Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 3 » Incredible Hulk vol. 3 #19

Incredible Hulk vol. 3 #19

Incredible Hulk vol. 3 #19

"The Dogs Of War" - part 6

Postacie
Cytat

Banner do Rossa: "Why won't you help me..?"

Streszczenie

Nad pojmanym Professorem osobiście czuwa generał Ryker. Chce mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z jego planem. Nie obawia się reakcji zielonego olbrzyma, bowiem zabezpieczenia i więzy trzymające go w ryzach są tak skonstruowane, że nawet on nie będzie w stanie ich naruszyć. Dzięki temu Ryker może skupić się na swojej misji, a że przy okazji Banner będzie cierpiał... cóż, taki jest efekt uboczny. Przecież nikt nie mówił, że będzie łatwo. Z chwilą, gdy Professor mamrocze coś o zabiciu swojego prześladowcy, Ryker włącza machinę i tortury się zaczynają.

Badaniom poddawany jest również szeregowy Benjamin. Jednak to Professor jest celem numer jeden, który ma dostarczyć informacji odnośnie promieniowania gamma i tego, co się z tym wiąże. Generał postanawia poznęcać się nad swoim jeńcem także psychicznie. Liczy, że w ten sposób złamie zielonego olbrzyma. Zaczyna zatem przypominać mu dawne dzieje. Wspomina o niekochanym małym chłopcu, który nie potrafił odnaleźć swojej drogi w życiu. Koniec końców zawiódł wszystkich, a w szczególności swoją ukochaną Betty, która zginęła. Gdyby tego było mało, zamienił się w potwora. Professor wydaje się być odporny na ból fizyczny i psychiczny, ale to tylko fasada. Stara się zyskać trochę czasu, kierując rozmowę na inne tory. Zarzuca Rykerowi wiele zbrodni, jednak ten ripostuje, że to wszystko było kłamstwa, w które ludzie uwierzyli. Całe te teorie spiskowe służyły jedynie jako zasłona dymna. Professor wyraźnie słabnąc krzyczy z bólu i widzi oczyma wyobraźnie wszystkie złe chwile, jakie go w życiu spotkały.

W międzyczasie Nick Fury spotyka się z Hackiem. Otrzymuje od niego namiary na bazę, w której znajduje się Professor. To Banner przewidział wszystko i poprzez Hacka prosi Fury'ego o pomoc. Miałby on zaatakować tajną kryjówkę Rykera i oswobodzić Bruce'a.

Tymczasem Ryker znów stoi przed tajemniczą kulą, w której wyraźnie ktoś jest. Zdaje on raport z prac nad Professorem i prosi o cierpliwość. Obiecuje, że już wkrótce dobrnie do celu i osiągnie pożądany sukces. Jego priorytetem jest zdobycie całej wiedzy Bannera.

W głowie zniewolonego Bruce'a zaczęły się dziać wielce niepokojące rzeczy. Okazało się, że tortury Rykera zburzyły wszystkie dotychczasowe bariery i zapory, które trzymały w ryzach różne wersje Hulków. Teraz umysł Bannera to jeden wielki mętlik, gdzie różne rodzaje osobowości wymieszały się za sobą. Najgorsze jest to, że nawet te najgorsze inkarnacje, jak Devil Hulk, uzyskały wolność.

Ryker żąda informacji na temat tego, co sprawia, że Banner potrafi się przemieniać w Hulka i z powrotem. Jednak udręczony Bruce, który powrócił do swojej ludzkiej postaci, odpowiada, że nie można złamać człowieka, który już został złamany. Nawet Ross zauważa, że eksperyment zaszedł za daleko i wyraża swój stanowczy sprzeciw. Ryker nie wydaje się tym przejmować i dokłada jeszcze bardziej Bannerowi. Pokazuje mu na monitorze ściskających się Samsona i Angelę, wmawiając mu, że im zależy na sobie, a nie na nim. W końcu Ryker decyduje odsapnąć trochę od Bannera i idzie zająć się Fluxem.

Pozostawiony sam sobie Bruce wyraźnie wyczuwa obecność Rossa. Wie, że jest gdzieś tam, skryty w cieniu, i przygląda się temu. Cedzi przez zęby, że nie tego chciałaby Betty. Nie tego oczekiwałaby po swoim ojcu. Na końcu prosi Rossa o pomoc.

Autor: Buck10

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 3 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.