Avalon » Serie komiksowe » Cable vol. 2 » Cable vol. 2 #24

Cable vol. 2 #24

Postacie
Zapowiedź

Cable i Hope zbliżają się do końca swojej podróży, a Bishop staje się coraz bardziej zdesperowany. Pora na ostateczne starcie dwóch mutantów w tunelach pod Nowym Jorkiem - i tylko jeden z nich przeżyje.

Cytat

Hope: "So this is the real New York."
Cable: "You should see the city in the late 1990s. That was the time to be here."

Streszczenie

Chapter Eight: "The Battle of Central Park"

Manhattan, rok 1933. Dwóch gangsterów jedzie samochodem na akcję wymierzoną przeciwko innemu mafiozo. Nagle za ich autem pojawiają się Cable i Hope i zabierają im broń. Gdy cele gangsterów wychodzą z budynku naprzeciw, pojawia się Bishop i rozpoczyna się strzelanina, do której sami mafiozi się przyłączają. Hope siada za kierownicą i odjeżdża z Cablem, balansującym na błotniku. Bishop rusza za nimi, lecz wtedy wszyscy troje znikają w błysku światła, pozostawiając za sobą jedynie płonące auto i gangsterów, godzących się na tymczasowy rozejm.

Cable i Hope uciekają przez czas, skacząc z przeszłości w przyszłość i z powrotem, coraz bardziej zbliżając się do teraźniejszości z każdym kolejnym skokiem. Bishop, poruszający się w czasie zaraz za nimi, mówi dziewczynie, że to ona jest przyczyną postapokaliptycznej przyszłości, jakiej są świadkami. Cable wciąż skacze w czasie, chcąc zdezorientować przeciwnika, mimo ostrzeżeń Hope, że znów dostanie ataku serca. Dziewczyna zastanawia się, czy to, co powiedział o niej Bishop, jest prawdą i czy rzeczywiście będzie sprawczynią wszystkich tych nieszczęść, lecz Cable odpowiada, iż każdy kontroluje własne przeznaczenie, niezależnie od tego, co mówią podręczniki do historii. W muzeum z wystawy dawnej broni Bishop zabiera kuszę, której używa, by wystrzelić granat w stronę uciekających. Cable chwyta Hope, skacząc przez szybę w oknie ucieka przed wybuchem i rusza z dziewczyną na drugą stronę parku, mówiąc, że do domu pojadą metrem.

Chapter Nine: "Cable's Last Stand"

Cable i Hope, skacząc przez czas, zmierzają jednocześnie do stacji metra. Im bardziej zbliżają się do teraźniejszości, tym wyraźniejsze i świeższe stają się ślady zagłady dokonanej w przyszłości przez Bishopa. Wreszcie uciekający schodzą pod ziemię i chcą iść tunelem aż do Westchester. Cable pojawia się tuż za nimi, trzymając w dłoni miecz, podążając za śladem krwi, zostawionym przez Nathana.

W tunelu Hope dziwi się, czemu nie wsiądą po prostu do jednego z pociągów, zamiast iść ciemnym tunelem, starając się ich unikać, lecz Cable ma plan. Przez zręczną serię skoków w czasie powoduje, iż Bishop pojawia się przed samym pędzącym pociągiem i ledwo przed nim uskakuje.

Wreszcie Cable i Hope zatrzymują się na kolejnej stacji. Nathan jest już wyraźnie zmęczony i nie może utrzymać się na nogach. Oddaje karabin Hope widząc, że oto Bishop ich dogonił.

Dziewczyna celuje w niego, lecz Lucas swoją mocą powoduje rozpadnięcie się karabinu i rzuca Hope o ścianę. Widząc to, Cable zbiera w sobie resztkę sił, wstaje i próbuje walczyć z oprawcą, ten jednak przebija go mieczem. Bishop zamierza się, by zadać ostateczny cios, lecz Hope rzuca się na niego i powala, wołając, by zostawił w spokoju jej tatę. Mężczyzna odpowiada, iż sam miał kiedyś ojca, lecz Hope go zabiła. Przykłada ręce do jej twarzy, by zabić ją swoją mocą, lecz Cable podkrada się do niego i przyłącza jakieś urządzenie do jego mechanicznej ręki. Bishop nagle znika w blasku światła. Hope, pomaga Nathanowi się podnieść, ponaglając, by uciekać, zanim Bishop znów się nie pojawi, lecz mężczyzna odpowiada jej, że mutant już nie wróci.

Chapter Ten: "Home"

Bishop ląduje w roku 6700. Chce użyć wehikułu, by wrócić w czasie, lecz jego mechaniczna ręka wybucha, pozostawiając dymiący kikut. Mężczyzna przyznaje, że Cable dobrze to wykombinował, lecz nadal uważa, iż wszystko, co zrobił, zrobił słusznie. Nad ruinami dawnego świata zachodzi krwistoczerwone słońce.

Hope pomaga Cable'owi wyjść po schodach z metra. Mężczyzna uświadamia sobie, że są w tym samym roku, w którym zarówno on, jak i Bishop po raz pierwszy przybyli z przyszłości. Gdzieś w świecie znajdują się ich młodsze wersje, działające w X-Men. Hope dziwi się, że Cable poświęcił ich jedyny wehikuł czasu, skoro nie są w teraźniejszości, ale ten odpowiada, iż nadal posiada swoją starą maszynę, mogącą przenosić jedynie w przyszłość. Wystarczy jeden skok, by wrócili do właściwego czasu.

Cable i Hope kradną samochód i zajeżdżają do garażu, który mężczyzna wynajął zaraz po przybyciu do tego czasu kilka miesięcy wcześniej. Pomieszczenie okazuje się być pełne najróżniejszej broni, którą oboje zabierają, po opatrzeniu ran Nathana, do samochodu i wyruszają do Westchester. Hope, prowadząc samochód, przygląda się otoczeniu - tak innemu niż to, co widziała w przyszłości, pełnemu zieleni, z wielkimi domami. Nie zauważa dziewczynki z deskorolką przechodzącej przez ulicę i dopiero krzyk Cable zwraca jej na nią uwagę. W ostatniej chwili dziewczynie udaje się zahamować, lecz Cable uświadamia sobie, że przygotowując ją na najgorsze, nie przygotował jej na teraźniejszość - świat, który jeszcze nie uległ zniszczeniu. Wie jednak, że Hope szybko się uczy. Ma jednak również świadomość, że po tym jednym, ostatnim skoku cała to podróż z dziewczynką, która stała się jego córką, się zakończy. Hope za to nie może się doczekać szansy normalnego życia. Stojąc przed posiadłością Xaviera, znikają w blasku światła.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

Cable vol. 2 #24 Cable vol. 2 #24 Cable vol. 2 #24 Cable vol. 2 #24 Cable vol. 2 #24 Cable vol. 2 #24 Cable vol. 2 #24 Cable vol. 2 #24 Cable vol. 2 #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.