Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #83

Ultimate Spider-Man #83

Ultimate Spider-Man #83

"Warriors" - part 5

Postacie
Cytat

Hammerhead (po tym, jak Elektra, Moon Knight, Shang-Chi, Iron Fist, Spider-Man i Black Cat po kolei wpadli do jego domu): "Oh, come on!! You guys never did this to Wilson Fisk!!"

Streszczenie

Japońska dzielnica. Miejscowi gangsterzy zbierają się na spotkanie z Hammerheadem, na którego stronę chcą przejść, zrywając współpracę z Kingpinem. Na miejscu pojawia się Elektra, która mówi, że ma wiadomość dla wszystkich, którzy myślą o zdradzeniu Fiska i będą to trupy wszystkich tu obecnych.

Gdzie indziej. Marc Spector prowadzi zebranie swoich pracowników, ale bardziej zajęty jest dialogiem, który prowadzą jego osobowości w jego umyśle. Spector pyta się Granta, co powinni zrobić ze Spider-Manem. Steven uważa, że Parker nie jest istotny, nawet jeżeli go pokonał w walce, i ich celem powinien być Kingpin. Jednak z powodu śledztwa FBI trudno jest obecnie znaleźć dowody jego działalności, więc obaj decydują, że najpierw zajmą się Hammerheadem, ponieważ łatwiej się będzie do niego dobrać i lepiej nie czekać, aż jego organizacja stanie się silniejsza. Spector wciąż uważa, że potem powinni skierować swoją uwagę na Spider-Mana, ale Grant przekonuje go, że to tylko niegroźny dzieciak. Rudowłosa dziewczynka stwierdza, że muszą zakończyć dyskusję , ponieważ czas zacząć działać, co pokazuje pojawienie się Moon Knighta. W świecie rzeczywistym Marc kończy zebranie przed czasem, czeka, aż pracownicy wyjdą z gabinetu, a następnie otwiera szafę, w której znajduje się jego kostium i sprzęt.

Posterunek policji na Brooklynie. Kapitan De Wolfe próbuje zmusić Oxa do współpracy i dowiedzieć się, gdzie może znaleźć Hammerheada. Sanchez nie chce nic mówić, ponieważ gangster będzie wiedział, że to on sypnął. Jeanne straszy go, że odda go w ręce FBI, a potem trafi do na Wyspę Rykera, gdzie wszyscy będą uważali go za zdrajcę, który porzucił Kingpina i przeszedł na stronę Hammerheada.

Midtown High. Peter Parker siedzi na stołówce marząc o Black Cat, kiedy pochodzi do niego Mary Jane i pyta, dlaczego nie mogą być nawet przyjaciółmi i siedzieć razem przy stole przy obiedzie. Chłopak odpowiada, że wciąż są przyjaciółmi. Dziewczyna przysiada się do niego, mówi, że ostatnio częściej jest Spider-Manem niż Peterem i pyta się, kiedy będą mogli wrócić do siebie. Parker stwierdza, że przecież Mary Jane wie, dlaczego z nią zerwał, i nic się w tej kwestii nie zmieniło i dlatego też stara się jej unikać, aby nie musieć o tym rozmawiać. Ona przyznaje mu rację, ale przecież kochają się i to jest ważniejsze od potencjalnego niebezpieczeństwa. Dziewczyna mówi mu, że zaczął się odgradzać nie tylko od niej, ale i od reszty przyjaciół, a nie powinien tego robić. Peter odchodzi, a Liz Allen mówi przyjaciółce, iż mówiła jej, że ta rozmowa to był zły pomysł.

Rosyjska dzielnica. Iron Fist i Shang-Chi obijają miejscowych gangsterów i w końcu uzyskują od nich adres Hammerheada.

Spider-Man dociera pod adres wskazany mu przez Kingpina [Ultimate Spider-Man #80], ale ciągle ma wątpliwości, czy powinien wyświadczyć Fiskowi przysługę. Po chwili dołącza do niego Black Cat, która prosi go, aby nie mieszał się w tą sprawę, pozwolił Hammerheadowi wyeliminować Kingpina i dopiero potem się nim zajął. Peter uważa, że nie może tego zrobić. Nagle rozlegają się strzały i oboje wpadają do środka. Tam, oprócz Hammerheada, Enforcerów i innych ludzi gangstera znajdują się już Elektra, Moon Knight, Shang-Chi i Iron Fist. Parker rozgląda się po pomieszczeniu i nie wie, kto jest jego sprzymierzeńcem, a kto wrogiem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #83

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.