kiedy podchodzi do umówionego miejsca, lokal wylatuje w powietrze. Dwa dni później kobieta płacze w kościele nad trumnami swoich bliskich. Podchodzi do niej mężczyzna, który po rosyjsku nazywa ją towarzyszką. Zapewnia ją, że jej przykrywka jest wciąż dobra i nie zostanie zdekonspirowana. Jeśli chce, może kontynuować pracę swoich rodziców jako tajny agent we Włoszech, ale liczą, że skusi się na coś bardziej ambitnego. Dowiedzieli się, że niedługo przed kobietą otworzy się wielka szansa. Następnego dnia po pogrzebie do Contessy podchodzi Dum Dum. Składa on kobiecie kondolencje i chwali walkę jej rodziców z komunistami. Chciałby dać dziewczynie możliwość odegrania się. Contessa pyta się, czy Dugan pracuje dla C.I.A.. On odpiera, że przysyła go S.H.I.E.L.D..

Teraz. J.T. i Daisy siedzą w barze. Dziewczyna jest wdzięczna Fury'emu za danie jej szansy, ale jest teraz na niego wściekła i daje temu upust. W ramach zmiany tematu dziewczyna prosi o rozszyfrowanie skrótu J.T. Chłopak odpiera, że to od James Taylor. Jego matka dała mu imię po sławnym piosenkarzu. Quake pyta się o jego stosunek do Nicka. Ten odpiera, że go nie znosi. Jest on zgorzkniałym staruchem. Nie wierzy też w jego krucjatę i chęć zmiany świata. Po cichu przyznaje, że jest tu tylko z powodu Daisy. Dziewczynę na początku trochę zatyka, ale po chwili zaczyna śmiać się z imienia kolegi.

W tajnej bazie Hydry psi-agenci sprawdzają umysł Gorgona. Test wypada pomyślnie. Samuraj nie jest zdrajcą. Ten początkowo złości się całą sytuacją, ale po chwili opanowuje się i przeprasza, za to, że pozwolił odlecieć Madame Hydrze. Kraken nie żałuje tego. Potajemnie umieścił na wszystkich statkach urządzenia namierzające i wiedzą, że zdrajczyni jest teraz w Rosji.

W tajnej bazie Leviathana Madame Hydra opowiada Magadanowi o ich przeciwnikach. Hydra wyprzedza ich o dekady, jeśli chodzi o technologię. Leviathan polega na spuściźnie ZSRR, podczas gdy ich wrogowie wykazywali wielką inicjatywę w poszukiwaniu nowych rozwiązań. Ich problemem jest liczba żołnierzy. Po wielu walkach ich liczba się skurczyła i wciąż są w trakcie rekrutacji nowych. Jednak ich największy problem to konflikty między przywódcami. Do Magadana podchodzi jeden ze sług. Melduje, że są gotowi do działania i potrzebują jego autoryzacji. Japońska skrzynka zostaje podłączona do komputerów. Dowódca bazy wprowadza odpowiedni kod i rozpoczyna się proces rozmrażania żołnierzy Lewiathana. Z pierwszej kapsuły wychodzi ich przywódca – Orion. Był on zamrożony przez 14 lat i podczas gdy zakłada swój strój, Contessa oraz Magadan opowiadają mu o tym, jak zmienił się świat. Orion jest zadowolony. Historia potoczyła się dokładnie tak, jak to przewidział. Czas rozłożyć figury na szachownicy. Muszą podrażnić Struckera i skusić Fury'ego.

Nick Fury zamyślony patrzy się na ekran, na którym widnieje logo Hydry. Po chwili dostaje wiadomość sms. To od Contessy. Chce ona naprawić ich stosunki i proponuje mu kolację, w tym samym miejscu, co poprzednio.

Autor: Spell

Galeria numeru

Secret Warriors #14 Secret Warriors #14 Secret Warriors #14 Secret Warriors #14 Secret Warriors #14 Secret Warriors #14 Secret Warriors #14 Secret Warriors #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.