Avalon » Serie komiksowe » Fall Of The Hulks: Red Hulk » Fall Of The Hulks: Red Hulk #3

Fall Of The Hulks: Red Hulk #3

Fall Of The Hulks: Red Hulk #3

"How I Stopped Worrying And Learned To Love The A-Bomb"

Postacie
Zapowiedź

Czas na A-Bomba! Rick Jones, dawny pomocnik Hulka i Kapitana Ameryki, stał się potężnym, niebieskoskórym olbrzymem, który opanował techniki kamuflażu jak nikt inny. Teraz będzie musiał wykorzystać cały ten swój nowy potencjał, aby przeżyć to, co zgotował mu MODOK.

Cytat

Red Hulk (do Bannera): "You sure you're the smartest man on the planet?"

Streszczenie

A-Bomb znienacka rzuca się na Rulka, używając krótkich słów i mówiąc o sobie w trzeciej osobie, Czerwony domyśla się więc, że umysł potwora wrócił do swego pierwotnego stanu i funkcji – chronienia Leadera i MODOKa przed nim. Gdy kontratakuje, wspominając o tym, jak szybko udało im się go zmienić w potwora, Rickowi przypominają się wydarzenia z ataku Hulka na Nowy Jork, gdy Jones został prawie zabity przez Mieka [patrz World War Hulk #5 – przyp. S_O]. Został on potem przetransportowany przez medyków S.H.I.E.L.D., którzy okazali się jednak agentami AIM pracującymi dla Leadera i MODOKa. Szaleni geniusze byli zadowoleni, że w ich ręce wpadł ktoś, kto był wystawiony na pierwotny wybuch gamma, zastanawiali się jednak, skąd wziąć DNA Emila Blonsky'ego.

W teraźniejszości A-Bomb wymawia to nazwisko, Red Hulk przypomina więc, że należało ono do oryginalnego Abominationa, którego materiał genetyczny miał zdobyć Red. A że Emil nie chciał współpracować, Czerwony był zmuszony go zabić. To wywołuje u Ricka kolejne wspomnienia - gdy MODOK podczas eksperymentów zasugerował dodanie zdolności kamuflażu, które uzyskali w jednym z innych doświadczeń, czy gdy po zakończonej przemianie Rick został uwolniony przez zmienioną w Harpy Marlo. To z kolei przypomina Jonesowi o tym, jak krótko po ucieczce zobaczył Hulka pokonującego swój czerwony odpowiednik [patrz Hulk vol. 2 #6 – przyp. S_O]. Rulk przyznaje, że dał się przechytrzyć, ale wspomina też o tym, co po tej bitwie wydarzyło się z Rickiem – został obezwładniony przez Samsona, który zaciągnął go z powrotem do laboratorium Intelligencii i razem z przywódcami tej organizacji zdecydował, że zwykły, sterowany przez Id stwór nie da się kontrolować. Dlatego też postanowili przywrócić kontrolę Rickowi, za pomocą hipnozy uwarunkowali go jednak tak, by po natknięciu się na odpowiedni czynnik zabił Bruce'a Bannera. Dowiedziawszy się wszystkiego, co chciał wiedzieć, Jones dziękuje Redowi za walkę i wykorzystując swoje umiejętności znika, zostawiając wściekłego Rulka samego.

W Jaskini Hulka Rick przekazuje Bannerowi wszystko, czego się dowiedział. Bruce przeprasza, że wysłał przyjaciela na tak ryzykowną misję, ale A-Bomb każe mu się nie przejmować stwierdzając, że podoba mu się jego nowa forma i zawsze miło korzystać z możliwości, które daje. Banner odpiera jednak, że Intelligencia mogła go zaprogramować tak, żeby lubił formę A-Bomba i dlatego nie wraca do swojej ludzkiej postaci.

Jakiś czas później. Rulk ląduje przed Jaskinią i zaczyna okładać czekającego na niego Ricka, pewien, że razem z Brucem chcą go oszukać. Zostaje jednak powalony przez noszącego nową wersję zbroi Redeemer Bannera, a A-Bomb, przytrzymując wściekłego goliata, wyjaśnia, że pancerz nie został przygotowany z myślą o Czerwonym, ale o nim.

Red Hulk dowiaduje się, że Samson ukrył sugestię w umyśle Ricka i pyta, jak Banner zamierza ją zneutralizować, ten więc wyjaśnia, że najlepszą metodą będzie pozwolenie na wykonanie rozkazu – jeśli Rick uświadomi sobie, co się dzieje, odzyska kontrolę i nie będą musieli się już martwić hipnozą. Problemem jest znalezienie odpowiedniego czynnika, który wywoła zakładaną przez Intelligencię reakcję – według Bruce'a słowo lub fraza odpadają, bo pozostawiałyby zbyt wiele przypadkowi, dlatego podejrzewa, że kluczem jest pewna sytuacja. Następnie staje przed Rulkiem i każe mu zmiażdżyć swoją głowę. Gdy Czerwony przystępuje do dzieła, Banner zaczyna prosić A-Bomba o pomoc, ale ten rzuca się na niego, gotowy go zabić. Unikając ciosów, Bruce próbuje przemówić do przyjaciela przypominając, że jest on bohaterem, który bez strachu stanął przed Hulkiem i próbował go przekonać do zaprzestania ataku na Nowy Jork [patrz World War Hulk #2 – przyp. S_O]. Gdy to nie pomaga, naukowiec zauważa, że dla Ricka zawsze na pierwszym miejscu stało życie przyjaciół – przypomina śmierć Marlo, jego ukochanej, gdy był gotów na pakt z Leaderem, by ją uratować [patrz Incredible Hulk vol. 2 #400 – przyp. S_O] czy śmierć Mar-Vella, z którym chłopak dzielił niegdyś ciało. To jednak też nie daje efektu, a gdy wściekły i zdeterminowany A-Bomb uwalnia się z chwytu Redeemera, urywając zbroi ręce. Gdy niebieski potwór zaczyna rozrywać pancerz, Bruce przypomina mu jeszcze o tym, że przyczynił się do powstania Avengers i że był pomocnikiem Captaina America, jednak nic nie przemawia do Jonesa. Wyciągnięty w końcu z pancerza, Bruce zaczyna uciekać do swojej kryjówki stwierdzając, że Samson po prostu przekierował złość Ricka, by zmusić go do zabicia swojego przyjaciela, a on w końcu zrozumiał, skąd owa złość się bierze. Cały czas biegnąć wyjaśnia, że jest ona wywoływana przez wyrzuty sumienia, które Rick czuł od czasu pierwszego spotkania z Bannerem na poligonie testowym gamma-bomby [patrz legendarny Incredible Hulk #1 – przyp. S_O]. Mimo, że był tylko dzieciakiem, który założył się z kumplami i nie mógł wiedzieć, w jakim niebezpieczeństwie się znajdzie, przez cały ten czas podświadomie obwiniał się za to, co przydarzyło się Bruce'owi. Dlatego też teraz, gdy role się odwróciły, nie chce wracać do ludzkiej formy – myśli, że na to zasłużył. W końcu trafiając na ślepy zaułek, Banner stwierdza, że mu wybacza, bo to nie była jego wina i powtarza to jeszcze raz, gdy wściekły A-Bomb go podnosi. Niespodziewanie jednak, Rick przytula swojego przyjaciela, przepraszając, że znowu prawie go zabił. Bruce uspokaja go stwierdzając, że jest wręcz przeciwnie – przełamując hipnotyczną kontrolę Samsona pozbawił Intelligencię jednego z ich asów w rękawie i tym samym uratował go. A teraz nadeszła kolej, żeby odpowiedzieć na atak.
 

Autor: S_O

Galeria numeru

Fall Of The Hulks: Red Hulk #3 Fall Of The Hulks: Red Hulk #3 Fall Of The Hulks: Red Hulk #3 Fall Of The Hulks: Red Hulk #3 Fall Of The Hulks: Red Hulk #3 Fall Of The Hulks: Red Hulk #3 Fall Of The Hulks: Red Hulk #3 Fall Of The Hulks: Red Hulk #3 Fall Of The Hulks: Red Hulk #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.