Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #626

Amazing Spider-Man #626

Amazing Spider-Man #626

"The Sting"

Postacie
Zapowiedź

Teraz czas, aby Fred Van Lente opowiedział historię powrotu jednego z klasycznych wrogów Spider-Mana, którym jest... Scorpion! Rywalka powraca z nowymi mocami. Tak, powiedzieliśmy "rywalka". Dlaczego? Jak myślisz, co to oznacza?

Cytat

Spider-Man: "... because this looks like job for anonymous white guy!"

Streszczenie

Peter zjawia się w swoim mieszkaniu, wpadając na Michele, rozmawiającą z jakimś mężczyzną. Kiedy ten po chwili wychodzi, do głosu dochodzą pajęcze zmysły. Nawet pomimo faktu, że stosunki współlokatorów nie są ostatnimi czasy najlepsze, Peter postanawia sprawdzić całą sprawę. Okazuje się, że za wszystkim stoi The Hood, który przybywa na miejsce w towarzystwie Tombstone’a i Bushwackera. Celem tego spotkania jest wyłonienie nowego Scorpiona, którego kostium jest obecnie własnością samozwańczego Kingpina.

Spider-Man nie może jednak śledzić dalszych wydarzeń. Przerywa mu pojawienie się tajemniczej kobiety w stroju podobnym do tego, który został zaprezentowany zebranym zbirom. Kiedy ta informuje go, że pracuje dla S.H.I.E.L.D., a jej kryptonim to Scorpion, Peter stara się zakończyć ich walkę, niestety jego przeciwniczka jest innego zdania. Jak sama twierdzi, po wydarzeniach z World War Hulk i próbach zmienienia jej w morderczynię, postanowiła zacząć pracować na własną rękę. Okazuje się, że podczas jednej z misji kobieta wchłonęła technologię S.P.I.N., co pozwala jej tworzyć rozmaite substancje i wykorzystywać je przy użyciu żądła; tego samego, które chwilę później wbija się w ciało Parkera.

Trucizna szybko zaczyna działać. Spider-Man nie jest nawet zdolny kontrolować swoich zdolności: traci przyczepność ze ścianą i wpada wprost w tłum walczących przestępców. Dokładnie w tym momencie uświadamia sobie, że S.P.I.N. to skrót oznaczający technologię opartą na nanobotach. Zmuszony do wykreowania tej osobliwej dywersji, daje Lady Scorpion czas na dostanie się w pobliże The Hooda i kradzież starego kostiumu Gargana. Tłum szybko zostawia w spokoju Parkera i rusza w pościg za złodziejką. Ten wykorzystuje czas na przebranie się w „cywilny” strój i rekonesans, który zostaje przerwany, kiedy przypadkiem wpada na Michele Gonzales. Jak się okazuje, Lucas - mężczyzna, którego wcześniej Peter spotkał w ich mieszkaniu - został skazany bez wystarczających dowodów. Właśnie dlatego prawniczka tak mocno stara się mu pomóc.

Tymczasem pościg za Lady Scorpion nadal trwa. Przynajmniej do momentu, kiedy na jej drodze staje Tombstone. Nawet pomimo faktu, że on również staje się ofiarą jej trucizny, reszta przestępców otrzymuje wystarczająco dużo czasu, by móc ją dogonić. Wśród nich jest również Lucas, którego odnajduje para współlokatorów. Szybko wychodzi na jaw, że mężczyzna cały czas oszukiwał Michele, licząc na pieniądze, które od niej otrzymywał. Chwilę później rzuca się na nią. Na szczęście Parker jest w stanie go ogłuszyć. Kiedy współlokatorzy oddalają się od grupy, pajęczy zmysł oraz pozostałe moce znowu zaczynają działać. Nie czekając ani chwili dłużej, Spider-Man rusza na pomoc Scorpion.

Kiedy jakiś czas później Peter spotyka się z Michele, okazuje się, że niedawne wydarzenia doprowadziły do ocieplenia ich stosunków i w rezultacie zawarcia symbolicznego pokoju.

Scorpion, po zdobyciu kostiumu, rusza na Manhattan, by przekazać go swojemu pracodawcy. Tym okazuje się być rodzina Kravinoff.

Autor: Pete

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #626 Amazing Spider-Man #626 Amazing Spider-Man #626 Amazing Spider-Man #626 Amazing Spider-Man #626 Amazing Spider-Man #626 Amazing Spider-Man #626

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.