Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Weapon X » Wolverine: Weapon X #11

Wolverine: Weapon X #11

Wolverine: Weapon X #11

"Tommorow Dies Today" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Roboty-zabójcy zostały wysłane z przeszłości, by zniszczyć bohaterów z teraźniejszości. Akurat wtedy, gdy Logan postanowił zabrać pewnego świeżo odrodzonego bohatera-patriotę na objazd po barach.

Cytat

Steve: "Let's never do this again, huh?"
Logan: "Fine. Next time you come back from the dead, we'll just go bowling."

Streszczenie

Jeffrey Winstone wyrusza na swój pierwszy nocny patrol jako zamaskowany superbohater. Skacząc po dachach, wspomina swój wypadek, który zmienił jego skórę w kamień, i następujące po tym lata morderczych treningów pod okiem tybetańskich mnichów-wojowników. Nagle ktoś zachodzi go od tyłu, nazywając go jego imieniem, nazwiskiem i pseudonimem, na który jeszcze nie całkiem się zdecydował. Upewniwszy się, że ma do czynienia z Jeffreyem, nieznajomy otwiera do niego ogień, a gdy niedoszły heros pada na kolana, odrąbuje mu głowę energetycznym ostrzem. Deathlok, bo to on był tajemniczym napastnikiem, oznajmia, że cel został zlikwidowany i przystępuje do poszukiwania następnego na liście.

Tymczasem w Central Parku. Steve Rogers wypytuje Logana o bary, do których zwykli chodzić, okazuje się jednak, że wszystkie zostały zamknięte. Mutant uspokaja jednak superżołnierza mówiąc, że sporządził listę barów, w których będą świętować jego powrót i zaprasza Avengera do Blackbirda, którego pilotować będzie specjalnie do tego wynajęty abstynent, Nightcrawler. Kurt wyjaśnia zaskoczonemu Capowi, że zgodził się na to tylko dlatego, że Logan obiecał w rewanżu udać się do kościoła.

Gdzie indziej. Pewien mężczyzna wymiotuje na rogu ulicy, przepraszając towarzyszącą mu dziewczynę za to, że ich pierwsza randka tak się potoczyła. Nagle do pary podchodzi Deathlok, pytając, czy są rodzicami superbohatera znanego jako Buzzsaw. Kobieta stanowczo zaprzecza, mówiąc, że w życiu nie przespałaby się z tym facetem, zmienia jednak o nim zdanie, gdy cyborg informuje ją, że wezmą ślub w rezydencji jego rodziców na Tahiti. Potwierdziwszy tożsamość celów, Deathlok zaczyna do nich strzelać, po czym udaje się na poszukiwanie kolejnego celu.

Knajpa gdzieś w tropikach. Logan pogania Steve'a, mając zamiar zabrać go do baru w Islandii, gdzie podają trunek ze sfermentowanej krwi Lodowych Olbrzymów. Rogers stwierdza, że jego kompan po prostu zmienia temat za każdym razem, gdy rozmowa zaczyna robić się poważna, Wolverine odpiera więc, że ta noc ma być poświęcona świętowaniu powrotu Capa i niczemu więcej. Steve mówi, że po prostu chciał podziękować mutantowi za pozostanie w Avengers po jego śmierci, bo, choć sam tego nie zauważa, daje innym dodatkową siłę. W odpowiedzi Logan przyznaje, że niektórym było ciężko żyć w świecie bez Kapitana Ameryki, zwłaszcza po tym, jak Osborn przejął władzę, ale teraz, gdy Steve wrócił, zaczął się jakby całkiem nowy dzień [® i ™ - przyp. S_O]. Po chwili ciszy dodaje też, że w jego życiu pojawiła się nowa kobieta, reporterka z San Francisco. Wyznaje, że początkowo myślał, że to szaleństwo, zważywszy na to, jak zwykle kończyły jego miłości, ale teraz, gdy Rogers wszystko naprawił, a mutanci mają swoją własną Utopię, on też może sobie pozwolić na nadzieję. Po chwili nabożnej ciszy jeden z bywalców baru zaczyna głośno narzekać na sączące się z radia amerykańskie rytmy, czym denerwuje Logana. Po chwili wypada on przez okno knajpy, co Kurt komentuje stwierdzeniem, że Wolverine wytrzymał aż do piątego baru i że Cyclops przegrał zakład.

Gdzie indziej. Deathlok przebija się przez korytarze szpitala, zostawiając za sobą zmasakrowane ciała strażników. W końcu dochodzi do oddziału położniczego, skąd po chwili zaczynają dochodzić krzyki przerażenia.

Blackbird ląduje w parku, a po chwili wychodzą z niego Steve i Logan, obaj w poobdzieranych ubraniach. Rogers prosi, żeby mutant nigdy więcej nie organizował czegoś takiego i odchodzi, a moment później do Wolverine'a podchodzi jakaś dziewczyna, pytając, czy ma do czynienia z Weapon X, i tłumacząc, że w jej snach wygląda inaczej – na przykład ma tylko jedną rękę. Zrazu mutant uznaje ją za wariatkę, ale ta wyjaśnia, że początkowo też tak myślała, ale teraz jej sny zaczynają się spełniać, bo Deathloki przybyły, by zabić ich przyszłość.

Gdzie indziej. Cyborg zabija uśpionego telepatę, Winstona Rowe'a. Okazuje się, że był on ostatni na liście drugorzędnych celów, pora więc przenieść się na listę priorytetów. Po chwili cały oddział Deathloków jednogłośnie ogłasza, że ich następnym celem jest Captain America.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine: Weapon X #11 Wolverine: Weapon X #11 Wolverine: Weapon X #11 Wolverine: Weapon X #11 Wolverine: Weapon X #11 Wolverine: Weapon X #11 Wolverine: Weapon X #11 Wolverine: Weapon X #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.