Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 3 » Incredible Hulk vol. 3 #13

Incredible Hulk vol. 3 #13

Incredible Hulk vol. 3 #13

"Snake Eyes" - part 2

Postacie
Cytat

Devil Hulk w podświadomości Bannera: "I will get out, my darling... You mark my words. You've given me hope now... I'm going to scratch and claw and fight my way to the surface. I'm going to wrench myself out of the hole you dug me, and burst to the surface like a drowning man. And when I do, I'll take the world that's rejected us... And I'll leave nothing intact that you hold dear. Do you hear my? Sooner or later, that self-loathing of yours is going to open the gate for me. You need me...!"

Streszczenie

Podświadomość Bannera. Majestatycznej wielkości i odrażający Guilt Hulk stoi przed Brucem i ani myśli wykonać pierwszy krok. Banner, targany sprzecznymi emocjami i podupadły na zdrowiu, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Choć raz pragnie coś rozpocząć i zakończyć, jednak tym razem ma nadzieję wygrać. Stawka jest szalenie wysoka, bowiem w grę wchodzi jego człowieczeństwo. To, kto nad kim zapanuje - on nad bestią, czy może bestia nad nim. Bruce zawiera układ z obydwoma swoimi wcieleniami, Joe Fixitem oraz Professorem. Uwalnia ich i obiecuje w przyszłości samowolnie oddawać kontrolę nad swoim ciałem, ale oni słuchają się jego teraz. Niespodziewani sprzymierzeńcy ruszają do boju.

W międzyczasie Angela Lipscombe czuwa nad badaniami i przeprowadza swoje własne analizy. Widząc męczarnie Bruce'a dochodzi do wniosku, że starł się on w swojej psychice z głęboko ukrywaną traumą. Jej diagnoza brzmi - Bruce Banner musi poradzić sobie z tym sam.

Szarżujący Joe w mgnieniu oka zostaje powalony przez Guilt Hulka. Bruce uświadamia sobie, że to nie jest prawdziwe. To jedynie wytwór jego imaginacji, wewnętrzna walka różnych osobowości. Bitwa rozpoczyna się na nowo, gdy Professor i Joe Fixit nacierają na swojego rywala. W tym czasie Bruce obserwuje całe zajście i zaczyna się zastanawiać nad sensem wszystkiego, czego dotychczas doświadczył, zarówno jako człowiek, jak i jako Hulk. Widzi dziesiątki, setki, tysiące wersji Hulków, którzy od zawsze tkwili w nim samym, będąc odbiciami jego najprzeróżniejszych myśli i emocji. Wtem z zakamarków ciemności wyłania się straszliwa, żółtawa kreatura, oznajmiająca, że zdecydowanie za długo czekała na Bruce'a. Rozpoczyna się słowna potyczka, która z czasem zamienia się w kolejny pojedynek o osobowość i człowieczeństwo. Tym razem stawka jest jednak o wiele poważniejsza. Łuskowaty potwór o wężowych oczach skrywający się w otchłani umysłu Bannera to Devil Hulk. Najobrzydliwsze i najbardziej amoralne aspekty psychiki Bruce'a. On też pragnie przejąć kontrolę nad ciałem Bannera. Ten jednak, widząc zło tkwiące w tej postaci, z całą stanowczością przeciwstawia się nowemu wrogowi.

Devil Hulk uderza w najsłabszy punkt Bruce'a - najbliższych. Wylicza jego porażki, w tym śmierć matki z rąk ojca oraz zgon najukochańszej Betty. Wzywa Bannera, aby ten mu się poddał. Zapowiada, że i tak wydostanie się za pomocą szponów i przemocy. A gdy już to uczyni, ukarze świat za to, co mu zrobił. Zdezorientowany Bruce decyduje się uciec. W międzyczasie Guilt Hulk bez większego problemu radzi sobie ze swoimi dwoma adwersarzami. Bruce oznajmia, że nie wie, co ma robić, gdy wtem zauważa dzikiego Hulka. Zielony siłacz nie ma zamiaru pomagać słabemu człowiekowi. Jednak Bruce uświadamia sobie wreszcie, jak bardzo przez te wszystkie lata potrzebował akceptacji. Od dziecka cierpiał na samotność, rodzice nie byli w stanie odpowiednio się nim zaopiekować. W ciągłej pogoni za marzeniami nie dostrzegali swego największego skarbu. Bruce jednocześnie nienawidził ich za to, ale i potrzebował ich bliskości, ciepła, akceptacji. Zrezygnowany staje zatem przed Hulkiem i wyszeptuje, że go potrzebuje. Zielony olbrzym, jakby tylko czekając na te słowa, rusza wściekle na Guilt Hulka. W trakcie, gdy oba stwory toczą tytaniczny bój, Bruce uświadamia sobie, że wreszcie zaakceptował dziecko tkwiące w nim przez te wszystkie lata. Hulk w międzyczasie, z pomocą Joe i Professora, w bezpardonowy, brutalny i prymitywny sposób unicestwia Guilt Hulka. A Bruce wreszcie odrywa się od tej żałosnej części siebie.

Nazajutrz Bruce Banner nie ma najmniejszego zamiaru spowiadać się Angeli z tego, co przeżył. Uświadamia ją jedynie, że zawarł pakt z Hulkami, na mocy którego będą oni w stanie przejąć nad nim kontrolę. Teraz wszystko może się zdarzyć.
 

Autor: Buck10

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 3 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.