Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk » Incredible Hulk #608

Incredible Hulk #608

Postacie
Zapowiedź

Dawno temu, Hulk był jednym z założycieli Avengers, lecz szybko stał się dla nich jednym z najniebezpieczniejszych zagrożeń. Teraz, kiedy Intelligencia w końcu się ujawnia i wyniszcza największych herosów uniwersum Marvela, Banner prowadzi własną drużynę Mścicieli. Jednak czy można mu ufać bardziej, niż Hulkowi lata temu? No i w końcu poznamy wielkie plany Leadera oraz MODOKa, a także prawdziwe motywacje Skaara! Fall of the Hulks ma się już ku końcowi, ale wkrótce zaczynie World War Hulks!
Plus historia dodatkowa rzucająca nowe światło na debiut Red She-Hulk!

Cytat

Leader: "You see now, Banner? Everything... Absolutely everything... According to plan."

Streszczenie

Fort Bowland, Arizona. A-Bomb, Korg oraz Banner są już w podziemiach bazy wojskowej, którą przed chwilą zaatakowali, lecz po reszcie Avengerów, z którymi to robili, nie ma nigdzie śladu. Za to oprócz wojskowych ich przeciwnikami są także Red Ghost i dwie małpy z Super-Apes. Zatem baza ta rzeczywiście jest pod kontrolą Intelligencii. Banner w jednym z korytarzy odnalazł w końcu Betty. Chciał uratować swoją żonę i potraktował towarzyszącego jej Talbota impulsem elektromagnetycznym, myśląc, że to jakiś LMD. Jednak Betty nie chciała jego pomocy. Mówi, że słyszała o tym, jak Bruce uciekł na inną planetę i ożenił się tam z Caierą, jak z armią kosmitów zaatakował później Nowy Jork i jak teraz pomaga porwać najmądrzejszych bohaterów Marvela. Oczywiście to wszystko kłamliwe i poprzekręcane fakty, którymi ktoś musiał oszukać Betty, lecz Banner nie ma czasu, żeby się wytłumaczyć. Jego żona odpycha go porządnym podbródkowym, po czym pomaga Talbotowi, który okazał się być prawdziwym człowiekiem, a nie żadnym LMD, i razem uciekają. Bruce szybko rusza za nimi, pozostawiając za sobą swoich towarzyszy, z którymi zaatakował bazę.

Hellcarrier, siedziba główna Intelligencii. Leader obserwuje to wszystko na ekranach z przekazem z monitoringu i nie posiada się z radości. Aż towarzyszący mu członkowie Frightful Four zaczynają zachodzić w głowę, czy aby na pewno to wszystko nie było tylko dla tej jednej chwili, żeby Sterns mógł się nią nacieszyć. Wtedy Leader tłumaczy im, że przywrócenie Betty do życia było konieczne, bo kompletnie dezorientuje i wyklucza to Bannera. Wtedy nagle Hellcarrierem wstrząsa potężna eksplozja. To atakuje Banner i reszta jego towarzyszy (Namor, Skaar, Wolverine oraz Spider-Man). Sterns spojrzał z chwilowym niezrozumieniem na ekran, na którym wciąż widział Bannera goniącego za Betty. I po chwili wszystko było już jasne. To nie był Banner, tylko Cho używający holograficznego przebrania. Amadeus właśnie ujawniał Betty swoją prawdziwą tożsamość i próbował jej wytłumaczyć, co się dzieje. Lecz ta wciąż nie chciała niczego słuchać i dalej uciekała razem z Talbotem. Zaiste, Leader dał się nabrać i nie przewidział, że Banner nie da się tak łatwo wodzić za nos. Jednak według niego nic się nie stało, bo i tak jest już za późno, żeby powstrzymać plany Intelligencii. Hellcarrier właśnie zawisł nad Kapitolem w Waszyngtonie. A na jego pokładzie rozpoczyna się walka Frightful Four z Avengers Bannera.

Fort Bowland. Cho wciąż podąża za Betty i Talbotem, próbując cokolwiek wytłumaczyć tej pierwszej, niestety bezskutecznie. W końcu dochodzą oni do wielkiego, masywnego bunkra na najniższych poziomach bazy wojskowej. Talbot zamyka tam Betty, po czym wygraża się Amadeusowi, że jeszcze kiedyś go dopadnie i niespodziewanie znika w blasku teleportacji. A schron jest na tyle porządny, że Cho straci dużo czasu na jego otworzenie. Przy okazji Amadeus shakował tajne dane wojskowe i dowiedział się, że Talbot przez ten cały czas pracował dla wywiadu.

Hellcarrier. Trwa chaotyczna walka, w czasie której Lyra udając starcie odciąga na bok Bannera. Do miejsca, gdzie przetrzymywani byli porwani przez Intelligencię geniusze, nieprzytomni i podpięci do specjalnej maszyny wykorzystującej Liddleville Technology, która więzi ich w iluzji. Okazało się, że Bruce jest w zmowie ze swoją córką. Dla niepoznaki strzelił on do niej ze swojej broni na pradawną moc, tak, żeby przeleciała przez kilka pomieszczeń, i zabrał się za ratowanie geniuszy. Wszystko to widział Skaar, który się wściekł, że nic o tym nie wiedział.

Fort Bowland. Cho, próbując dostać się do schronu, odkrywał przy okazji kolejne tajemnice. W jednym ze specjalnych pomieszczeń czeka już oddział żołnierzy, których Intelligencia planuje przemienić w Hulki przy wykorzystaniu technologii Cathexis Ray. Potrzebują oni tylko jakiegoś potężnego źródła gamma energii. Jednak Banner uspokaja go, tym ma się zająć Red Hulk.

Hellcarrier. Skaar słysząc, że jego ojciec pracuje też z Rulkiem, wścieka się jeszcze bardziej. Nie podoba mu się, że nikt nie jest wtajemniczony w plany Bannera i że wykorzystuje on wszystkich naokoło w swojej grze. Bruce próbuje go uspokoić i tłumaczy, że to jedyny sposób, aby jego plan uratowania świata i żony zadziałał. I za to jest gotów poświęcić swoje przyjaźnie i szacunek innych bohaterów. Obiecuje też, że jeśli Skaar go nie zawiedzie w tej ostatniej godzinie próby i mu pomoże, to on da mu to, na co ten czeka. Uwolni drzemiącego w nim Worldbreakera, Zieloną Bliznę, i pozwoli mu skonfrontować się z synem.

Tymczasem do akcji brutalnie wkracza Red She-Hulk. Pomaga Frightful Four rozprawić się z Avengers Bannera, po czym rusza na Skaara. Tym razem jest świetnie przygotowana, a hulkowy syn nie ma z nią szans. Red She-Hulk szlachtuje go niemal na oczach Bannera. Jednak Bruce stara się nie dekoncentrować i uwolnić geniuszy z iluzji. Działa w pośpiechu i nerwowo. Aż w końcu przychodzi z ratunkiem synowi. Powala Red She-Hulk wystrzałami z broni na pradawną moc i ogłasza, że to już koniec. Że wszystko mu się udało. Za chwilę Cho powinien dotrzeć do Betty, geniusze się obudzą i przybędą posiłki z War Machinem oraz Photon na czele. Lada moment Intelligencia pojmie, że nie mają oni swojego źródła gamma mocy i ich plany zostaną obalone. Lecz wówczas cała aparatura Hellcarriera się uruchamia i wszystko zaczyna wypełniać czerwona energia. Zatem Red Hulk musiał zawieść i sam stał się źródłem mocy dla Intelligencii.

Czerwone promienie energii wystrzeliwują z Hellcarriera w każdą stronę i przemierzają świat za pomocą satelitów. Fort Bowland został naświetlony. Powstała tam liczna armia Hulków. Amadeus Cho też się zmutował. Druga armia Hulków maszerowała już na Kapitol. Banner nie chciał w to wszystko uwierzyć. Przegrał. Czerwone promienie energii przebiegały korytarzami Hellcarriera, niszcząc i mutując wszystko na swej drodze. Jeden z wybuchów, które zaczęły targać tym statkiem powietrznym, wyrzucił Skaara na zewnątrz. Banner pozostał sam. A naprzeciw niego stanęli toczący pianę ze wściekłości, zmutowani w Hulki Avengers.

Jeden rok w przyszłość. Mały domek na zacisznych przedmieściach. Banner zrywa się w nocy z łóżka, zlany potem. Znowu miał złe sny związane z powyżej opisywaną akcją. Wówczas leżąca obok, obudzona Betty go uspokaja. Ostatecznie przecież wszystko dobrze się skończyło i dzięki Bruce'owi znowu mogą być oni razem i cieszyć się spokojem. Obydwoje się przytulają i kładą z powrotem do łóżka. Wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Lecz to wszystko to tylko iluzja. Tak naprawdę nieprzytomny Banner leży podpięty do tej samej maszyny, która więziła w iluzji pozostałych geniuszy złapanych przez Intelligencię. A nad nim stoją Leader, MODOK oraz Red She-Hulk i złowieszczo się śmieją.


"Big, Red, And Deadly!"

Postacie:
 * MODOK, Leader, Samson, Red She-Hulk
 * Domino, Elektra

Red She-Hulk zaatakowała z furią Domino oraz Elektrę. Lecz te uniknęły jej niechlujnego ataku i w odpowiedzi uderzyły w czerwoną olbrzymkę odpowiednio kilkoma postrzałami i shurikenami. Red She-Hulk nawet tego nie unikała. Nie robiło to na niej żadnego wrażenia, za to jej kostium został kompletnie zniszczony. Wtedy roznegliżowana czerwona olbrzymka się wściekła. Wcześniej się tylko bawiła ze swoimi przeciwniczkami, ale teraz ma ochotę je zmiażdżyć. Szybko dopadła Domino i jednym, sprawnym ruchem obdarła ją z jej czarnego, lateksowego kombinezonu, aby i ona poczuła, jak to jest paradować na golasa. Moment ten wykorzystała Elektra i swoim sztyletem dziabnęła Red She-Hulk w kręgosłup. Po czym złapała Domino i obydwie uciekły jak najszybciej i jak najdalej, nie bacząc na to, że jedna z nich jest całkiem goła. Czerwona olbrzymka nie mogła ruszyć w pogoń, sai wbite między kręgami paraliżowało jej ruchy. Wtedy na scenę wkroczył Samson, który obserwował wszystko z ukrycia. Wyciągnął jej sztylet z kręgosłupa i poradził, aby przebrała się w kombinezon Domino, poszła po Rulka i przyprowadziła go do kanałów, przed jego oblicze.

Po wszystkim Leader oraz MODOK oglądali nagrania z tej akcji i analizowali. Czerwona olbrzymka nie popisała się, jest niestabilna emocjonalnie, ale dzięki niej nie muszą obawiać się Bannera i Rulka. Przynajmniej tak myślą, a nawet są tego pewni.
 

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Incredible Hulk #608 Incredible Hulk #608 Incredible Hulk #608 Incredible Hulk #608

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.