Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 3 » Incredible Hulk vol. 3 #14

Incredible Hulk vol. 3 #14

Incredible Hulk vol. 3 #14

"The Dogs Of War" - part 1

Postacie
Cytat

generał Ryker: "Send in the dogs."

Streszczenie

Bruce Banner przybywa na cmentarzu, gdzie spoczęła jego ukochana Betty. Pragnie się z nią pożegnać, bowiem zamierza na pewien czas wyjechać. W zasadzie sam nie wie, czy będzie mu dane wrócić. Bardzo by sobie tego życzył, jednak ostatnie wydarzenia zmuszają go do podjęcia radykalnych kroków. Zwierza się, że zawarł umowę z trzema wersjami Hulka, dzięki której będą oni mogli co pewien czas przejmować nad nim kontrolę. Sam Bruce nie ma zielonego pojęcia, jak miałoby to funkcjonować. Zapewne za swego rodzaju "uruchomienie" konkretnej inkarnacji Hulka odpowiadać będą jak zwykle niestabilne emocje. Usprawiedliwia także obecność na cmentarzu Angeli. Przeprasza Betty za to, że przyjechała z nim, ale w chwili obecnej tylko ona jest w stanie mu pomagać, a on bardzo tego potrzebuje. Na odchodne Bruce wyraża głęboki żal z tego, że Betty już nie ma. Tak bardzo za nią tęskni...

W zupełnie innym miejscu niejaki generał Ryker oddaje się rozważaniom nad politycznymi zabójstwami, ich istotą i tym, jak zmieniają bieg historii, gdy nagle przerywa mu jeden z jego współpracowników. Przynosi wiadomość o wpadnięciu na trop Hulka. Póki co informacje są niepewne i niepotwierdzone, ale armia znów zaczyna deptać Bannerowi po piętach.

Bruce, w pożyczonym od Angeli samochodzie, przemierza kolejne kilometry trasy, bez większego pomysłu czy celu. Po prostu jedzie przed siebie, aby być jak najdalej od bolesnych wspomnień o minionej miłości do Betty. Niestety, tragiczna przeszłość ciągle wraca. Nie wróży to najlepiej, gdyż rozchwiany emocjonalnie Bruce jest tykającą bomba zegarową. Kwestią czasu jest pojawienie się któregoś z Hulków.

Załamany Bruce staje na poboczu i nie mogąc wytrzymać ciśnienia poddaje się i przeobraża w dzikiego Hulka. Nie pozostaje mu nic innego, jak tylko krzyczeć. Nagłą eksplozję gamma mocy natychmiast wychwytują radary i czujniki Rykera, który rozkazuje spuścić ze smyczy psy! Wszystko zostaje przyszykowane w mgnieniu oka. Nad wskazany teren nadlatują wojskowe śmigłowce, całe miejsce zostaje odgrodzone, a ludziom wciska się bajeczkę o płonącym lesie. Na koniec przybywają psy. Walkę czas zacząć.

Pierwsze do boju zostają rzucone helikoptery, które stanowią jedynie przedsmak nadchodzących, a raczej nadbiegających kłopotów. W tej samej chwili psy zostają poddane promieniowaniu gamma i ulegają mutacji w krwiożercze i złaknione zielonego mięsa bestie. Ich cel może być tylko jeden i jest nim Hulk. Rozpoczyna się taniec śmierci z udziałem genetycznych wynaturzeń. Wściekły Hulk radzi sobie całkiem dobrze i niweczy plany wojskowych. Jednak w ferworze walki pomiędzy Hulkiem a psami znajduje się jeden z żołnierzy. Bezwzględność bijąca z przekrwionych oczu psów każe sądzić, ze kolejnym celem będzie niewinny żołnierz. Hulk orientuje się w całej sytuacji i rzuca się na pomoc bezbronnemu człowiekowi. W centrali Ryker słyszy jedynie krzyki, po czym głośniki milkną.

Jeszcze tego samego dnia ktoś dobija się do drzwi doktor Lipscombe. Nieco podenerwowana Angela otwiera nachalnemu przybyszowi, którym okazuje się być Bruce Banner. Wycieńczony i w poszarpanych spodniach przeprasza Angelę za kłopoty i utratę samochodu.

Autor: Buck10

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 3 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.