Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #234

X-Men: Legacy #234

X-Men: Legacy #234

"The Telltale Heart"

Postacie
Zapowiedź

Już nie raz i nie dwa razy mężczyźni walczyli o serce Rogue. Teraz jednak po raz pierwszy ona sama ma coś do powiedzenia. Kogo wybierze?

Streszczenie

Rogue próbuje pracować z Parasem nad odzyskaniem kontroli nad jego mocami. Od czasu wydarzeń związanych z atakiem HAMMER na San Francisco [X-Men: Legacy #226] chłopak nie jest w stanie używać swojego pancerza. Uważa, że to kara za użycie przemocy, i nie pozwala Rogue przejąć jego mocy. Ich sesja zostaje przerwana przez przekaz od Stepford Cuckoos, które w imieniu Cyclopsa przypominają, iż Rogue miała się z nim spotkać.

W pomieszczeniu Cerebry siostry oznajmiają, iż od kiedy cząstka Phoenix Force je opuściła [Uncanny X-Men #517], bezskutecznie próbowały ją odnaleźć. Chcą, by Rogue odebrała im część mocy, by mogły spróbować wykryć Phoenix pasywnym skanowaniem. Przekazanie mocy kończy się powodzeniem, choć Rogue jest nieco zdezorientowana. Rozmowę z Cyclopsem o Parasie przerywa jej nawał myśli wszystkich osób w pobliżu, które odbiera dzięki "pożyczonej" telepatii.
Rogue spotyka się z Surge, której moc zaczyna wymykać się spod kontroli, gdy w pobliżu jest Magneto. Rogue godzi się z nim porozmawiać, lecz po drodze dochodzą do niej myśli Gambita. Podchodząc do mężczyzny stwierdza, że wyczuwa w jego umyśle obecność innej osoby. Próbuje go przekonać, iż powinien o tym porozmawiać z Professorem lub Emmą. Dodaje, że od kiedy Xavier przywrócił jej kontrolę nad mocą, czuje, że może ją w każdej chwili utracić, a właśnie z utratą kontroli uosabia Remy'ego. Przypomina sobie spędzone z nim noce, lecz jej pożyczona telepatia sprawia, iż wysyła je do wszystkich naokoło. Rogue zmieszana wraca do Parasa.

Indra nadal nie daje się przekonać Rogue i nie zgadza się na użycie przez nią mocy Cuckoos, by zapanować nad bólem, który towarzyszy próbom użycia mocy. Twierdzi, że ból przypomina mu o grzechu, który popełnił.

Rogue spotyka się z Magneto i konfrontuje go z tym, co powiedziała jej Surge. Mężczyzna przyznaje, że bez wiedzy dziewczyny wzmaga wielokrotnie jej moc. Twierdzi, że jeśli Noriko nauczy się panować nad taką energią, będzie mogła ją sama w końcu wytworzyć. Rogue jest oburzona tym, że robi to bez wiedzy dziewczyny, gdy nagle oboje zbliżają się do siebie i całują. Magneto upomina Rogue, że powinna nad sobą zapanować, gdyż pocałunek był spowodowany mocą Cuckoos, wywołującą psychiczne sprzężenie jego uczuć. Rogue przeprasza i oddala się, przypominając Magneto, iż musi zdobyć pozwolenie Surge, by eksperymentować z jej mocą.

Rogue rozmawia z Rockslidem o jego strachu przed użyciem mocy. Santo mówi, że ciężko mu się przyzwyczaić do faktu, iż w rzeczywistości jest bardziej duchem, niż masywnym ciałem, do którego jest przyzwyczajony. Rogue stwierdza, że każdy człowiek jest w gruncie rzeczy duchem uwięzionym w maszynie, jaką jest jego ciało, czym rozchmurza Rockslide'a.

Rogue idąc przez Utopię słyszy myśli innych mutantów. Wśród nich ktoś wyraźnie darzy samą Rogue uczuciem, jednak kobieta nie jest w stanie określić, do kogo te myśli należały.

Okazuje się, że Cuckoos nie odnalazły nawet śladu Phoenix Force, jakby całkiem znikła ze Wszechświata. Cyclops postanawia pracować dalej nad jej odnalezieniem z X-Club, a Rogue oddaje dziewczynom ich moc.

Rogue konfrontuje Indrę z tym, że choć główną zasadą jego religii jest odrzucenie przemocy, to nazwał sam siebie imieniem boga wojny. Chłopak stwierdza, że to tylko imię i nie ma znaczenia, gdy nagle otacza się całkiem innym niż do tej pory pancerzem, z niezliczoną ilością ostrzy unoszących się dokoła niego.

Wieczorem Rogue wpatruje się w horyzont. Gdy podchodzi do niej Gambit, zastanawia się nad wydarzeniami minionego dnia. Mężczyzna przekonuje ją, że jej działania i praca na pewno coś zmieniły w życiu młodych mutantów. Nieopodal Paras wytwarza w dłoni ostrze i rzuca nim w pobliską skałę, wysadzając ją w powietrze.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

X-Men: Legacy #234 X-Men: Legacy #234 X-Men: Legacy #234 X-Men: Legacy #234 X-Men: Legacy #234 X-Men: Legacy #234 X-Men: Legacy #234 X-Men: Legacy #234

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.