Avalon » Serie komiksowe » X-23 vol. 2 » X-23 vol. 2

X-23 vol. 2

Postacie
Zapowiedź

X-23 przez całe swoje życie była wykorzystywana. Ale gdy trafi na kogoś, kto potrafi ją kontrolować samą tylko myślą, po raz pierwszy będzie musiała walczyć nie dla innych, ale dla siebie.

Streszczenie

Nowy Jork, teraz. Laura rzuca się z wieżowca.

Pół godziny wcześniej. W zaułku Jubilee tłumaczy Loganowi, że rozwieszone na ścianach ulotki przedstawiają osoby mieszkające w przytułku dla byłych mutantów, w którym pracuje. Wielu z nich zaginęło, niektórych zabito. Zapewnia, że powiadomiła o tym policję, służby mundurowe działają jednak za wolno. Przybyła wraz z Wolverinem X-23, w ukryciu tnąc sobie ręce, stwierdza, że zaginieni byli nierozsądni – nie powinni zbliżać się do miejsca, przez które zostaliby zidentyfikowani jako byli mutanci. Nagle wyczuwa jakiś zapach i udaje się swoją drogą, Logan jednak nie zamierza jej powstrzymywać, wiedząc, co się dzieje.

Laura przekrada się ulicami Nowego Jorku, wspominając swe życie jako broń Facility i późniejszy czas, spędzony w Nowym Jorku jako prostytutka. Atakuje i zabija zauważonego alfonsa, bijącego swoją "podwładną", po czym wspina się na budynek. Gdy dostaje się na dach, zaczyna obserwować siedzących na dachu budynku obok Kiden Nixon i jej przyjaciół. Gdy dziewczyna kłóci się z Bobbym, który próbuje przekonać grupę do przeprowadzki do Las Vegas, jego brat zaczyna tworzyć obrazy wskazujące na dach obok. Zgadując, że kogoś tam zauważył, Kiden spowalnia czas i udaje się tam, odkrywając Laurę. Przywróciwszy normalny bieg czasu, podchodzi do przyjaciółki i ją uściskuje.

Jakiś czas później. Gdy Laura dołącza do reszty uciekinierów, ci zaczynają ją wypytywać o to, czemu zniknęła bez słowa i gdzie się podziewała, zapewniając że jej poszukiwali, X jednak nie odpowiada, ukradkiem nadal tnąc sobie ramiona. Kiden pyta, czy wróciła do prostytucji, dziewczyna jednak zaprzecza. Zauważa też, że grupa jej nie ufa, Bobby i Tatiana odpierają więc, że długo się nie widzieli, a wiele się wydarzyło [patrz miniseria NYX: No Way Home – przyp. S_O]. Nagle zauważają, że Laura nie wygląda najlepiej, ta stwierdza więc, że coś jest nie tak, a w tej chwili...

Laura trafia na płaszczyznę astralną, prosto przed oblicze Gamesmastera. Atakuje go, a gdy nie ma to większego efektu, pyta, czego od niej chce, pewna, że jest taki sam, jak inni, którzy jej używali. Ten zapewnia jednak, że tak nie jest. Wyjaśnia, że widzi i słyszy wszystko – myśli każdego człowieka na Ziemi. Łatwo jest mu się zgubić w tym niekończącym się szumie, a jedynym, co może zrobić, by trochę odpocząć, jest skupienie się na pojedynczym człowieku. Prosi, by Laura była tym człowiekiem, w zamian oferując jej cały świat. X nie zgadza się, Gamesmaster stwierdza jednak, że mimo, że tak mówi, wcale tak nie myśli, nadal bowiem żyje w klatce – zawsze pozwoli innym się kontrolować, jest to bowiem jedyna rzecz, którą zna. Najpierw Facility, później jej alfons, następnie X-Men. A od teraz on. Wyznaje, że on również jest uwięziony, Laura odpiera więc, że istnieje na to ostateczne rozwiązanie. Telepata nie zamierza jednak z niego skorzystać, stwierdzając, że w przeciwieństwie do Laury wierzy w życie. Ta po chwili odpiera, że ona również w nie wierzy – walczy, by inni mogli żyć. Gamesmaster na to pyta, czy tak jest w istocie, czy jedynie tak została zaprogramowana, po czym zapewnia, że mógłby jej dać wszystko, nawet miłość. Laura nie zgadza się na to, stwierdzając, że chce jedynie być wolna, Gamesmaster stwierdza jednak, że nie tego pragnie najbardziej, po czym dodaje, że jej cierpienie jest inne od pozostałych ludzi, których obserwował z bliska. Zapewnia, że nie zatrzyma jej w tym miejscu, nie zamierza jej jednak opuszczać. Będzie ją obserwować.

Z powrotem w prawdziwym świecie, Laura zrywa się i zaczyna uciekać przed przyjaciółmi. Gdy w pogoń rzuca się Kiden, X mówi sobie, że Gamesmaster się myli i że wszystkie decyzje należą do niej. Może robić i być kimkolwiek zechce, nawet, jeśli złamie tym sobie serce. Staje na krawędzi budynku, po czym skacze.

Gdy jakiś czas później budzi się na ziemi, Kiden wyjaśnia, że zatrzymała czas, straciła jednak kontrolę, nim udało jej się znaleźć coś, na czym Laura mogłaby miękko wylądować. Dziewczyna dziękuje jej za dobre chęci i próbuje wstać, a gdy dociera do nich reszta przyjaciół, Nixon proponuje, że się nią zajmą i zapewnia, że nie musi już uciekać. W tej chwili na miejscu zjawia się Logan, a sądząc, że to nowy alfons jej przyjaciółki, Kiden jest gotowa z nim walczyć. X powstrzymuje ją jednak, zapewniając, że to jej przyjaciel i że musi z nim iść. Dziewczyna radzi jej więc, że jeśli kiedykolwiek będzie musiała przed kimś uciekać, powinna uciec do nich, po czym żegna ją. Gdy pozostają sami, Wolverine stwierdza, że widział, co jego podopieczna zrobiła i zapewnia, że zadawanie sobie bólu nie jest rozwiązaniem, ta odpiera jednak, że jej to pomaga. Zaczyna myśleć o książce, którą czytała jej matka – bajkę o Pinokiu, kukiełce, która stała się prawdziwym chłopcem. Stwierdza, że ona też nie jest jeszcze prawdziwą osobą, ale nauczy się nią być.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-23 vol. 2 X-23 vol. 2 X-23 vol. 2 X-23 vol. 2 X-23 vol. 2 X-23 vol. 2 X-23 vol. 2 X-23 vol. 2 X-23 vol. 2 X-23 vol. 2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.