Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics New Ultimates » Ultimate Comics New Ultimates #1

Ultimate Comics New Ultimates #1

Ultimate Comics New Ultimates #1

"Thor Reborn" - chapter 1

Postacie
Zapowiedź

Pod nieobecność Thora Loki rozpoczyna zemstę i dokonuje inwazji na Ziemię, a Iron Man zbiera New Ultimates, aby ją odeprzeć.

Cytat

Nighthawk: "It's probably too late for this now, but we idolized you."
Iron Man: "And dedicating a blog to us didn't do it for you?"

Streszczenie

Nowy Jork, osiem miesięcy po ataku Magneto. Iron Man znajduje na dachu Triskelionu Hawkeye'a i pyta się, czy chce pójść z nim na drinka. Clint odpowiada, że jego syn skończyłby dzisiaj osiem lat i w przeciwieństwie do Tony'ego woli uciekać od swoich zmartwień pogrążając się w pracy, a nie w alkoholu. Zmieniając temat, Barton stwierdza, że obecni Ultimates to niestabilna drużyna. Rozumie, że po stracie Quicksilvera, Scarlet Witch, Giant Mana, Wasp i Thora musieli uzupełnić skład, ale zaproszenie Zardy to był bardzo zły pomysł, ponieważ ona jest szalona. Hawkeye'owi nie podoba się również powrót do współpracy z S.H.I.E.L.D. i uzależnienie się od Carol Danvers. Stark mówi, że po tym, jak stracił wiele pieniędzy, nie mógł sam utrzymywać Ultimates, i obiecuje, że jeżeli obecna dyrektor S.H.I.E.L.D. zacznie uważać drużynę za swoich podwładnych, to odejdą. Nagle na dachu pojawiają się odmienieni Defenders i atakują dwóch bohaterów. Hawkeye strzela do Power Mana, ale jego pociski zatrzymują się na jego skórze, a po chwili rzuca się na niego Hellcat. Repulsory Iron Mana nie mogą przebić się przez pole siłowe Nighthawka, który w odpowiedzi trafia Tony'ego małym pociskiem i posyła go w uścisk Power Mana. Clint nie potrafi zrzucić z siebie Patsy, ale udaje mu się trafić strzałą w gogle Nighthawka. Black Knight rusza na pomoc czarnoskóremu siłaczowi i zamierza się na Starka mieczem, więc ten kieruje w jego stroną silniki odrzutowe w butach swojego pancerza i przypala go ogniem. Dwóm bohaterom z pomocą przybywają inni Ultimates: Kapitan Ameryka trafia tarczą Hellcat i staje do walki z Black Knightem, a Zarda rzuca się na Power Mana. Hellstrom mówi do Valkyrie, że nie powinna być zaskoczona na ich widok, i przypomina jej, że czasami trzeba uważać, czego się pragnie. Barbara krzyczy, że nie zamierza wracać do Defenders, i rzuca w Syna Szatana Mjolnirem, ale Hellstrom odpowiada, że nie przybyli po nią, chwyta młot, otwiera portal i woła resztę swojej drużyny, która szybko ucieka. Po ich zniknięciu Valkyrie mówi, że straciła jedyną szansę na odzyskanie Thora.

Valhalla. Tracący swoją cierpliwość Thor wzywa do siebie Helę i domaga się, aby pozwoliła mu wrócić na Ziemię do Valkyrie. Bogini zaczyna się rozbierać i odpowiada, że najpierw chce czegoś w zamian: syna, który odziedziczy jej królestwo.

Triskelion. Carol Danvers pokazuje Tony'emu artykuł w Daily Bugle o Ka-Zarze i Shannie, przypominając mu, że Ultimates nie mieli już być celebrytami. Stark mówi, że nic na to nie może poradzić, i domaga się od dyrektor S.H.I.E.L.D. danych na temat Defenders, które są dla niego utajnione. Danvers mówi, że jeden z nich jest jej agentem, ale od trzech tygodni nie miała od niego żadnych informacji, ponieważ Hellstrom i reszta grupy zniknęli. Kiedy dodaje, że wcześniej Defenders byli zwykłymi ludźmi, Tony pyta się jej, dlaczego się nimi interesowała. Carol odpowiada, że po ataku Magneto musi interesować się wszystkimi dziwacznymi przebierańcami. Starkowi nie podoba się, że Danvers myśli tak o Ultimates, i ponownie żąda dostępu do danych o Defenders. Pułkownik pozostaje nieugięta i każe Tony'emu iść sobie i ochłonąć. Przyglądający się kłótni Kapitan Ameryka mówi, że trzeba zakończyć ten konflikt, ale Zarda stwierdza, że stosunki między Starkiem i Danvers tak naprawdę są zupełnie odmienne, i jeżeli Steve dołączy do niej w jej kwaterze, to pokaże mu, co ma na myśli. Rogers odmawia i decyduje się porozmawiać z Valkyrie, będąc pewnym, że ona wie coś więcej na temat Defenders, niż mówi.

Central Park. Black Panther, Ka-Zar, Shanna i ich tygrysy spędzają czas z dala od dziennikarzy, których zainteresowaniem są już zmęczeni. Nagle powietrze oziębia się, a po chwili pojawia się Bifröst, przez który przechodzą Loki i Enchantress prowadząc zastępy trollów, smoków i innych stworów z Asgardu.

Kwatera Iron Mana w Triskelionie. Tony wychodzi spod prysznica i dołącza do czekającej na niego w łóżku Carol, która przyniosła mu informacje na temat Defenders.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics New Ultimates #1 Ultimate Comics New Ultimates #1 Ultimate Comics New Ultimates #1 Ultimate Comics New Ultimates #1 Ultimate Comics New Ultimates #1 Ultimate Comics New Ultimates #1 Ultimate Comics New Ultimates #1 Ultimate Comics New Ultimates #1 Ultimate Comics New Ultimates #1 Ultimate Comics New Ultimates #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.