Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 3 » Incredible Hulk vol. 3 #18

Incredible Hulk vol. 3 #18

Incredible Hulk vol. 3 #18

"The Dogs Of War" - part 5

Postacie
Cytat

Hack: "Any truth to the rumor that the gray dude was the father of Madonna's kid?"
Banner: "I wish."

Streszczenie

Gdzieś w mieście Bruce podąża ciemnymi uliczkami. Myśl o Rykerze nie daje mu spokoju. Przecież wszystko może być takie łatwe. Wystarczy zamienić się w Hulka i bez żadnych hamulców zniszczyć wszystkich swoich wrogów. To takie proste. Być może jednak za proste. Wygląda na to, że trzeba będzie grać według zasad. Nie to jest jednak teraz najważniejsze. Bruce odnajduje niejakiego Hacka, poleconego wcześniej przez Nicka Fury'ego.

W domu Samsona Angela Liscombe rozmawia w laboratorium z Bennym, który kilkanaście godzin wcześniej toczył pojedynek z Professorem. Zwierza się on Angeli ze wszystkich swoich strasznych przeżyć. Od samego początku zdawał sobie sprawę, że generał Ryker kłamie. Mimo to godził się na przedziwne misje i eksperymenty, gdyż pragnął jedynie, aby jego matka była z niego dumna. Całej rozmowie przysłuchuje się Leonard Samson, czyniąc przy okazji notatki.

Tymczasem, u Hacka. Nowy znajomy Bannera wydaje się być nim niezwykle zafascynowany. Ma do niego masę pytań, ale i Bruce przybył tu w konkretnym celu. Pragnie wiedzieć więcej na temat Rykera. Hack sądzi, że Ryker jest uosobieniem wszystkich teorii spiskowych. Na dowód przedstawia mu kolejne niezwykłe hipotezy, mające połączyć ich wspólnego wroga z minionymi wydarzeniami (Dallas, Kuba, Area 51). Właśnie na tajemniczym kompleksie w rejonie osławionej Strefy 51 skupił się Hack. Jego zdaniem baza jest tak tajna, że niemalże nikt o niej nie wie, a co dopiero mówić o eksperymentach i doświadczeniach tam się odbywających. Baza jest umiejscowiona głęboko pod ziemią i niezwykle mocno chroniona. W samym jej centrum znajduje się coś, nad czym Ryker pracował od wielu, wielu lat.

W tym samym czasie, w samym centrum tajnej bazy, generał Ryker kierując swe słowa do persony w przedziwnej kuli. Mówi, że już niebawem pochwyci Bannera, który jest kluczem do ostatniego stadium badań i eksperymentów.

Hack stara się usilnie przekonać Bruce'a do tego, że Ryker trzyma tam obcych. Jego zdaniem to grubsza sprawa, która obejmuje wszystkich ludzi. W pewnym stopniu Internet służy im do komunikacji. Przemowę Hacka przerywa Banner, mierząc do niego z pistoletu. Niegroźny spec od spiskowych teorii jest wyraźnie przestraszony, lecz Bruce pragnie dać mu jedynie lekcję, aby nigdy nikomu nie ufał, nawet jemu. Po czym spokojnie oddaje broń.

Tymczasem, dom Samsona został opanowany przez Rykera i jego ludzi. Leonard i Angela zostali obezwładnieni, a generał zaczął znęcać się nad Bennym. Ryker zarzuca mu zdradę kraju i wszystkich wartości. Z czasem okazuje się, że cała ta farsa to jedynie pułapka zastawiona na Professora. Ten oczywiście zjawia się w odpowiednim momencie. Zielony ma ogromną ochotę zakończyć wszystko tu i teraz, lecz Ryker przewidział każdy ruch. Oznajmia zatem Bannerowi, że poznał jego piętę achillesową i zamierza tę wiedzę w pełni wykorzystać. Chodzi mu o współczucie, które często wpływa na jego zachowanie. Generał przedstawia zatem swoje warunki. Professor ma się mu poddać, a jeżeli nie, to zginą wszyscy pojmani ludzie. Ryker już wcześniej się zabezpieczył i uprowadził 50 ludzi z ośmiu różnych miast. Jeżeli zatem nie zjawi się w swojej bazie z zielonym olbrzymem w ciągu kilku godzin, to zakładnicy zaczną po kolei ginąć. Banner ma tylko jedno pytanie. Skąd wiedział, że można go tu znaleźć? Wówczas z oddali pada odpowiedź, że Ryker nie miał żadnego pojęcia o tej kryjówce. To generał Ross we własnej osobie, który pomógł w tej zasadzce.

Autor: Buck10

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 3 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.