Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #77

Ultimate Spider-Man #77

Ultimate Spider-Man #77

"Hobgoblin" - part 6

Postacie
Cytat

Peter (do Mary Jane): "You're going to get killed. This isn't a game. I can't protect you because you don't listen to me. I can't have you in my life. I can't have friends and I can't have you. You'll end up dead in my backyard, or bleeding on some dock turned into God knows what. I can't be responsible for it because I can't trust you. I can't."

Streszczenie

Manhattan. Hobgoblin błaga Spider-Mana, aby go dobił. Peter waha się i uważa, że musi być inne wyjście z tej sytuacji. Shaw mówi Osbornowi, że Parker nie spełni jego prośby i będą musieli znaleźć Normana. Harry podaje przyjacielowi dłoń i nagle rzuca go na budynek. Policjanci otwierają ognień do Hobgoblina, który w odpowiedzi strzela do nich strumieniem ognia. Spider-Man wraca do akcji i uderza Osborna, a Shaw mówi mu, że musi się bardziej starać i dawać z siebie więcej.

Triskelion. Nick Fury przeprowadza wywiad z reporterką, która pyta się go, czy sformowanie Ultimates nie wpłynęło na powstanie zagrożeń, z którymi mieli oni walczyć. Generał uważa, że to bzdury. Wtedy kobieta dostaje wiadomość, że program musi zostać przerwany z powodu ważnych wiadomości, a Fury widzi na monitorach walkę Spider-Mana z Hobgoblinem. Nick jest pewien, że to Harry, zwłaszcza że agent, który miał go pilnować, nie odpowiada, więc wzywa specjalną jednostkę trenowaną wyposażoną do walki z Hulkiem, po czym wścieka się, że jego naukowcy nie odkryli żadnych zmian w ciele młodego Osborna. Po chwili oddział jego gotowy do akcji, a Fury sam staje na jego czele.

Manhattan. Spider-Man próbuje powstrzymać Hobgoblina rzucając w niego ciężarówką. Po chwili pojawia się Fury i mówi Harry'emu, że ich sprzęt może zniszczyć Hulka, więc on nie ma żadnych szans. Osborn cieszy się z tego i zmusza ich do ataku rzucając w nich samochodem. Agenci S.H.I.E.L.D. otwierają ogień, raniąc Hobgoblina, ale Spider-Man staje im na drodze, mówiąc, że mają mu pomóc, a nie zabić. Po chwili sam zaczyna bić Harry'ego, mając nadzieję, że powstrzyma go i dalsza interwencja Fury'ego nie będzie potrzebna, ale ten trafia Petera pięścią i posyła go kilka metrów dalej. Agenci ponownie strzelają do Osborna wszystkim, co mają, aż wreszcie osłabiony Hobgoblin zmienia się na powrót w ledwie żyjącego Harry'ego. Jimmy Woo wzywa transport dla chłopaka, a Peter próbuje się dowiedzieć od Fury'ego, dlaczego to się stało. Kiedy Nick nie zwraca na niego uwagi, Parker uderza go w twarz. Agenci w odpowiedzi traktują go paralizatorem, ale generał powstrzymuje ich, a potem stanowczo każe chłopakowi wracać do domu. Kiedy Spider-Man odchodzi, Fury poleca swoim ludziom utrzymać Harry'ego przy życiu, rozgryźć w końcu Oz, żeby więcej nie dochodziło do takich niespodzianek, a potem obiecuje zająć się Parkerem i odebrać mu jego zdolności.

Queens. Peter znajduje Mary Jane przed jej domem. Dziewczyna przeprasza go, że znalazła się w środku walki i nie wiedziała, że Harry może zmienić się w Hobgoblina. Parker mówi jej, że on też nie, ale chodzi mu głównie o to, że Mary Jane znów go nie posłuchała i zrobiła co innego, niż jej powiedział. Peter boi się, że przez niego dziewczyna w końcu zginie, ponieważ nie może jej ufać, więc nie może jej mieć w swoim życiu. Po chwili odchodzi i zostawia Mary Jane samą.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #77

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.