Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #78

Ultimate Spider-Man #78

Postacie
Cytat

różne osoby: "What is so special about Peter Parker?"
Mary Jane: "Everything."

Streszczenie

Midtown High. Mary Jane siedzi w toalecie i płacze. Liz Allen przychodzi do niej, dziwi się, że tak przeżywa zerwanie z Peterem, i mówi jej, że ominęła już dwie lekcje i zostanie za to ukarana. Później w klasie Watson i Parker siedzą obok siebie i chłopak nie może tego wytrzymać. W końcu więc wstaje i wychodzi, a kiedy nauczyciel próbuje go zatrzymać, Peter mówi, że w zasadzie sam mógłby uczyć tego przedmiotu, co wzbudza śmiech wśród uczniów. Liz oznajmia Mary Jane, że resztę dnia spędzą razem.

Centrum handlowe. Liz opowiada coś przyjaciółce, ale Mary Jane wcale jej nie słucha i wreszcie mówi, że idzie do domu. Allen pyta się, co jest wyjątkowego w Peterze. Watson nie odpowiada, ponieważ do dziewczyn podchodzi Flash, który dziwi się, że Parker rzucił kogoś takiego jak Mary Jane. Kiedy one chcą iść, Thompson zatrzymuje je i pokazuje im swojego kolegę z drużyny, Marka Raxtona, któremu podoba się Watson. Ona mówi, że nie jest zainteresowana, więc Flash pyta się, co takiego jest w Parkerze, że nie może przestać o nim myśleć. Wtedy do grupy podchodzi Mark i przeprasza za Thompsona przyznając, że to był głupi pomysł i najprawdopodobniej zmarnował swoją szansę z Mary Jane. Ona mówi, że nic się nie stało, a Raxton i Liz zaczynają rozmawiać o jego zespole. Watson tymczasem zauważa Petera, ale szybko orientuje się, że to tylko ktoś do niego podobny. Allen wspomina, że jej przyjaciółka rozstała się z chłopakiem, tłumacząc w ten sposób jej smutne usposobienie tego dnia. Flash przerywa rozmowę mówiąc, że on i Mark muszą iść na trening. Raxton zaprasza więc dziewczyny do klubu Strand na koncert swojego zespołu. Mary Jane chce się wykręcić, ale Liz mówi, że przyjdą.

Strand, następnego dnia. Na koncercie Mary Jane zauważa Spider-Mana, ale okazuje się, że to nie jest Peter, lecz ktoś w kostiumie bohatera. Później dziewczyny i Kenny spotykają przed klubem Marka, który proponuje odwieźć Watson do domu. Liz natychmiast mówi, że ona i Kong mają inne plany i zostawiają Mary Jane z Raxtonem, który mówi jej, że widać po niej, iż tęskni za Peterem. Po drodze Mark opowiada dziewczynie, że chciałby tworzyć zupełnie nową muzykę, coś, o czym nikt wcześniej nie pomyślał, i być nowatorem jak Will Eisner, którego uważa się za twórcę powieści graficznej. Mary Jane mówi, że jej zawsze wydawało się, że chce być aktorką, ale z czasem odkryła, że tak naprawdę nie podobają jej się ani filmy, ani seriale telewizyjne i nie potrafi nawet wskazać aktora, którego mogłaby uważać za swojego idola. Zaczęła się myśleć o tym, żeby zostać nauczycielką, ponieważ nawet w ich liceum nie ma zbyt wielu dobrych pedagogów. Watson dodaje, że nigdy wcześniej nikomu o tym nie powiedziała. Mark i Mary Jane całują się, ale dziewczyna szybko przerywa. Raxton pyta się jej, jak właściwie rozstała się z Peterem. Ona opowiada, że Parker zerwał z nią i miał ku temu dobre powody. Watson mówi, że nie zachowywała się zbyt poważnie, kiedy sytuacja od niej tego wymagała, i obiecuje sobie, że się zmieni i postara się dorosnąć. Peter jej teraz zapewne nienawidzi, ale ona go wciąż kocha i nie może przestać o nim myśleć, więc zamierza pokazać mu, że jest warta tego, aby byli razem. Mark jest kolejną osobą, która się pyta Mary Jane, co jest takiego wyjątkowego w Parkerze. Ona odpowiada: wszystko.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #78

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.