Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 3 » Incredible Hulk vol. 3 #12

Incredible Hulk vol. 3 #12

Incredible Hulk vol. 3 #12

"Snake Eyes" - part 1

Postacie
Cytat

Angela: "What is it? What's happened?"
Bruce: "I'm dying."

Streszczenie

[Uwaga: Jest to kontynuacja serii Hulk. Do tytułu przywrócono przedrostek Incredible, ale zachowano nową numerację. I w ten oto sposób otrzymaliśmy trzeci volume przygód Niewiarygodnego Hulka. - BB]

W ulewny wieczór Banner podróżuje autobusem w samotności. Zasmucony i zatroskany Bruce oddaje się rozważaniom na temat swojego dotychczasowego życia. Wnioski wypływające z tego nie napawają optymizmem. Życie w ostatnich tygodniach nie rozpieszcza Bannera. Ciągłe porażki wpędzają go jedynie w depresyjny stan. Nie ma co liczyć na pomoc najbliższych, w szczególności Betty. Przecież ona nie żyje. A wszystko zaczęło się kilkadziesiąt dni wcześniej. Wydawać by się mogło, że są to jedynie początki grypy, ale Bruce jest zbyt inteligentny, aby nie pojąć, że to nie to. Sprawy okazały się być zdecydowanie bardziej skompilowane.

Nagle Bruce poczuł przemożną chęć opuszczenia klaustrofobicznego autobusu i wydostania się na świeże powietrze. Mijając kolejne domy wmawiał sobie, że nie może się bać, nie teraz. Oczami wyobraźni przywoływał kolejne okresy swojego życia. Począwszy od dzieciństwa, poprzez wypadek w laboratorium, na powstaniu nieokiełznanego Hulka kończąc. Wraz z narodzinami zielonego potwora skrywany dotychczas żal, ból oraz wściekłość odnajdywała swoje ujście. Przemieniając się w Hulka, Bruce eksplodował emocjonalnie, niczym nieujarzmiona siła. Banner zdawał sobie sprawę, że jest tykającą bombą, która w każdej chwili może wybuchnąć. Potrzebował pomocy, dlatego skierował się do dobrze znanej sobie osoby - Angeli Lipscombe.

Przywitanie nie było zbyt przyjemne, ponieważ Bruce został zwyczajnie spoliczkowany. Przez moment wydawać by się mogło, że nie zapanuje nad sobą i uwolni Hulka. Tak się jednak, na szczęście dla wszystkich, nie stało. Angela wydaje się być zdziwiona niezapowiedzianą wizytą. Domyśla się, że Bruce musi mieć jakiś poważny problem i ku swojemu zdziwieniu dowiaduje się, że Bruce nie miał po prostu gdzie się udać. Wściekła Angela nie ma najmniejszej ochoty pomagać Bannerowi, zwłaszcza po tym, co jej zrobił. Wszystko się zmienia w momencie, gdy Bruce oznajmia jej, że umiera.

Angela z niedowierzaniem przyjęła, że Bruce choruje na niezwykle rzadką chorobę [ALS - nieuleczalny, postępowy zanik mięśni i zwyrodnienie neuronów ruchowych, lepiej znane jako choroba Lou Gehriga - BB]. Banner przyszedł specjalnie po to, aby móc zasięgnąć drugiej opinii specjalisty. Być może w grę wchodzi zupełnie inne schorzenie. Przy okazji spotkanie z Angelą sprawiło, że Bruce przypomniał sobie te miłe chwile (wspólne studiowanie, pierwszy pocałunek, zauroczenie), oraz te gorsze dni (nagłe i tajemnicze zniknięcie Bruce'a). Niecodzienne spotkanie stało się okazją do wyjaśnienia pewnych zaszłości, a także wymiany poglądów. Oboje dowiedzieli się o sobie czegoś nowego.

Angela zdecydowała się pomóc swojemu dawnemu przyjacielowi. W międzyczasie do Bruce'a dotarła smutna prawda, że nie jest już młodzieniaszkiem, który nie obawia się niczego i nikogo. Obecnie stał się schorowanym geniuszem bez perspektyw na wyleczenie. Bliżej mu do tragicznego końca niż nowego początku. Badania Angeli niestety potwierdziły, że Banner jest nieuleczalnie chory. Jednak w rozmowie z nią Bruce stwierdził coś bardzo enigmatycznego. Otóż wyjaśnił swojej dawnej miłości, że on nie umrze, gdyż Hulk mu na to nie pozwoli. Bruce postanawia zatem opuścić Angelę dla jej własnego dobra. Najprzeróżniejsze emocje (pozytywne i negatywne) pulsują w nim i w każdej chwili mogą eksplodować niczym rozgrzany wulkan. Hulk to zagrożenie dla wszystkich, zatem misją Bannera jest utrzymanie go w ukryciu. Z każdym dniem wydaje się to być coraz trudniejsze.

Mimo czyhających niebezpieczeństw, Angeli udało się namówić Bruce'a, aby ten pozostał. Jej zdaniem to szerszy problem, mający podłoże w psychice. Pragnie zatem pomóc Bannerowi zrozumieć samego siebie i ujarzmić Hulka. Według niej jest to jedynie manifestacja psychiki Bannera, od dawna skrywane przeżycia, które znajdują swoje ujście w porywistym potworze.

W śnie Banner przemienia się w krwiożerczą wersję Hulka, która pragnie jedynie krzywdzić innych. Zasmucony i wyraźnie wystraszony Bruce po raz kolejny chce opuścić Angelę, ale mimo to ufa jej i postanawia zostać.

Następnego dnia Angela przeprowadza badania na Bannerze. W trakcie jednego z nich specjalna maszyna pozwala nam zajrzeć do skomplikowanego umysłu Bruce'a Bannera. Tam spotyka on zielonego Hulka, którego stara się okiełznać, jednak ten ucieka. Później Bruce natrafia na Professora oraz szarego Hulka, vel Joe Fixita. Joe uświadamia Bannerowi, że spuścił ze smyczy prawdziwą bestię, która rośnie w siłę, ilekroć Bruce pomyśli o zmarłej żonie, swoich słabościach czy porażkach. Namawia zszokowanego Bruce'a, aby ten oddał mu kontrolę nad ciałem, bowiem tylko jego pomoc może się na coś zdać. Banner ani myśli korzystać z jego usług, woli pertraktować z Professorem. Niestety jest już za późno, gdyż ku przerażeniu wszystkich na scenę wkroczyła emanacja tego, co najgorsze w Bannerze, a mianowicie zielone monstrum pałające niezmierną nienawiścią i napędzane uczuciami rozpaczy i poczucia winy, tak zwany Guilt Hulk.
 

Autor: Buck10

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 3 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.