Avalon » Serie komiksowe » X-Men Noir: Mark Of Cain » X-Men Noir: Mark Of Cain #4

X-Men Noir: Mark Of Cain #4

Postacie
Zapowiedź

"Włamywaczka Katherine 'Kitty' Pryde była, mimo swojego młodego wieku, znana w półświadku ze względu na jej umiejętności wdzierania się do nawet najszczelniej zamkniętych pomieszczeń. Ale włamanie się do siedziby ONE może być ponad jej siły..."

Cytat

Kitty Pryde: ""**** over others as they would **** over you." My horoscope says that every single goddamn morning..."

Streszczenie

Nowojorski port. Kitty Pryde przynosi Klejnot Cyttoraka Wandzie Magnus, która się zastanawia, czy po tym, jak Angel wykiwa Logana i resztę, one nie będą następne. Nagle nad nimi rozlega się dźwięk śmigłowca, który przyleciał na wezwanie Cyclopsa. Summers i Wagner każą reszcie wsiąść na jego pokład i kierują się w stronę sterowca na spotkanie z Xavierem. Scott mówi, że nigdy nie przestał być lojalny wobec profesora, ponieważ wiele mu zawdzięcza i wiele się nauczył w jego instytucie. Na sterowcu witają ich Xavier i senator Robert Kelly, którzy mówią im, że znajdują się w kwaterze O*N*E. Angel poznaje głos tego drugiego i wie, że to on próbował dowiedzieć się od niego, gdzie jest Klejnot Cyttoraka w Genosha Bay [X-Men Noir: Mark Of Cain #2]. Logan nie rozumie, co się dzieje, więc Halloway szybko mu wyjaśnia. To O*N*E zatrudniło ich do zdobycia klejnotu za pośrednictwem Caina Marko, który wiedział, dla kogo pracuje, i próbował oszukać Xaviera i Kelly'ego wysyłając kamień statkiem, ale został schwytany i wyrzucony ze sterowca. Xavier poprawia Angela mówiąc, że Cain chciał, aby jego stawka została potrojona i dlatego musiał zginąć, ponieważ nie mógł sobie pozwolić na większy wydatek, biorąc pod uwagę, ile kosztuje trening X Men jako nowych agentów rządowych do tajnej walki z wrogami Ameryki. Logan zastanawia się, po co do tego wszystkiego potrzebny jest klejnot, więc Halloway mówi, że dzięki niemu władca Madripooru może podporządkować sobie tamtejsze plemiona, a w zamian za dostarczenie kamienia pozwoli przenieść obóz treningowy z zagrożonego zamknięciem Genosha Bay do swojego państwa. Angel wyciąga kamerton i wydobywa z niego dźwięk, który powoduje rozsadzenie fałszywego klejnotu podłożonego przez Kitty, a jego odłamki trafiają w twarz Cyclopsa. Następnie Halloway wyskakuje ze sterowca i bezpiecznie szybuje na pelerynie w stronę miasta. Logan jest niezadowolony z takiego obrotu spraw, ale Xavier mówi mu, że Angel nie jest już tą samą osobą po jego terapii. Jim nie traci jednak wiary w partnera.

Halloway dociera do mieszkania Wandy, która mówi mu, że na klejnocie zabranym przez Kitty jest rysa, więc to też jest podróbka. Angel zaczyna krzyczeć, że ona i jej przyjaciółka chcą go oszukać i zaczyna ją dusić. Pryde atakuje go, ale Tommy szybko sobie z nią radzi i nokautuje ją. Potem uspokaja się i wyjaśnia Wandzie, że klejnot z rysą jest prawdziwy, ponieważ tak wyglądał, kiedy go zobaczył na Madripoorze i domyślił się, że jego prawdziwa wartość to jego świętość dla tamtejszego ludu. Xavier dociera do mieszkania, a Angel mówi mu, że wie, iż profesorowi nie zależy na kamieniu, tylko na nim, a Wanda miała pomóc mu się do niego dobrać. Charles przyznaje, że śmierć Caina miała go wywabić z ukrycia, ale jest rozczarowany, że pod wpływem jego terapii tak szybko się złamał i stał się taki, jak jego brat, przybierając nawet jego imię. Halloway odpowiada, że udawał, po czym mówi do wychodzących z ukrycia agentów FBI, że to, co słyszeli, powinno im wystarczyć jako dowód, że Xavier zabił swojego przybranego brata, a żeby złagodzić swój wyrok, profesor na pewno opowie im o O*N*E. Angel wychodzi mówiąc, że musi teraz dotrzymać słowa danego wcześniej swoim partnerom.

Genosha Bay. Emma Frost przedstawia Loganowi i Juddowi zasady odsiadywania wyroku w jej więzieniu. Jim mówi, że długo tu nie zabawią, ponieważ zna kogoś, kto zrobił wszystko, aby doprowadzić przed oblicze sprawiedliwości morderców jego przyjaciela, którzy przed śmiercią go zdradził, więc wierzy, że i jego nie opuści.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men Noir: Mark Of Cain #4 X-Men Noir: Mark Of Cain #4 X-Men Noir: Mark Of Cain #4 X-Men Noir: Mark Of Cain #4 X-Men Noir: Mark Of Cain #4 X-Men Noir: Mark Of Cain #4 X-Men Noir: Mark Of Cain #4 X-Men Noir: Mark Of Cain #4 X-Men Noir: Mark Of Cain #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.