Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man Noir: Eyes Without A Face » Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #4

Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #4

Postacie
Zapowiedź

Podczas krwawej fali przestępstw w całym mieście Peter Parker odkrywa, że największym potworem jest wybitny biolog, dr Otto Octavius! Teraz celem Spider-Mana jest przetrwać makabryczne starcie z szalonym naukowcem.

Cytat

Himmler: "A defective human can only produce defective ideas."

Streszczenie

Wyspa Ellis. Spider-Man widzi opatrunek na głowie Robbiego i wie, że przybył za późno. Jeden z więźniów mówi mu, że po zabiegu Octaviusa ludzie nie mogą mówić, ale robią to, co się im każe. Peter wyprowadza przyjaciela i pozostałych z cel, ale nie mogą wyjść z podziemi, ponieważ na górze są ludzie Crime Mastera.

Gabinet Octaviusa. Otto protestuje, kiedy Crime Master niszczy jego notatki, ale ten mówi, że należy usunąć wszystkie ślady. Dodaje, że więźniowie też muszą zginąć, i zabija zoperowaną wcześniej Murzynkę. Sammy stwierdza, że Octavius może to przedyskutować z Ansellem, a sam rusza dokończyć robotę. Otto dzwoni do Josefa, który wyjaśnia mu, że ich plany są bliskie odkrycia, więc naukowiec zostanie przeniesiony do małego miasteczka w Alabamie, gdzie będzie mógł kontynuować swoją pracę.

Kotłownia. Crime Master wrzuca do pieca ciało Murzynki i resztki notatek, a potem każe swoim ludziom zastrzelić resztę więźniów i przynieść ich tutaj. Ci zostają zaatakowani przez Spider-Mana i uwolnionych Murzynów. Sammy chwyta Robbiego i ostrzega Petera, że zabije go tak, jak to zrobił z Felicią. Jeden z ludzi Crime Mastera zawiadamia go, że na wyspę dotarli właśnie agenci BOI, więc szef każe im się nimi zająć. Parker mówi im, że na razie tylko Sammy popełnił tu morderstwo, więc lepiej dla nich będzie, jeżeli nie pójdą w jego ślady. Przestępcy zostawiają Crime Mastera samego, a tymczasem na swoim wózku podjeżdża do niego Octavius i mówi, że nie może się przed nim bronić nie puszczając Robbiego, ponieważ wtedy rzuciłby się na niego Spider-Man. Otto zaczyna ranić Sammy'ego skalpelami trzymanymi w mechanicznych ramionach, dzięki czemu Parker uwalnia Robertsona i każe pozostałym Murzynom zabrać go na zewnątrz do agentów BOI. Crime Master prosi Petera o pomoc, ale ten odmawia i przestępca w końcu umiera z powodu licznych ran. Octavius ma nadzieję, że pozbycie się ich wspólnego wroga pomoże mu podczas procesu, ale Spider-Man krzyczy, że do rozprawy nie dojdzie, przebija się przez ramiona i zaczyna dusić doktora. Powstrzymuje go jednak Jean De Wolfe mówiąc, że jeżeli Otto zginie, nie dowiedzą się, dla kogo pracował. Agenci aresztują Octaviusa i wyprowadzają na zewnątrz. De Wolfe mówi, że to Felicia zadzwoniła do niego i kazała mu tu przybyć, więc Spider-Man zostawia Robbiego pod jego opieką i rusza do Czarnej Kotki, aby sprawdzić, co się stało z kobietą. W apartamencie Hardy znajduje jedynie Lippy'ego, który mówi mu, że Felicia jego w prywatnej klinice, gdzie dochodzi do siebie, ale Peter nie będzie mógł się z nią zobaczyć, ponieważ to, co się stało, jest jego winą.

Miesiąc później. Peter, May i Mary Jane odwiedzają Robertsonów i dowiadują się, że stan Robbiego się nie zmienił i lekarze nic nie mogą zrobić. Carver mówi, że Octavius nie stanie przed sądem, ponieważ podczas rozprawy wyszłyby na jaw informacje o tajnych rządowych projektach, nad którymi pracował Otto, więc rząd zawarł z nim umowę i deportował go do Niemiec. Widząc, że Peter wini się za stan Robbiego, Mary Jane zabiera go na zewnątrz i mówi mu, że nie mógł zrobić nic, aby pomóc Robertsonowi i nie może mieć go na sumieniu. Parker odpowiada, że traci kolejnych mu bliskich i czuje, że wkrótce będzie jeszcze gorzej.

Berlin. Heinrich Himmler wita Octaviusa na lotnisku, ale kiedy zauważa jego stan zdrowotny, stwierdza, że niedoskonały człowiek nie przyda mu się na nic i odchodzi, zostawiając doktora.

Czarna Kotka. Po powrocie z kliniki Felicia nie opuszcza swojego apartamentu i przyjmuje jedynie Lippy'ego. Większość jej ran zagoiła się, poza tymi na twarzy, które kobieta ukrywa, nosząc maskę.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #4 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #4 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #4 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #4 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #4 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #4 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #4 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #4 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #4 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.