Avalon » Serie komiksowe » The Stand: Soul Survivors » The Stand: Soul Survivors #5

The Stand: Soul Survivors #5

Postacie
Zapowiedź

Jakimś cudem Nickowi Androsowi i jego przyjaciołom udaje się dotrzeć do chatki Matki Abigail. Nie mogą jednak spocząć na laurach, bo znów muszą wyruszyć w drogę. Drogę, której celem jest zniszczenie planów Randalla Flaga.

Cytat

Nick, pisząc w notesie: "I don't believe in God."
Matka Abigail: "Bless you Nick, but that don't matter. He believes in you."

Streszczenie

Posiłek przygotowany przez matkę Abigail w Hemmigford House jest najlepszym, jaki wszyscy jedli od wielu dni. Po jedzeniu nadchodzi pora na dalsze przełamywanie lodów. Mała Gina opowiada, jak Dick Ellis, którego Nick, Tom i Ralph spotkali na trasie, znaleźli ją dzień po tym, jak spadła i złamała sobie nogę. Gdyby nie oni, już by nie żyła.

Czas szybko mija i wreszcie większość udaje się na spoczynek. Przy zostaje zostaje gospodyni, Nick i Ralph. Panowie opowiadają, jak to się stało, że odnaleźli Abigail. Mówią o snach, w których często pojawia się ona i... ten drugi.

Tymczasem, na kolejnym obozie Fran, Harold i Stu mają ciężki orzech do zgryzienia. Mark Braddock, który dołączył do nich dwa dni wcześniej, nie czuje się najlepiej. Z początku myśleli, że to zatrucie pokarmowe, ale wysoka gorączka i bolesny, opuchnięty brzuch wydaje się potwierdzać tezę o zapaleniu wyrostka robaczkowego. Nikt z nich nie ma medycznego wykształcenia i jeśli czegoś nie zrobią mężczyzna umrze. Przerażeni, do wtóry rozdzierających krzyków Marka, wraz z Dayną i Glenem próbują zadecydować, co zrobią.

W Hemmingford House Abigail opowiada Nickowi i Ralphowi o swoich snach, w których ona i setki innych udają się zachód, do miasteczka Boulder u podnóża Gór Skalistych. Starowinka twierdzi, że pojawienie się Nicka, którego naznaczył Bóg, jest sygnałem do rozpoczęcia wędrówki. Chłopak pyta, czy śniła o kimś jeszcze, a wtedy Abigail mówi o małomównym mężczyźnie z gitarą i ciężarnej młodej kobiecie. Wtedy pada pytanie o Mrocznego Człowieka i staruszka mówi, co o nim wie. Nie jest szatanem, ale jego równym. Jest złem, które pozostało na tym świecie, i właśnie zaczął nawoływać do siebie nie tylko tych, którzy zło mają zasiane w sercu, ale też samotnych i słabych. Nick ma jeszcze nadzieję, że jest on tylko koszmarem, ale Abigail szybko gasi ten płomyk. Chłopak nie rozumie, dlaczego – skoro Zły Człowiek zbiera siły na zachód od Gór Skalistych – mają udać się w jego kierunku, zamiast uciekać. Na to Abigail odpowiada, że Bóg chce, by Nick zmierzył się z tym koszmarem. Chłopak wyznaje, że nie wierzy w Boga, ale Abigail jest spokojna – Bóg wierzy w niego.

Nazajutrz, Mark śpi zmęczony bólem. Z pobliskiego miasteczka wracają Glen, Stu i Dayna. Przynoszą ze sobą zapasy z apteki. Jeśli mężczyzna ma przeżyć kolejnego wschodu słońca, nie mogą dłużej czekać.

Ten dzień Abigail i jej goście (wyłączając Nicka, który próbuje ogarnąć całą sytuację umysłem) spędzają na relaksie i przygotowaniach do drogi. Stu zaś, wraz z Fran i Glenem przeprowadzają zabieg usunięcia wyrostka. Mężczyzna w końcu wśród krwi odnajduje narząd, ale Perion, dziewczyna Marka, przerywa procedurę. Spóźnili się, Mark umarł w trakcie zabiegu.

Pod koniec dnia Nick powraca do chaty Abigail. Podjął decyzję, wyruszają nazajutrz.

O świcie kolejnego dnia Stu budzi Frannie. Mówi, że znów śniła mu się stara kobieta, która wyruszyła na zachód. A także to, że w nocy Perion popełniła samobójstwo.

Przed wyjazdem, Nick pozostawia wiadomość o celu ich wędrówki tym, którzy także mogą szukać matki Abigail. Kobieta zwierza się mu, że niegdyś też zwątpiła w Pana, po tym jak przez lata musiała patrzeć na śmierć swoich dzieci, wnuków i prawnuków. Ale teraz ma zamiar zrobić to, co należy. Pomimo paraliżującego ją strachu.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

The Stand: Soul Survivors #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.