Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 3 » Incredible Hulk vol. 3 #15

Incredible Hulk vol. 3 #15

Incredible Hulk vol. 3 #15

"The Dogs Of War" - part 2

Postacie
Cytat

generał John Ryker: "First rule of this or any other operation, agents: there are no rules."

Streszczenie

W tajnej bazie wojskowej jesteśmy świadkami odrażających eksperymentów na ludziach. Generał Ryker w pogoni za idealnym żołnierzem jest gotów poświęcić dziesiątki niewinnych istnień ludzkich. Nad całością czuwa doktor Vazir, któremu najwyraźniej nie podobają się tak okrutne badania. Obaj stoją nad stołem, gdzie leży kolejny martwy obiekt. Nieboszczyk, a konkretnie jego układ nerwowy, nie wytrzymał promieniowania gamma. Bezduszny Ryker trzyma w szachu doktora, któremu grozi deportacją jego rodziny, jeżeli ten natychmiast nie wróci do badań.

Ryker pragnie pojmać Bannera, aby móc wykorzystać go do stworzenia broni idealnej, a do tego niezbędne jest okiełznanie promieni gamma. Ku zadowoleniu obłąkanego generała jego ludzie odkryli tożsamość przyjaciółki Bruce'a – to Angela Lipscombe.

Dom Angeli Lipscombe. Bruce, oddający się czarnowidztwu, przewiduje swoją śmierć. Nie będzie to nic przyjemnego. Czekają go męczarnie uwieńczone wypuszczeniem na wolność jednego z tysięcy Hulków. Niezbyt miła wizja. Angela widząc, że Bruce wcale jej nie słucha, przerywa swój naukowy wywód. Nie podoba jej się, że Bruce ciągle odpływa gdzieś myślami zamiast skupić się i pomóc jej w odnalezieniu środka mogącego zaradzić jego chorobie. Pogawędkę obojga przerywają niespodziewani goście. Ludzie Rykera już tu są i Bruce dobrze o tym wie. Pętla powoli się zaciska i Banner musi szybko myśleć, jeśli nie chce niepotrzebnego rozlewu krwi.

Rozwiązanie może być tylko jedno i w mgnieniu oka na scenę wkracza szary Hulk, czyli Joe Fixit! Nim dojdzie do zadymy z udziałem ciężkiego sprzętu, ostrzega on zebranych, aby raczyli się wycofać. Wówczas nic nikomu się nie stanie. Jednak Ryker ani myśli się wycofywać. Ogłasza wszem i wobec, że od tej chwili nie ma żadnych zasad i za wszelką cenę należy pochwycić przeciwnika.

Atak rozpoczyna się od salwy z czołgu. Joe postanawia wydostać się z Angelą, jednak zostaje zaskoczony i pochwycony. Ryker ma na tyle tupetu, aby podejść na odległość kilkunastu centymetrów do szarego Hulka. Na pytanie, kogo reprezentuje, wybucha wściekle, że nie stoi za nim żaden rząd, ani tym bardziej władza. Hulk subtelnie zaczekał na odpowiedni moment, po czym wyraźnie rozbawiony zerwał krępujące go łańcuchy. Bez większych przeszkód oddalił się na bezpieczną odległość i wespół z Angelą uciekli przed ścigającymi ich wojskowymi jednostkami.

Autor: Buck10

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 3 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.