Avalon » Serie komiksowe » PunisherMax » PunisherMax #5

PunisherMax #5

PunisherMax #5

"Kingpin" - Part 5

Postacie
Zapowiedź

Bądź świadkiem powstania Kingpina. Zobacz Franka Castle w jego najbardziej zdesperowanym i brutalnym momencie. Pierwsza historia w serii PunisherMax ma tu swoją konkluzję wraz ze śmiercią, morderstwem i jeszcze większą liczbą trupów.

Streszczenie

Fisk w zakrwawionym garniturze i z pistoletem w ręku wbiega do pokoju hotelowego. Szuka swojej żony. Chce szybko zabrać swoją rodzinę i uciekać. Rigoletto nie było w jego gabinecie i prawdopodobnie na nich poluje. Vanessa woła go z drugiego pokoju. Kiedy Fisk tam wchodzi, widzi Dona i dwójkę jego ludzi trzymających jego rodzinę. Rigoletto trzyma Richarda i przystawia mu nuż do gardła. Vanessa jest przykuta kajdankami do łóżka. Gangster żąda, aby Kingpin puścił broń albo on poderżnie gardło dzieciakowi. Żona prosi go ze łzami w oczach, aby ratował ich dziecko. Wilson wspomina, że to on pragnął dziecka. To dla niego robi wszystko, to syn daje mu siłę.

Frank z trudem doczłapał się do jednej ze swoich kryjówek. Z trudem połamanymi palcami wpisał kod na klawiaturze. Mennonite jedzie za nim swoim wozem podążając za śladem krwi. Widzi otwarty garaż i wprowadza tam swój zaprzęg. Punisher siedzi ukryty za kartonami. Kiedy przeciwnik się zbliża, odpala minę. Niestety, większą część wybuchu przyjmują na siebie konie, a morderca tylko stracił przytomność. Po chwili podnosi się i staje naprzeciwko Castle'a. Rzuca się na przeciwnika i razem spadają po schodach do piwnicy. Tam Mennonite utrzymuje przewagę i dusi bohatera.

W hotelu ciągle trwa patowa sytuacja. Fiskiem targają sprzeczne uczucia. Wie, że rozpieszczał syna. Chciał dać mu więcej, niż sam dostał od swojego ojca. Zawsze wiedział, że oddał by życie za Richarda. Ostatecznie przeprasza syna i strzela do goryli mafiosa. Rigoletto podrzyna gardło dzieciakowi.

W piwnicy ciągła trwa walka. Frank używa ukrytego w rękawie ostrza, ale purytanin wyrywa je i łamie palce przeciwnikowi. Przewraca przeciwnika na brzuch i zaczyna tłuc jego głową o podłogę. Kiedy Castle traci przytomność, Mennonite chce skończyć zabawę. Chce użyć jednej z borni z kryjówki do wykończenie przeciwnika. Kiedy sięga po karabin na stojaku zostaje porażony prądem. Punisher chce mieć pewność, że nikt nie dobierze się do jego broni. Zabójca leży nieprzytomny na ziemi, a Frank z trudem wstaje. Musi załatwić kolesia, zanim ten odzyska przytomność. Będzie to ciężkie z takimi obrażeniami. Na biurku obok przeciwnika jest biurko z sejfem. Punisher naciera całym ciałem na pancerną skrzynkę, która spada na Mennonite'a i miażdży mu głowę.

W hotelu Fisk ostatecznie zabija wszystkich przeciwników. Wciąż przykuta Vanessa próbuje dosięgnąć do ciała syna, licząc, że ten jeszcze żyje. Wilson pociesza ją, że będą mieli kolejne dzieci.

Na purytańskiej farmie dwójka synów czuwa przy łóżku chorej matki. Pocieszają się, że ojciec niedługo wróci i im pomoże. Tymczasem Mennonite leży martwy z sejfem zamiast głowy. Z sejfu wysypały się pieniądze i zdjęcia rodziny Franka. Castle, tracąc przytomność, przypomina sobie, że dwa tygodnie temu były urodziny jego syna, a on o tym nie pamiętał.

Dwa tygodnie później Fisk siedzi w swoim gabinecie i patrzy, jak na tarasie jego żona topi smutki w alkoholu. Osiągnął to, co planował. Stał się prawdziwym Kingpinem. Zawsze sobie wmawiał, że wszystko, co robił, robił to dla syna. Teraz wie, że robił to dla siebie samego. Jest z tego powodu szczęśliwy. Prosi sekretarkę, aby przełożyła wszystkie dzisiejsze sprawy na inne terminy. Ta jednak odpiera, że jeden petent nie daje się odprawić. Ten nieproszony gość twierdzi, że przybył się spotkać z Don Rigoletto. Miał być jego cudotwórcą. Mówi, że nazywa się Bullseye.

Autor: Spell

Galeria numeru

PunisherMax #5 PunisherMax #5 PunisherMax #5 PunisherMax #5 PunisherMax #5 PunisherMax #5 PunisherMax #5 PunisherMax #5 PunisherMax #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.