Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #35

Mighty Avengers #35

Mighty Avengers #35

"Salvation" - part 1 of 2: "Heir Apparent"

Postacie
Zapowiedź

Zespół znajduje sie w środku Oblężenia bez lidera. Gdzie jest Hank Pym? Uwięziony w wymiarze Pyma ze swoim "synem", Ultronem! Walka na dwóch frontach, podzielony zespół i kiedy wszystko dobiegnie końca, nie wszyscy wrócą żywi!

Cytat

U.S.Agent: "Nice speech, kid. But you had me at 'screw Pym'."

Streszczenie

Infinite Avengers Mansion. Jacquie i Ace z G.R.A.M.P.A. odwiedzają właśnie Waspa, który pracuje nad ulepszeniami dla Jocasty. Ace oznajmia, że przyszli wykonać papierkową robotę związaną z wyłączeniem Mighty Avengers z ich organizacji po tym, jak zespół wdał się w walkę z Osbornem na amerykańskiej ziemi [Mighty Avengers #32-33 - dop. Gamart].

W innym miejscu Mansion odbywa się właśnie dziwny rytuał, w którym biorą udział robocie ciała Jocasty i który doprowadza do odbudowania ciała Ultrona. Jedna z "narzeczonych" pyta się go, jakim numerem teraz się określa. Ultron tłumaczy, że wyszedł już poza to i w tej chwili uznaje swoje dziedzictwo. Mają się do niego zwracać Ultron Pym. Robot niszczy mechanicznego robaka, w którym uratował swoją wirtualną tożsamość [po wydarzeniach z Annihilation Conquest - dop. Gamart] i zapowiada, że zabije swojego ojca.

W laboratorium Pyma Ace informuje o tym, co właśnie dzieje się w Asgardzie. Hank, który od kilku dni pracował, jest przerażony tym, co widzi. Nagle zgłasza się do niego Captain America, który zbiera wszystkich dostępnych Avengerów. Wasp tłumaczy, że nie ma drzwi do Oklahomy i jest właśnie w trakcie czegoś ważnego. Rogers mówi, że to pilne i Thor z Tonym już są. Hank wyłącza przekaz i tłumaczy zaskoczonym Jacquie i Ace'owi, że musi teraz zająć się Jocastą, która zbyt długo jest odłączona. Udaje mu się ją uruchomić, a dodatkowo stworzył dla niej ręce i nogi, które imitują ludzkie, ze wszystkimi ich cechami. Wasp powiadamia zebranych, że po śmierci Herculesa zespół ostatecznie się rozpadł, a teraz opuszcza ich nawet Jarvis, zniesmaczony tym, jak Pym potraktował Capa.

Hank stara się podłączyć Jocastę z powrotem do systemów Rezydencji, ale nagle android zaczyna krzyczeć, że "on" wrócił. Całe laboratorium zaczyna się zmieniać, a na ekranach pojawia się twarz Ultrona. Jacquie, Ace i Wasp wybiegają na zewnątrz, ostrzeliwując otaczające ich 10 miliardów ciał Jocasty. Hank robi szybki skan swoich przyjaciół, tłumacząc im, że jest mu to potrzebne, ponieważ zaraz wezwie posiłki.

W innym miejscu Cho stara się skontaktować z Mighty Avengers, aby pomóc w Asgardzie. Pierwszym, który odpowiada na jego wezwanie, jest U.S.Agent, który mimo, że stracił swój stopień po walce z Osbornem, zgadza się pomóc. Stature i Vision są już w drodze do Asgardu z drużyną Rogersa. Nie może tylko namierzyć Quicksilvera, który biega dookoła świata, wypominając sobie to, że opuścił zespół - jedyną rzecz, która znowu pozwalała mu mieć jakiś cel w życiu.

Infinite Avengers Mansion. Ultron staje twarzą w twarz z Waspem. Hank pyta się, czy mogą rozwiązać to pokojowo. Ultron zaprzecza, na co Hank odpowiada... że nie jest Pymem. Okazuje się, że przed złoczyńcą stoją tylko hologramy zamontowane na mrówkach, a prawdziwi bohaterowie uciekają właśnie razem z całą kolonią insektów do oryginalnego laboratorium Waspa - w samym sercu Infinite Mansion. Dwie Narzeczone mówią Ultronowi, że uwięziły Hanka w laboratorium. Wściekły złoczyńca krzyczy, że to miejsce, gdzie superbohater może dokonać wszystkiego.

Wasp w tym czasie odłącza Dimensional Wave Device i zrywa połączenie Rezydencji ze światem zewnętrznym, aby zapobiec ucieczce Ultrona. Ace widzi jeszcze jedne drzwi w laboratorium i pyta, dokąd one prowadzą. Hank tłumaczy, że obecnie donikąd. Agent G.R.A.M.P.A. pyta, czy jednak jest tam "coś" i czy można tam oddychać. Gdy otrzymuje odpowiedzi twierdzące, rozwala drzwi. Bohaterowie znajdują się teraz w dziwnym miejscu, które nie przypomina żadnego miejsca ziemskiego. Wasp tłumaczy, że są w Underspace. Wcześniej udało mu się powiększyć poza granice Macroverse i trafił do Overspace, gdzie spotkał Eternity. Underspace jest przeciwieństwem, które znajduje się poniżej Microverse. Jest to również miejsce, gdzie Thor wysłał ciało Janet Van Dyne. Nagle okazuje się, że bohaterowie są mikroskopijnymi elementami znajdującymi się na ogromnym ciele Wasp, które wydaje się być zbudowane z energii umieszczonej w pustce.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #35 Mighty Avengers #35 Mighty Avengers #35 Mighty Avengers #35 Mighty Avengers #35 Mighty Avengers #35 Mighty Avengers #35 Mighty Avengers #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.